ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Izpraševalka mag. Mateja Urbančič Jelovšek
- vzgojni načrt šole
- šola v naravi ( normativi za (ne)plavalce in smučarje)
- vzgojni ukrepi.

Prijazna, išče znanje in pomaga, če se se zalomi :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zakonodaja OŠ; mag. Mateja Urbančič Jelovšek

Vzgojno-izobraževalna obdobja (prvo, drugo, tretje);

Obvezne proslave (naštej, zapisano v šolskem koledarju);

Koliko dni dopusta mi pripada po kolektivni pogodbi za strokovni izpit;

Javnost ocenjevanja (kaj to pomeni).
 
Izpraševalka: ga. Remšak
Učiteljica angleščine

1. Svet zavoda
2. Preverjanje in ocenjevanje znanja (Ali je potrebno ustno ocenjevanje napovedati (ne); Ali je to, da daš učencu list z vprašanji, na katera odgovori pisno, tudi ustno ocenjevanje (ne); Kaj pa če odgovor napiše na tablo (ne).
3. Razlika med predmetnikom in učnim načrtom. Kdo ju sprejema?
 
Ravlija, predmetni učitelj

Ugovor na oceno,
Kdaj lahko učenca izpišemo/prepišemo, ali ga je šola dolžna sprejeti
Avtonomnost šole

Prijazna, deluje pa strogo + je kar hotela veliko podatkov
 
Šoln Vrbinc (11. 1. 2023)
Prijazna, nasmejana, med govorjenjem smeji, ti kima. Če česa ne veš, pomaga.
1. Kako dolgo traja oš, izjeme (NIS, PP, podaljšanje statusa)
2. Kaj je DSP, oblike, kdo ga izvaja?
3. V katere programe se vključujejo otroci s posebnimi potrebami. Nato je želela vedeti še koli imamo posameznih programov in kdo jih izvaja (vzgojnih, prilagojenih z enakovrednim izobrazbenim, posebnih programov).
 
izpraševalka Bonelli:
1. Javnost ocenjevanja
2. Napredovanje med razredi
3. Financiranje
4. Kdaj se lahko pritoži starš na oceno in komu.
 
Izpraševalec: Boris Zupančič
- Kdo je ravnatelj in kaj so njegove naloge? Kaj predstavlja ravnatelj pri stiku z zunanjimi institucijami?
- Predstavi oddelčni učiteljski zbor. Kdo ga vodi?
- Ugovor na zaključno oceno.

Izpit sem opravljala za učiteljico DSP.

Izpraševalec je zelo prijazen, nasmejan, pomaga s podvprašanji in išče znanje.
 
Izpraševalka Karba:
1. Razvid
2. Šolska dokumentacija (hišni red, pravila šolskega reda, LDN). Podvprašanje o LDN (Kdo ga napiše? Kje ga predstavi? Kdo ga sprejme?)
3. Javnost ocenjevanja.
 
Izpraševalka Remšak:
1. Izobraževanje na domu (kdo - vsi, kdaj, preverjanje znanja - samo splošno - na koncu leta, kaj če ne naredijo v 2 predvidenih rokih? omenila sem tudi OPP, me je potem vprašala, če se lahko začnejo izobraževati na domu sredi leta - da, če je v odločbi)
2. Organi v šoli - naštej vse in enega po lastni izbiri podrobneje opiši - kdo sestavlja, pristojnosti.
3. Razlika med preverjanjem in ocenjevanjem.
4. Samo kaj pomeni kratica NPZ (nič drugega).
 
Izpraševalka: RAVLIJA (za zakonodajo me je ona spraševala, ne za USTAVO kot sem našla na forumu za prejšnja leta - izgleda je menjala področje iz ustave v zakonodajo)

Jaz sem učiteljica DSP v OŠ.

1. Kaj je v individualiziranem programu, kdo ga pripravi (strokovna skupina), kdo/koliko oseb je po navadi v strok. skupini (različno po šolah, po navadi svetovalni delavec, razrednik, učitelj DSP, drugi učitelji s področja, kjer ima otrok primanjkljaje), kdo jo imenuje (ravnatelj)? Kaj ureja izvajanje DSP (hotela je slišati Navodila za izobraževalne programe s prilagojenim izvajanjem in dodatno strokovno pomočjo)? Rekla sem da ZUOPP, ZOŠ, ZOFVI ...

2. Javnost ocenjevanja (našteti kaj vse spada pod to)? V koliko dneh mora učitelj vrniti in podati oceno za pisni izdelek? 7. Kaj če vmes učitelj zboli? - Hotela je, da prideva do tega, da učitelj testov NE SME nositi domov, ampak morajo biti testi varno pospravljeni v šoli, potem kdo te teste popravi - določi ravnatelj. Zakaj ne sme nositi domov - varstvo osebnih podatkov. Kater zakon to ureja? Zakon o varstvu os. podatkov.

3. Ali lahko učenec z DSP ima 2 ocenjevanji na isti dan (pisno in ustno)? Da, razen če v IP ne določimo drugače. In tu me je še nekaj o DSP vprašala pa ne vem kaj.
 
Ravlija

Šolska zakonodaja:
1. Ocenjevanje znanja otrok s posebnimi potrebami, kakšne prilagoditve imajo, kje so zapisane?
- Daljši čas pisanja, večje črke, pripomočke... Prilagoditve so zapisane v odločbah o usmeritvi ali v individualiziranih načrtih.
Ali lahko otrok piše test v dveh zaporednih dnevih?
- Da, zato so prilagoditve.
2. Avtonomnost šolskega prostora.
- Brez dovoljenja ravnatelja nihče ne sme vstopati v šolski prostor.
3. Naloge razrednika. Opravičevanje odsotnosti.
 
Karba (RP)
1. Strokovni organi (nastej in kdo sestavlja programski uciteljski zbor - imajo ga na srednjih solah ne os). Izberi enega in opisi, ter kdo ga sestavlja
2. Ocenjevanje znanja
3. Obvezni izbirni predmeti
 
Izpraševalec: Boris Zupančič
datum: 8. 5. 2023
1. dopolnilni pouk (vloga pri napredovanje učencev)
2. razlika med preverjanjem in ocenjevanjem znanja
3. strokovni organi šole (bolj podrobno opisati strokovni aktiv)
 
Nuška Pohlin Schwarzbartl
  1. Kaj je razred, oddelek, učna skupina?
  2. Kaj je bistvena razlika med LDN in IP?
  3. Kaj je strokovni aktiv?
 
Arzenšek Konjajeva
1. Postopek imenovanja ravnatelja
2. Kaj vse je pomembno pri ocenjevanju znanja
3. Učna in delovna obveza učitelja
 
Izpraševalka Bonelli - področje športna vzgoja:

Vse o statusu športnika.
Kdaj lahko učenec zaključi Oš izobraževanje in kdaj uspešno konča 9. razred, koliko časa še lahko ima status učenca.
 
Šolanje na domu
Spremstvo - normativi in standardi (+ kaj bi kot vodja izleta naredila, če bi zjutraj zvedela, da je en učitelj zbolel-pa je želela slišat, da ne bi šli, če ne bi bilo dovolj učiteljev/spremljevalcev)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
742
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
687
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.287
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.181
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.224

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu