Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ali mi lahko kdo našteje vrste vzgojno-izobraževalnih programov?
Jaz sem ze čisto zmešana 😐
Izobraževalni programi
Prilagojeni programi za otroke in mladostnike s PP
Izobraževalni programi za odrasle
Programi za predšolske otroke
Programi za predšolske otroke s PP
Vzgojni programi domov za učence in dijake
Vzgojni programi za otroke in mladostnike s PP
 
Vse bo ok.. Pač se tut to lahko zgodi... Drugače jih večina naredi.. Jaz sem pač narajmala na to članico komisije k rab vse v detajle znat.. Tko da 🤷🏻‍♀️
Hvala za tolažbo ker me je kar vse minilo ko sem prebrala tvoj komentar. 🤦‍♀️😄 Sem se kr nehala ucit... 🤦‍♀️ ker dejstvo je da ne moreš čisto vsega znat. Koliko imaš srečo ja zgleda.
 
Mene ze en teden stiska, odkar sem dobila datum.. imam v sredo, torej se en teden ucenja.. ampak se mi zdi da nimam pojma. Cedalje manj mi je vse jasno.. se zanasam na znanje, kolikor ga pac je, ter na prijaznost oseb v komisiji :(
 
jaz imam nasl cetrtek in me tudi stiska vsak dan bolj:/ sem dobila prav odpor do ucenja ker je vsega toliko da bi se kr zjokal clovek:/
 
jaz imam nasl cetrtek in me tudi stiska vsak dan bolj:/ sem dobila prav odpor do ucenja ker je vsega toliko da bi se kr zjokal clovek:/
Saj se da, samo tele Zakonodaje je za bruhat veliko.. Jz sm se učila po svojih zapiskih, po novih katalogih... K so pa zgleda manj podrobni... In ja... 🤷🏻‍♀️ Mi je falilo par stvari
 
ga. Klinc:

- predsednik republike (vse)
- človekove pravice (našteti, ali se katere lahko kršijo, katere, kdaj ..)
- institucije EU (našteti)
- Evropski parlament (podrobno)

ga. Klemenčič Glavica:

- pedagoški govor
- pisanje skupaj in narazen, primeri, teoretska razlaga
- nekaj z števniki, tu se nisva razumeli.. potem je še vprašala kako zapišemo katero število

ga. Kresal:

- ustanovitev šole, akt o ustanovitvi (vse)
- obvezni in neobvezni izbirni predmeti (vse vse vseee)
- pravilnik o šolskem koledarju (tud vse)

Je res, da pomagajo, ampak so zahtevne, zelo. 25minut sem bila not. Naredila :)

Srečno!
 
ga. Klinc:

- predsednik republike (vse)
- človekove pravice (našteti, ali se katere lahko kršijo, katere, kdaj ..)
- institucije EU (našteti)
- Evropski parlament (podrobno)

ga. Klemenčič Glavica:

- pedagoški govor
- pisanje skupaj in narazen, primeri, teoretska razlaga
- nekaj z števniki, tu se nisva razumeli.. potem je še vprašala kako zapišemo katero število

ga. Kresal:

- ustanovitev šole, akt o ustanovitvi (vse)
- obvezni in neobvezni izbirni predmeti (vse vse vseee)
- pravilnik o šolskem koledarju (tud vse)

Je res, da pomagajo, ampak so zahtevne, zelo. 25minut sem bila not. Naredila :)

Srečno!
Kaj si odgovorila pri aktu o ustanovitvi?
Čestitam! 😊
 
USTANAVLJANJE ŠOLE (Kdo je ustanovitelj javne osnovne šole in s katerim dokumentom to naredi ;Kako imenujemo zakon o ustanovitvi javne šole, Kdo ustanovi javno OŠ, pogoji za ustanovitev; Kriteriji za ustanovitev javne šole; Kdaj kriteriji ne veljajo; Ustanovitveni akt, pogoji, si ga videl, medtem ko si delal?)



JAVNE OSNOVNE ŠOLE USTANAVLJA LOKALNA SKUPNOST;

NARODNO MEŠANIH OBMOČJIH JE SOUSTANOVITELJ TUDI SAMOUPRAVNA NARODNA SKUPNOST.


(javne poklicne šole, srednje tehniške in strokovne šole, višje strokovne šole, zavode za vzgojo in izobraževanje otrok s PP ter dijaške domove pa ustanavlja država).



KRITERIJI ZA USTANOVITEV:

  • če je zagotovljen vpis VSAJ ZA 2 ODDELKA UČENCEV. Podrobnejše pogoje določi MINISTER.
Kdaj kriteriji ne veljajo?

- za narodno mešana območja

-
Na območjih s posebnimi razvojnimi problemi

- če se ustanavlja edina šola za izvajanje določenega programa v državi.



- za podružnice (pravilnik o pogojih za ustanavljanje javnih OŠ,

glasbenih šol in zavodov za otroke in mladino s PP)



AKT O USTANOVITVI – z njim se uredi notranja organizacija in določi šolski okoliš.



V skladu z merili za organizacijo javne mreže se določi:

  • OBMOČJE, na katerem imajo starši PRAVICO VPISATI OTROKA V TO OSNOVNO ŠOLO,
  • Financiranje spremljajočih dejavnosti (računovodstvo, pravno-kadrovske dejavnosti, organiziranje prehrane, čiščenje prostorov in podobno)
POGOJI ZA OPRAVLJANJE:



  • Zagotovljeni strokovni delavci s primerno izobrazbo
  • Prostor in oprema (določi minister)
  • VPIS V RAZVID: šolo se vpiše v razvid, če je zagotovljeno izpolnjevanje pogojev (strokovni kader, oprema) in ima javno veljavni program. Predlog za vpis v razvid vloži poslovodni organ šole/občina.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
723
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
470
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
454
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
419
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
385
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.052
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.111

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu