Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz sem iz ene sole dobila potrditev :)

nisem imela vez in nic, prijavila sem se na razpis in so me klicali na razgovor.

So me pa klicali zatem se iz 4ih sol za razgovor, kar sem zavrnila...

Tako da se da :) ne obupajte :)

Ooo, superca. Iskrene čestitke. Sem vesela za vse, ki vam uspe. :) Bravo.

V kateri regiji pa si?
 
Preklicala sem vse OŠ na obali, pa se nobena nima namena prijaviti. Potem mi pa ravnateljica katero malo boljše poznam pove, da so se naši ravnatelji dogovorili, da se noben ne bo prijavil na razpis.
Mislim kaj... Sploh ne morem verjet.
A je imel kdo od vas srečo na obali ali je to dejansko res?
 
Nazadnje urejeno:
Jaz sem poslala v pomurski in podravski regiji preko 100 prošenj. Nič.
 
Tudi jaz v podravski in pomurski regiji preko 100 ponudb...nič...nekaj odgovorov sem dobila-negativnih seveda.
 
Ja, tudi jaz nekaj negativnih odgovorov. In nekaj takih, da so izbrali razredni pouk. Hmmmm ...
 
Na tiste šole na katere pa sem poslala prijavo (na objavljeno delovno mesto) pa še nisem dobila nobenih odgovorov...
 
Ja, pri meni je enako ...
 
Pozdravljeni,

mene pa zanima vaše mnenje o obstoju možnosti še enega razpisa. Res je, da je bil oz. bo trenutni razpis uspešnejši kot prejšnji, ampak glede na to, da so razpisali 319 mest in recimo, da je bilo oz. bo 100 mest zasedenih, to še vedno pomeni, da razpis ni bil uspešen (vsaj zame). Mislite, da bodo poiskali možnost še za 200 pripravniških mest ali sem prevelik optimist?

Lp
 
Mislite, da bodo poiskali možnost še za 200 pripravniških mest ali sem prevelik optimist?

V to jih je potrebno prisiliti. Kako naprej, pa po koncu razpisa, ko bo tudi ministrstvo začelo dajati izjave, ker kolikor je meni znano, do konca razpisa nočejo dajati izjav za medije.
 
Še eno vprašanje, tokrat se nanaša na pogoje razpisa. Šola je iskala učitelja pripravnika in je objavila delovno mesto. Prijave so se zaključile 22.2., vendar je kandidat za pripravnika pridobil ustrezno izobrazbo (imel zagovor magistrskega dela) šele 2.3. Sedaj pa se pojavi vprašanje - ali mora imeti kandidat ustrezno izobrazbo do 22.2. (do takrat je bila odprta prijava na ZRSZ) ali do 7.3. (zaključek razpisa). Ali morda kdo ve?

Hvala za vse odgovore. :)
 
"vzgojno-izobraževalni zavod ne more izbrati kot ustreznega kandidata, ki še ni pridobil ustrezne izobrazbe, in je zato neustrezen." kopirano iz najbolj pogostih vprašanj in odgovorov. Menim, da se lahko to zelo različno interpretira, lahko gledajo na datum 1.4 ko projekt dejansko začne ali pa na datum objave prostega delovnega mesta. V vsakem primeru ima ta oseba sedaj ustrezno izobrazbo, tako da ne vem če se lahko sedaj kaj glede te prijave naredi.
 
Ravno z interpretacijo tega stavka imam težave. Lahko si ga razlagaš tako ali drugače. V dokumentu Pogosta vprašanja sem zasledila naslednje:

Vse izpite imam opravljene, le na zagovor diplome še čakam, ki bo predvidoma v mesecu marcu. Ali sem lahko kandidat za učitelja začetnika in potrdilo o zaključenem študiju pošljem kasneje?

V izbirnem postopku kandidata za prosto projektno delovno mesto, ki je predpogoj za kandidiranje na razpisu »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja«, vzgojno-izobraževalni zavod ne more izbrati kot ustreznega kandidata, ki še ni pridobil ustrezne izobrazbe, in je zato neustrezen. Kandidat za učitelja začetnika mora izpolnjevati z zakonom in drugimi predpisi določene izobrazbene pogoje za delovno mesto strokovnega delavca v javnoveljavnem programu oziroma programu s pridobljeno javno veljavnostjo, ki ga izvaja vzgojno-izobraževalni zavod. Izjema je le pridobljena pedagoška, pedagoško-andragoška oziroma specialno pedagoška izobrazba (v nadaljevanju: pedagoško-andragoška izobrazba), če izpolnjuje vse druge pogoje o izobrazbi, predpisane za navedeno delovno mesto.

To pomeni, da je do 7.3. sigurno potrebno imeti opravljen magisterij, vendar ali to pomeni, da mora oseba imeti opravljen magisterij že prej t.j. na zadnji dan prijave na razpisano projektno delovno mesto (npr. 22.2.)?
 
Še eno vprašanje, tokrat se nanaša na pogoje razpisa. Šola je iskala učitelja pripravnika in je objavila delovno mesto. Prijave so se zaključile 22.2., vendar je kandidat za pripravnika pridobil ustrezno izobrazbo (imel zagovor magistrskega dela) šele 2.3. Sedaj pa se pojavi vprašanje - ali mora imeti kandidat ustrezno izobrazbo do 22.2. (do takrat je bila odprta prijava na ZRSZ) ali do 7.3. (zaključek razpisa). Ali morda kdo ve?

Hvala za vse odgovore. :)

Po prebranem v odgovoru na najpogostejša vprašanje vse kaže, da je zavod, ki je že do 22. 2. izbral kandidata, ki je diplomiral šele 2. 3., kršil pravila o izbirnem postopku. Ta zavod bi moral potemtakem objaviti prosto projektno delovno mesto z razpisanim prijavnim rokom vsaj do 2. 3. 2016.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
282
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
67
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
80
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
386
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
155
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
167
  • Članek
Bolj kot »prave besede« je pomembno, da smo na voljo drug za drugega in si nudimo psihološko...
Odgovori
0
Ogledi
264

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu