ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Požlep

1. Kdo ima v Slo oblast, po katerih načelih se izvaja.
2. Svoboda gibanja
3. Vrste sodisc in hierarhija sodisc, ali je sodni sistem hierarhicen, povej primer in zakaj.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Kaj bi naredili, če učenec ne bi hodil v šolo? (neopravičene ure)
Naloge ravnatelja
Kako boste ocenjevali
(Kozlevčar)
 
Pozdravljeni.

Moja vprašanja:

Javno veljavni programi.
Izobraževalni programi.
Obvezni in razširjeni program.
Strokovni organi v OŠ (podrobneje oddelčni učiteljski zbor)
Javnost ocenjevanja.
 
Strokovni izpit, 26. junij 2018
Izpraševalka za zakonodajo: Mateja KOZLEVČAR
Vprašanja:
1. Delo šolske svetovalne službe (ZOFVI).
2. Vzgojno delovanje šole (Zakon o OŠ).
3. Način usmerjanja otrok s posebnimi potrebami (Zakon o usmerjanju otrok s PP).
Vse je potekalo hitro, sem pa ugotovila, da sprašuje IZKLJUČNO tisto, kar je za tvojo izobrazbo potrebno. Sama sem npr. delala v podaljšanem bivanju, izvajala romske ure in dodatno strokovno pomoč v osnovni šoli - o tem me ni spraševala popolnoma nič. Osredotočila se je na to, da sem pedagoginja in kaj bom delala v bodoče. Osredotočite se tudi vi, ampak naučite se vsaj pregledno vse, kar je v katalogu :)
 
Izprasevalka: Barbka Kresal Sterniša
- Kdo lahko ustanovi OŠ
- Kaj je razred in kaj oddelek
- Postopek vpisa v 1. razred (vse + kakšen je postopek odložitve šolanja podrobno)
- Obvezni in razširjeni program
 
Izpraševalka: Marjana Rojc

- Pedagoški govor
- Glavni in vrstilni števniki
- Tri pike
 
Izpraševalka KRESAL STERNIŠA.
1. Kdo financira javno OŠ?
2. NPZ: Kateri razredi? Ali je obvezno? Kateri predmeti? Kako je s 3. predmetom v 9. razredu? V kakšni obliki je rezultat? Ali ima lahko učenec popravni izpit, če piše NPZ 0 točk/0 procentov?
3. Brezplačni prevoz (kdo je upravičen, izjeme).
 
Izpraševlka Šoln Vrbinc:
Nasmejana, zelo prijetna izpraševalka.
Moja včerajšnja vprašanja:
- vpis v 1. razred
- postopek usmerjanja otrok s posebnimj potrebami
Vprašanja so bila vezana na moje področje dela, saj delam na področju svetovalnega dela.
 
Ga. Novak Kolenko
- ISP in DSP
- Svet šole
- Napredovanje (v nazive in plačne razrede)

Zelo prijazna gospa!

Srečno vsem ☺️
 
Učbeniki, učbeniški sklad
Svet staršev
Status športnika
Opravičevanje izostankov
 
Kje učitelji športa hranite podatke učencev, kako se ti podatki imenujejo, v katerem zakonu to piše, ali ste opravljali testiranje in bi lahko še pridobili vaše podatke?
 
Izpraševalka Cankar:
1. Opravičila/odsotnosti
2. Učni jezik
3. Pogoji za ustanovitev šole/kdo so javni ustanovitelji osnovne sošolele
 
Izpraševalka CANKAR: zelo prijazna, nasmejana, te spodbuja in usmerja. Če nisi prepričan ali če se zmotiš, te vzpodbudi :)

1. Ravnatelj (kdo ga imenuje/razreši, mandat, pristojnosti).
2. Vpis v 1. razred (kdaj poteka, ali se lahko preloži, kako, kdo o tem odloča).
 
1. vprašanje: Glavni zakon za šolstvo (ZOFVI) in katera področja ureja?
2. vprašanje: Pisno ocenjevanje
3. vprašanje: Učni jezik v osnovni šoli
(izpr. Adamič Tomič)
 
1. strokovni delavci v šoli (naštej, kakšno izobrazbo morajo imeti), ali lahko jaz učim še kaj drugega kot mat in fiz, kam bi to pogledala (pravilnik o izobrazbi)
2. delo v manjših učnih skupinah (v katerih razredih, koliko ur, kako je organizirano, kakšne so lahko skupine, kdo določi kako bo potekalo delo) in par besed o diferenciaciji
3. obrazloži: razred, oddelek (kako je na majhnih šolah), učna skupina, učni načrt, predmetnik, LDN

(Kresal Sterniša)
 
Zakonodaja, vprašanja za svetovalno službo, OŠ:
1. Kdo je lahko ravnatelj, kako potekajo postopek imenovanja?
2. Učne skupine , katere imamo na šoli, kako se sestavijo, za katere predmete. Na dolgo in široko.
3. Kje, v katerem aktu najdemo sistemizacijo del. mest in kako, od kje dobimo plače?
 
Učiteljica DSP, izpraševalka Meglič:

1. hišni red (kaj vsebuje, kdo ga potrjuje);
2. obveščanje staršev o ocenah;
3. dopust.
 
Živjo!

Strokovni izpit sem opravljala kot učiteljica DSP, izpraševalka Bonelli (izjemno prijazna gospa):

1.) katere dokumente ima šola za vzgojno delovanje, kdo jih sprejme, kdo predlaga
2.) kdaj se izreče vzgojni opomin, kaj je potrebno narediti (individualizirani vzgojni načrt)
3.) svet staršev (kdo in pristojnosti)
4.) postopek usmerjanja (kdo sproži postopek, kdo izda mnenje, kdo odločbo, kaj odločba vsebuje, kam se starši pritožijo)

Gospa nič ne vrta, ko vidiš, da znaš te prekine in zastavi novo vprašanje.=)
SREČNO!!=)
 
Izpraševalka Pohlin Schwarzbartl:

- postopek vpisa: kdaj lahko starši vpišejo učenca v OŠ, kako poteka odložitev vpisa (kdo jo predlaga, kaj dela ravnatelj);
- po katerih programih se izobražujejo OPP;
- kako poteka ugovor na oceno;
- kateri so strokovni organi šole in predstavi oddelčni učiteljski zbor.
 
Izpraševalci zahtevajo natančno in strokovno izražanje.

Predmetna učiteljica OŠ, izraševalka Šoln Vrbinc:
Svet šole.
Kdaj se ponavlja pisno ocenjevanje znanja?
Učenci z učnimi težavami, 5-stopenjski kontinuum pomoči.

Natančno preštudirajte zakone, ki se tičejo vašega področja dela, za kar ste poslali priprave nastopov (če si predmetni učitelj, a delaš v PB, lahko pričakuješ več vprašanj v zvezi s PB).
SREČNO!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
738
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
683
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.177
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.221

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu