ZAKONODAJA - ŠOLA ZA OTROKE S POSEBNIMI POTREBAMI - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - ŠOLA ZA OTROKE S POSEBNIMI POTREBAMI - skupna vprašanja

Izpit: 15. julij 2021
predsednica-izpraševalka za predpise (zakonodajo) Milena Bonelli:
- IP za DSP, kaj je v njem zapisano, kaj z njim določimo
- LDN kdo ga sprejme, kaj je v njem zapisano
- Šolski svet: funkcija, sestava, mandat
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpraševalka: Jakič Brezočnik

1. V katere programe usmerjamo otroke s PP. Kdo so otroci s PP?
2. Kako delamo z učenci, ki imajo učne težave (5. stopenjski model) in opis.
3. Kaj je DSP, razlaga in kje je izvajanje DSPja še potem bolj podrobno opredeljeno?

Res zelo srčna in nasmejana gospa.
 
Izpraševalka Romana Čepin (Komisija za OPP, 22. 6. 2022).

-Kaj so OPP, zakon, ki jih opredeli? Kateri zakon se uporablja za predšolske otroke (Baje je nov zakon. Tega nisem vedela, je rekla, da si to moram obvezno pogledati.)
-IP (hitro me je ustavila, vprašala je, če se v šoli vsega naštetega držimo :))
-Svet šole (Člani, pristojnosti... Rekla sem, da Svet šole šteje 11 članov, pravilno je 9).

Zelo prijazna in pozitivna gospa. Pomaga, usmeri, hitro ugotovi, če si se učil ali ne. Jaz sem res imela veliko tremo, sem pa kljub vsemu naredila.

Srečno vsem! :D
 
1. Svet staršev - kdo ga sestavlja, katere pristojnosti ima, s kom sodeluje
2. Razrednik - naloge, s kom sodeluje
3. Ocene - katere poznamo, katere ocene dobijo učenci v posebnem programu OŠ na koncu šolskega leta (moje področje)
 
Izpraševalka: Erna Štefe

1. Strokovni organi in enega podrobneje opisati.
2. Iz česa je sestavljen izobraževalni program (obvezni in razširjen).
3. Kaj je DSP.
 
Erna Štefe
1. Postopek imenovanja ravnatelja.
2. Kaj je DSP? (tudi kje se izvaja lokacijsko - v šolah, vrtcih, lahko tudi na domu ter podvprašanje kateri otroci so deležni DSP)
3. Naloge šolske svetovalne službe.
Opravljala za izvajalko DSP
 
1. Katere prilagojene programe VI poznaš? Kdo jih potrjuje?
2. Katere strokovne svete poznaš? Kdo jih potrjuje?
3. Šolska inšpekcija (vsa, kar veš).
 
1. Razlika med O z UT in O s PP
2. Svet staršev (vse kar vem)
3. Organi šole

Izredno prijazna, pomaga in spodbuja :)
 
Izpraševalka: RAVLIJA (za zakonodajo me je ona spraševala, ne za USTAVO kot sem našla na forumu za prejšnja leta - izgleda je menjala področje iz ustave v zakonodajo)

Jaz sem učiteljica DSP v OŠ.

1. Kaj je v individualiziranem programu, kdo ga pripravi (strokovna skupina), kdo/koliko oseb je po navadi v strok. skupini (različno po šolah, po navadi svetovalni delavec, razrednik, učitelj DSP, drugi učitelji s področja, kjer ima otrok primanjkljaje), kdo jo imenuje (ravnatelj)? Kaj ureja izvajanje DSP (hotela je slišati Navodila za izobraževalne programe s prilagojenim izvajanjem in dodatno strokovno pomočjo)? Rekla sem da ZUOPP, ZOŠ, ZOFVI ...

2. Javnost ocenjevanja (našteti kaj vse spada pod to)? V koliko dneh mora učitelj vrniti in podati oceno za pisni izdelek? 7. Kaj če vmes učitelj zboli? - Hotela je, da prideva do tega, da učitelj testov NE SME nositi domov, ampak morajo biti testi varno pospravljeni v šoli, potem kdo te teste popravi - določi ravnatelj. Zakaj ne sme nositi domov - varstvo osebnih podatkov. Kater zakon to ureja? Zakon o varstvu os. podatkov.

3. Ali lahko učenec z DSP ima 2 ocenjevanji na isti dan (pisno in ustno)? Da, razen če v IP ne določimo drugače. In tu me je še nekaj o DSP vprašala pa ne vem kaj.
 
Področje: SRP, PP VIZ
Izpraševalec: Janez Kostanjevec

1. Svet zavoda (člani, funkcije, kakšne so posebnosti sestave sveta v srednji šoli - sodelujejo tudi dijaki).
2. Šolanje otrok s posebnimi potrebami: aktualna zakonodaja na tem področju (našteješ zakone) in načela
3. Šolska inšpekcija
 
Izpit sem opravljala za učiteljico v NIS, 18. 9. 2023
Izpraševalka in predsednica komisije: mag. Ksenija Švalj

Vprašanja:
1. V katere programe se vključujejo otroci s posebnimi potrebami. Kdo jih potrdi? Ali vse potrdi minister za šolstvo? Kdo potem potrdi posebni pogram.
2. S katerim dokumentom usmerimo otrok s posebnimi potrebami. In kateri dokument je potrebno potem pripraviti ter povedati o IP.
3. Pisno ocenjevanje. Ko je videla, da vem me je ustavila in sva končali. :)
 
Izpit sem opravljala za svetovalno delavko, NIS.
Izpraševalka: Ksenija Švalj

1. Naloge svetovalne službe + primer preventivne dejavnosti, ki jo SSŠ izvaja.
2. Vpis v prvi razred in odlog šolanja.
3. Kontinuum pomoči.

Zelo prijazna gospa! :)
 
Šterbenc Ana izpraševalka
- povej vse o svetu staršev
- strokovni aktiv: naloga. funkcije, kdo je v strok. aktivu
- vzgojni ukrepi za dijake
 
Izpraševalka Ksenija Švalj (zelo prijazna)

1. V katere programe se vključujejo OPP?
2. Za katere otroke je prilagojen EIS?
3. Kaj je IP? Ali se dokument lahko spreminja in kdaj?
4. Kaj je DSP? Ali ima vsak otrok z odločbo o usmeritvi DSP? Ne, lahko ima le prilagoditve.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
700
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
653
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.225
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.355
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
997
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.141
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.184

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu