Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2016"

Pozdravljeni,

kje bo mogoče videti končno stanje tega razpisa? In pa, če ne bo zapolnjenih vseh mest, se subvencije vrejo EU?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Predvidevam, da bo MIZŠ nekje poročal o rezultatu uspešnosti projekta. Denar iz kohezijskega sklada oz. projekti morajo imeti določen odstotek uspešnosti. Na oktobrskem posvetu so dejali, da projekt mora biti 70 % uspešen, da bi v prihodnje nadaljevali s tem. Predvidevam, da bo MIZŠ moral denar vračati nazaj.
 
Pozdrav,

mene pa zanima, koliko je bilo do sedaj vsega skupaj objav projektnih mest v vsem času od začetka razpisa. Jih je bilo sploh toliko, kot je prostih mest? Ali so kake šole objavljale razpise tudi le pod "želim samo objavo mesta", ki se jih da najti v pdf na spletni strani Zavoda?
 
Ja, vključno z objavljenimi mesti "želim samo objavo mesta" smo do zdaj našteli 105 objavljenih prostih projektnih delovnih mest (razpis jih predvideva 319). Končna analiza objavljenih mest pa sledi po koncu razpisa.
 
Predvidevam, da bo MIZŠ nekje poročal o rezultatu uspešnosti projekta. Denar iz kohezijskega sklada oz. projekti morajo imeti določen odstotek uspešnosti. Na oktobrskem posvetu so dejali, da projekt mora biti 70 % uspešen, da bi v prihodnje nadaljevali s tem. Predvidevam, da bo MIZŠ moral denar vračati nazaj.

Torej po zadnjih podatkih o št. razpisanih mest se kaže, da projekt ne bo uspel. 70% pomeni 223 razpisanih mest oz. zaposlitev preko tega razpisa. Še nekaj dni do konca, pa je bilo na Zavodu komaj polovica tega deleža objavljenih mest, razen če so dali ven kakšne razpise bolj tajno, oz. na šolah in že dogovorjeno. Ni mi jasno, kako so se lahko odločili za prijavo na nek projekt, če prej niso preverili in omogočili pogojev za samo izpeljavo le tega. Namreč tudi sama sem dobila odgovor od šole, kakor ene punce tukaj gor, da kasneje ne morejo zaposliti, v takem smislu, da zaposlitev ni v planu oz. s strani ministrstva dobivajo načrt zaposlovanja.

Če projekt ne bo uspel, bo to že drugi neuspeli projekt. Spet za v medije! Če se že lotiš takšnega projekta, šolam omogočiš zaposlitve, ravnatelje prej obvestiš , namreč kolikor se zasledila, so imeli sestanek z njimi, ko je bil ta razpis že v teku.
 
Ker je časa za nove objave prostih projektnih delovnih mest za razpis Prva zaposlitev v VIZ 2016 zmanjkalo, smo opravili dosedanjo analizo razpisa.

Če nismo česa spregledali ali šteli dvakrat, smo našteli vsega skupaj 106 objavljenih prostih projektnih delovnih mest (od predvidenih 319) in četudi bodo na koncu vsa ta mesta tudi izbrana na razpisu, je to še zmeraj samo 33 % uspešnost razpisa. Glede na to, da gre po prvem spodletelem razpisu že za drugi poskus MIZŠ, nekakšen popravni izpit, je rezultat popolnoma nesprejemljiv.

Opravili smo tudi analizo objavljenih projektnih delovnih mest po regijah, kjer se kažejo hude anomalije, saj so nekatere regije ostale praktično brez objav delovnih mest in s tem diplomanti iz teh regij brez vseh možnosti za prijavo na ta razpis. Število objavljenih projektnih delovnih mest po regijah: Podravska (31), Osrednjeslovenska (23), Gorenjska (17), Jugovzhodna Slovenija (8), Primorsko-notranjska (6), Goriška (4), Posavska (4), Obalno-kraška (4), Savinjska (3), Koroška (2), Zasavska (2) in Pomurska (2).

Tudi ob pregledu vrste iskanih delovnih mest med objavljenimi projektnimi delovnimi mesti so vidne anomalije. Število objavljenih mest po profilih: učitelj razrednega pouka (23), vzgojitelj (19), učitelj strokovnih predmetov (12), svetovalni delavec (4). Vsa ostala mesta (manj kot 50) pa so ostala za vse predmete učiteljev predmetnega pouka. Od teh jih je bilo še največ objavljenih za učitelja matematike, in sicer 6. Podatki tako kažejo, da so imeli učitelji predmetnega pouka zelo omejene možnosti za prijavo na razpis Prva zaposlitev v VIZ 2016.

Pričakujemo, da bo po koncu razpisa tudi MIZŠ opravilo podobno analizo po tem vzoru in na podlagi dobljenih rezultatov pripravilo takojšnje ukrepe za nastalo situacijo.
 
Je mogoče videti kje arhiv razpisov? Hvala.

Razpisov ali objavljenih projektnih delovnih mest? Arhiv razpisov se nahaja na spletni strani MIZŠ.


Morda se lahko odpre nova tema, ki je namenjena analizi razpisa. Temo lahko tako tudi lažje izpostavim na forumu in drugje.

Srečno in uspešno naprej!

Nova tema, namenjena analizi razpisa, je objavljena na povezavi: Rezultati in analiza ponovljenega razpisa Prva zaposlitev na področju VIZ 2016
 
Javni razpisi v sklopu tega razpisa, ki so bili objavljeni na Zavodu. Hvala.
Ker je časa za nove objave prostih projektnih delovnih mest za razpis Prva zaposlitev v VIZ 2016 zmanjkalo, smo opravili dosedanjo analizo razpisa.

Če nismo česa spregledali ali šteli dvakrat, smo našteli vsega skupaj 106 objavljenih prostih projektnih delovnih mest (od predvidenih 319) in četudi bodo na koncu vsa ta mesta tudi izbrana na razpisu, je to še zmeraj samo 33 % uspešnost razpisa. Glede na to, da gre po prvem spodletelem razpisu že za drugi poskus MIZŠ, nekakšen popravni izpit, je rezultat popolnoma nesprejemljiv.

Opravili smo tudi analizo objavljenih projektnih delovnih mest po regijah, kjer se kažejo hude anomalije, saj so nekatere regije ostale praktično brez objav delovnih mest in s tem diplomanti iz teh regij brez vseh možnosti za prijavo na ta razpis. Število objavljenih projektnih delovnih mest po regijah: Podravska (31), Osrednjeslovenska (23), Gorenjska (17), Jugovzhodna Slovenija (8), Primorsko-notranjska (6), Goriška (4), Posavska (4), Obalno-kraška (4), Savinjska (3), Koroška (2), Zasavska (2) in Pomurska (2).

Tudi ob pregledu vrste iskanih delovnih mest med objavljenimi projektnimi delovnimi mesti so vidne anomalije. Število objavljenih mest po profilih: učitelj razrednega pouka (23), vzgojitelj (19), učitelj strokovnih predmetov (12), svetovalni delavec (4). Vsa ostala mesta (manj kot 50) pa so ostala za vse predmete učiteljev predmetnega pouka. Od teh jih je bilo še največ objavljenih za učitelja matematike, in sicer 6. Podatki tako kažejo, da so imeli učitelji predmetnega pouka zelo omejene možnosti za prijavo na razpis Prva zaposlitev v VIZ 2016.

Pričakujemo, da bo po koncu razpisa tudi MIZŠ opravilo podobno analizo po tem vzoru in na podlagi dobljenih rezultatov pripravilo takojšnje ukrepe za nastalo situacijo.

KATASTROFA...NE VEM, ČE BI SPLOH ŠE KAJ DODALA...Nepremišljenoost, nesmisel, diskriminacija, neenake možnosti... na več ravneh...vse drugo kot dvig kakovosti v naših šolah in sistemsko ter postopno urejanja področja VIZ...NAJ DODAM IZKUŠNJO KOLEGICE, ki se me je zelo dotaknila, je na šoli (OŠ) delala več let kot izvajalka dodatne srokovne pomoči, je mlajša od 30 let in ima strokovnega, dobro in z veseljem dela, a sedaj so oz.bodo preko tega razpisa zaposlili nekoga na mestu učiteljice, to kar je sama upala in pričakuje že leta, a še naprej ostaja na mizerni plači in negotovosti še naprej...in je že čisto OBUPANA IN RAZOČARANA...Sem sicer optimist, upam in verjamem in mislim, da se je še naprej treba boriti skupaj in vsak posamezno za ureditev področja na drugačnih temeljih, a mi vseeno vsaka takšna zgodba zamaje to moje prepričanje...A bo bolje? A bodo priložnosti? A se bo uredilo?
 
Lepo pozdravljeni.
Jaz pa sem ena tistih, ki je izjemno hvaležna MIZŠ, da je razpisalo ta projekt. Takoj po objavi sem podrobno prebrala projekt, naštudirala kaj bi bilo smiselno v "ponudbi za delo" izpostaviti in predstaviti šolam oz. ravnateljem in poslala mail s svojo predstavitvijo in predstavitvijo projekta (določenih točk) sto dvajsetim šolam, v priponki pa sem priložila CV in potrdilo o diplomiranju. Poudarila sem tudi, da sem pripravljena delati karkoli od decembra do junija in da mi polovični delovni čas popolnima ustreza. Dobila sem cca. 60 negativnih odgovorov in enega pozitivnega, češ, naj pokličem, če sem še zainteresirana. Poklicala sem, šla na razgovor in čez dober teden sem dobila odgovor, naj pridem podpisat papirje za projekt. Zdaj pa močno držim pesti, da bo naša prijava odobrena, ker sem ujela zadnji vlak, kmalu bom stara namreč 30.
Močno stiskam pesti tudi za vse vas, da dobite priložnost!
 
Vloge za omenjen razpis je bilo mogoče poslati do danes, če se ne motim? Opažam, da nekatere šole, ki so se prijavile na razpis, zbirajo ponudbe, vloge do 10.3, čeprav je rok do 7.3. Ve mogoče kdo kaj več o tem?
 
Lepo pozdravljeni.
Jaz pa sem ena tistih, ki je izjemno hvaležna MIZŠ, da je razpisalo ta projekt. Takoj po objavi sem podrobno prebrala projekt, naštudirala kaj bi bilo smiselno v "ponudbi za delo" izpostaviti in predstaviti šolam oz. ravnateljem in poslala mail s svojo predstavitvijo in predstavitvijo projekta (določenih točk) sto dvajsetim šolam, v priponki pa sem priložila CV in potrdilo o diplomiranju. Poudarila sem tudi, da sem pripravljena delati karkoli od decembra do junija in da mi polovični delovni čas popolnima ustreza. Dobila sem cca. 60 negativnih odgovorov in enega pozitivnega, češ, naj pokličem, če sem še zainteresirana. Poklicala sem, šla na razgovor in čez dober teden sem dobila odgovor, naj pridem podpisat papirje za projekt. Zdaj pa močno držim pesti, da bo naša prijava odobrena, ker sem ujela zadnji vlak, kmalu bom stara namreč 30.
Močno stiskam pesti tudi za vse vas, da dobite priložnost!
Potem te lahko šola v drugem delu projekta, zaposli tudi na drugem delovnem mestu, kot čistilko, pomočnico kuhinje?
 
skuštrana Iskrene čestitke :) Sama sem se isto lotila projekta in poslala preko 100 prošenj in prijavila sem se na vsa razpisana mesta ampak nihče se ne odločil, da bi šel v ta projekt, oz. so imeli že vnaprej izbrane kandidate. Poleg tega se je pa meni najbližje prijavila osnovna šola oddaljena 50 km...
 
Lepo pozdravljeni.
Jaz pa sem ena tistih, ki je izjemno hvaležna MIZŠ, da je razpisalo ta projekt. Takoj po objavi sem podrobno prebrala projekt, naštudirala kaj bi bilo smiselno v "ponudbi za delo" izpostaviti in predstaviti šolam oz. ravnateljem in poslala mail s svojo predstavitvijo in predstavitvijo projekta (določenih točk) sto dvajsetim šolam, v priponki pa sem priložila CV in potrdilo o diplomiranju. Poudarila sem tudi, da sem pripravljena delati karkoli od decembra do junija in da mi polovični delovni čas popolnima ustreza. Dobila sem cca. 60 negativnih odgovorov in enega pozitivnega, češ, naj pokličem, če sem še zainteresirana. Poklicala sem, šla na razgovor in čez dober teden sem dobila odgovor, naj pridem podpisat papirje za projekt. Zdaj pa močno držim pesti, da bo naša prijava odobrena, ker sem ujela zadnji vlak, kmalu bom stara namreč 30.
Močno stiskam pesti tudi za vse vas, da dobite priložnost!

Super, me veseli, da ti je uspelo. Sam sem sicer ravnal po čisto enakem receptu, vendar se med negativnimi odgovori žal ni našel tisti eden pozitiven. Zato MIZŠ za ta razpis nikakor nisem izjemno hvaležen ;)


Vloge za omenjen razpis je bilo mogoče poslati do danes, če se ne motim? Opažam, da nekatere šole, ki so se prijavile na razpis, zbirajo ponudbe, vloge do 10.3, čeprav je rok do 7.3. Ve mogoče kdo kaj več o tem?

Za te šole sem sam mnenja, da so zamudile prijavni rok, če pa ga niso zamudile in so nekako uspele spraviti prijavo danes do 10h na ministrstvo, njihova prijava ne bi smela uspeti, saj so kršile pravila o izbirnem postopku kandidatov.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
317
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
84
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
91
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
425
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
162
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
175

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu