KRESAL STERNIŠA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KRESAL STERNIŠA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. Naštej organe v OŠ ( opiši svet šole)
2. Vpis v 1. razred in odložitev šolanja
3. Obvezni in razširjeni program OŠ
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Datum: 23. 10. 2017

1. Obvezni in razširjeni program, podrobneje dopolnilni in dodatni pouk
2. Organi šole, podrobneje svet šole, kateri so strokovni organi šole
 
Datum: 23. 10. 2017 - predmetni učitelj

1. Naštej organe šole, podrobneje pristojnosti ravnatelja.
2. Okoliš šole + prevozi
3. Naštej vse primere šol v povezavi z učnim jezikom (dvojezična na območju madžarske narodne manjšine, oba primera šole na območju Kopra ter ostale šole, kjer je učni jezik samo slovenščina)
4. Nekaj v povezavi s financiranjem javne šole iz državnega proračuna (bolj natančno se žal ne spomnim).

Prijazna izpraševalka, ki nič ne vrta, če vidi, da znaš ;)
 
Nazadnje urejeno:
Za športno vzgojo. Verjetno ena najbolj "zahtevnih", neugodnih izpraševalk po mojem mnenju, vsaj sodeč po forumu in izkušnji . Sam sem jo dobil kot zamenjavo, tako da nisem bil pripravljen na njo ... :D sva imela kratek stik v enem trenutku....

1. Ustanovitev šole, ustanovitveni akt - vrta vrta vrta... vprašala, če sem ga videl ko sem delal, sem dal iskren odgovor , ni bilo vredu :D se je kar odločila, da ne vem o tem toliko kot če bi ga videl, brez dodatnih vprašanj :D

2. Jeziki v šolah, potem obmejna območja, Lendava in predstavniki madžarske skupnosti... kdo, kaj , zakaj , kje , komu čemu , spet zakaj...

3. Vprašanje oblikovano v ugankah ( o športno vzgojnem kartonu) ,pa spet ni bilo vredu , ker ni hotela slišati da je govora o športno vzgojnem kartonu, ampak da je govora o procesu pridobivanja podatkov o gibalnih sposobnostih in morfoloških značilnostih učencov... kako je z dovoljenji staršev , podatki itd. ...

4. Statusi učencev ( v mojem primeru perspektivni, vrhunski športnik) kdo ga izda, kako dolgo velja, kdaj preneha , kdaj se izda, kdaj se obvesti in spet vrta vrta vrta...

Na koncu je šlo skoz ampak je še imela pred izdajo potrdila moralni govor... :rolleyes: skratka če si napiflan je vse OK
 
Prijetna in prijazna gospa. :)

Izpitna vprašanja:
- Strokovni delavci šole - naštej. Ustrezna smer izobrazbe strokovnih delavcev (po 94. členu ZOFVI).
- Nacionalno preverjanje znanja (NPZ). V katerem razredu se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja? Kakšno vlogo imam minister pri določanju tretjega predmeta? Obveščanje o dosežkih učenca (izraženi v točkah in v odstotku, vpis v zaključno spričevalo).
- Perspektivni mladi umetnik (status učenca vrhunskega mladega umetnika). Postopek o dodelitvi, mirovanju oziroma prenehanju (51. člen ZOsn).
- Pravilnik o šolskem koledarju za osnovne šole (razdelitev spričeval, popravni izpit).
 
- Komu pripada brezplačen šolski prevoz?
- Vse o NPZjih: v katerem razredu, kateri predmeti, v kakšni obliki je rezultat, ali se ta upošteva?
- Organi šole in opiši svet šole (sestava, kaj dela svet šole).
 
1. Naštej organe javne šole. Bolj podrobno o ravnatelju, njegove pristojnosti itd (to je zahtevala kar natančno kaj piše v zakonu).
2. Obvezni in razširjeni program v šoli (naštej kaj paše k vsakemu). Bolj podrobno o obveznih in neobveznih izbirnih predmetih (kaj je med njimi razlika, kaj to pomeni da so eni obvezni, drugi ne, kateri neobvezni predmeti so ponujeni v posameznih razredih).
3. Kaj ureja pravilnik o šolskem koledarju? (Vsebinsko našteti) Kdaj lahko pedagoški delavci koristimo dopust in kje to piše (tudi v tem pravilniku). Kaj je poenoteno za celo SLO (npr. začetek pouka, razdelitev spričeval).
Menim, da je zahtevala veliko podatkov. Ampak zelo pomaga s podvprašanji, da te pripelje do cilja.
 
Učiteljica RP:

1. Napredovanje učencev.
2. Organi zavoda, podrobneje svet staršev.
3. Vpis v 1. razred, šolski okoliš.

Gospa je zelo prijazna. Srečno vsem! :)
 
Pozdravljeni!

Izpit sem opravljala kot svetovalni delavec, inkluzivna pedagoginja.

Vprašanja:
- vpis v šolo
- strokovni delavci šole
- pravilnik o izobrazbi učiteljev in drugih strokovnih delavcev v izobraževalnem programu OŠ

Izpraševalka izgleda stroga, me je nekako spominjala na učiteljico "dobre stare šole", vendar korektna.
Morate pozorno poslušati, saj zna kakšno vprašanje postaviti daljše kot preduvod k vprašanju.

Srečno in pogumno!
 
Strokovni izpit sem kot učitelj angleščine v OŠ uspešno opravil 8. maja 2018. Predpisi - izpraševalka Barbka Kresal Sterniša, zelo, zelo prijetna.

- Obvezni in razširjeni program OŠ,
- Pravilnik o šolskem koledarju,
- Status angleščine v slovenskih OŠ (kot kaj se angleščina pojavlja) in ali lahko učim angleščino, denimo, v 1. razredu.
 
Prijazna, prijetna, nimam pripomb.

1. Financiranje šolstva
2. Standardi in normativi (bolj podrobno za šport)
3. Status športnika
 
Jaz sem dobila malo vprašanj - zelo je hitra, ko vidi, da znaš in razumeš (ali pa se ji je mudilo domov - sem bila namreč zadnja :D).
Odgovarjajte samo tisto, kar vas vpraša. Tudi, če je odgovor zelo kratek!

1. Kdo financira javno OŠ?
2. NPZ: Kateri razredi? Ali je obvezno? Kateri predmeti? Kako je s 3. predmetom v 9. razredu? V kakšni obliki je rezultat? Ali ima lahko učenec popravni izpit, če piše NPZ 0 točk/0 procentov?
3. Brezplačni prevoz (kdo je upravičen, izjeme).

Ne vem, če je bilo vse skupaj 5 minut. Nasmejana, govorila je "super" cel čas, prikimava. Zelo sem pozitivno presenečena! :) Vprašanja pa očitno daje več ali manj enaka.
 
Prijazna izpraševalka, sprašuje stvari, ki so pomembne za tvoje področje.

Vprašanja:
1. strokovni delavci v šoli (naštej, kakšno izobrazbo morajo imeti), ali lahko jaz učim še kaj drugega kot mat in fiz, kam bi to pogledala (pravilnik o izobrazbi)
2. delo v manjših učnih skupinah (v katerih razredih, koliko ur, kako je organizirano, kakšne so lahko skupine, kdo določi kako bo potekalo delo) in par besed o diferenciaciji
3. obrazloži: razred, oddelek (kako je na majhnih šolah), učna skupina, učni načrt, predmetnik, LDN
 
1. Katere predmete lahko učim. Ali sem lahko razredničarka.
2. Kako imenujemo zakon o ustanovitvi javne šole.. kriteriji za ustanovitev šole. Kdaj kriteriji ne veljajo. ( za narodno mešana območja)
3. Vse o NPZ-ju (zelo podrobno)
4. Pravilnik o šolskem koledarju - kaj pravi za strokovne delavce ( dopust, izobraževanja v času jesenskih in zimskih počitnic).
 
Učiteljica RP:
1. Ustanovitev šole, ustanovitveni akt, pogoji, kriteriji, kje veljajo drugačni, kdo je ustanovitelj na narodno mešanih območjih?
2. Obvezni in razširjeni program v šoli. Kaj je razlika med njima? Bolj podrobno o neobveznih izbirnih predmetih - kateri neobvezni predmeti so ponujeni v posameznih razredih, ali se ocenjujejo, ali se lahko tekom leta odločimo, da ga več ne bomo obiskovali?
3. Kaj ureja pravilnik o šolskem koledarju? Ali lahko dobi starš spričevalo za svojega otroka 31.5.? Kdaj in s čim se obvešča starše o uspehu?
 
Učiteljica zgodovine

1. Nastej organe sole, pa pri enem se bomo ustavle. Ustavle smo se pri svetu zavod. Pa vmes me je se vprasala, ce imamo na nasi soli programski uciteljski zbor. Tukej se mi je malo zataknlo, ma smo sle hitro naprej.

2. NPZ: kdo, kdaj, zakaj, kateri predmeti, kako so izrazeni rezultati.

3. Napredovanje učencev.

Standardna vprasanja ugalvnem. Če se to naučiš, si na konju😃
 
1. Organi šole
2. Naloge ravnatelja
3. Napredovanje iz razreda v razred
4. Vpis v 1. razred
 
1. Organi javne šole, Svet staršev
2. Vse o NPZ-jih
3. Predmetnik, učni načrt, razred, učne skupine

Če vidi, da znaš, ne dreza, hitro zaključiš. Zahtevna, ampak prijazna, človeška.
 
OŠ, glasbena umetnost

1. Organi javne šole (našteješ) in nato bolj podrobno o svetu (sestava in pristojnost)
2. Status perspektivnega umetnika (kdo ga lahko dobi, kdo predlaga, prilagoditve, kdo odloča, mirovanje, prenehanje)
3. Česa je v šoli opravičen učenec, ki obiskuje glasbeno šolo z javno veljavnim programom (mogoče ni točno postavljeno vprašanje) - opravičen je obiskovanja pouka obveznih izbirnih predmetov

Če se ti zatakne, pa vidi da znaš, ti pomaga s podvprašanji. Prijazna gospa :)
 
1. Kako je financirana javna šola (kdo kaj financira)
2. Podaljšanje statusa učenca + ali sme šola otroku po dokončani oš obveznosti (vendar ne oš izobraževanja) še preden bi učenec začel zopet hoditi v 9. r. prepovedati hoditi na njihovo OŠ

Pomaga s podvprašanji :) morda res deluje stroga, ampak je ok :D
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
465
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
425
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu