ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Izpraševalec: Žun

1. Kako se financira javna šola?
2. Učna in delovna obveznost učitelja
3. Na podlagi katerega dokumeta se sprejmejo Pravila šolskega reda?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

OŠ - svetovalna delavka izpraševalka: Kresal Sterniša

1. Naštej organe javne OŠ, naloge ravnatelja.
2. Podaljšanje statusa učenca. Kaj lahko učenec s podaljšanim statusom naredi, če je izključen iz OŠ (odg.: vključitev v program OŠ za odrasle).
3. Napredovanje iz razreda v razred: splošno pravilo glede napredovanja, kako je po razredih, ponavljanje s soglasjem in brez soglasja staršev.
 
Menjali so mi, dobila Čepin

Svet staršev, naloge.
Ponavljanje ocenjevanja.
Ponavljanje razreda.
Dokumentacija učitelja.

Iskreno, meni je bila zelo pikolovska. Zelala natancno slisati kar pravi zakon, ne s svojini besedami.
 
RP, Polona Šoln Vrbinc

1. Delovna/učna obveznost. Kje to piše?
2. Pravica do brezplačnega prevoza.
3. Šolski koledar.
 
Izpraševalka Pavčnik:
Mene je vprašala financiranje - kaj se financira iz državnega in kaj iz lokalnega proračuna. Potem je dodala še primer, če v 1. razredu zaposlijo drugega učitelja za polni delovni čas, ne samo za zakonsko določene ure, kako se to financira (obvezne ure država, ostale ure plača lokalna skupnost) in če to želimo, s kom se ravnatelj to dogovori? (Z županom)
Potem sva šli na šolski okoliš - kaj je to, kako vemo, katere učence moramo vpisati, oz. kje pridobimo te podatke (ministrstvo, evidenca šoloobveznih otrok). Kje pa ministrstvo dobi podatke? Tega nisem točno vedela, sem rekla iz podatkov o stalnih prebivališčih in začasnih prebivališčih in me je dopolnila, da to drži, torej iz registra stalnega prebivališča in registra začasnega prebivališča.
Potem me je vprašala še, kaj pa če se želi otrok prepisati na drugo šolo, če to gre. Gre, s pogojem, da tista šola soglaša oz. ima šola prosto mesto.

Zelo prijetna in prijazna, pomaga s podvprašanji in ni pikolovska.
 
1. Krovni zakon za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami
2. Vrste DSP
3. Programi v katere usmerjamo otroke s posebnimi potrebami
 
mag. Mateja Kozlevčar
1. predmetnik in UN (v praksi, zakaj je uporaben en in drugi, ogromno podvprašanj)
2. opravičevanje odsotnosti (kje je zapisano kako poteka? koliko dni lahko preteče po končani odsotnosti in do oddaje opravičila? ...)
3. napredovanje v posamezen razred (zelo podrobno)
Nič kaj dobra izkušnja. Izpraševalka je precej stroga in rada tipa in išče luknje v znanju. Jaz osebno nimam še veliko izkušenj, ki bi mi zeloo pomagale pri zgornjih vprašanjih. Postavila mi je res ogromno podvprašanj in petkrat vprašala isto, samo da je dobila na koncu kar je želela.
Sicer sem na koncu uspešno opravila izpit, ampak me je opozorila, da bom morala zakonodajo še pogledati. :D
 
Izpraševalka Hlača:
1. Javnost ocenjevanja (ne pozabiti, da na koncu otroci in starši dobijo spričevalo z ocenami).
2. Kaj je razred, oddelek in kaj učna skupina.
3. Normativi za oddelek in učne skupine, kje, pri katerih predmetih.

Prijazna, postavlja podvprašanja in pomaga.
 
Izpraševalec: Boris Zupančič

1. Kaj je dopolnilni pouk, komu je namenjen? Želel je slišati, da je namenjen tudi učencem, ki so dlje časa odsotni in zamudijo razlago pri pouku?
Če otrok ne pride k dopolnilnemu pouku, ali lahko učitelj zabeleži kot neopravičeno uro? Ne, zabeleži le v svojo evidenco.
2. Ker sem zgornje vprašanje navezala na popravni izpit, je vprašal, za učence katerih razredov to velja.
3. Naštej strokovne organe šole, podrobneje opiši strokovni aktiv.

Prijazen gospod, ustvari prijetno vzdušje.
 
1. Pogoji za ustanovitev OŠ
2. NPZ (kdaj, kdo piše, ali so obvezni)
3. Pogoji za napredovanje učenca v višji razred (do 6. razreda učenci napredujejo) in popravni izpit: roki (kdo jih določi), kako je s popravnimi izpiti v devetem razredu (kdo določi dodatne roke) + v katerem zakonu je to predpisano.
 
Nataša Mihelič Kolonič
1. Izobraževanje na domu
2. Tedenska učna obveznost otrok
3. Šola v naravi
 
Cifer

1. Delitev oblasti.
2. V kakšnem primeru bi se obrnili na varuha človekovih pravic?
3. Vlada (sestava, volitve predsednika vlade). Na kakšen način so imenovani ministri?
 
Bonneli - Super prijazna izpraševalka
1. Delitev oblasti
2. Delovna in učna obveznost učiteljev
3. šolski koledar
 
Izpraševalka - Erna MEGLIČ:
23. 6. 2022 - učiteljica RP

1. Kje lahko učim kot učiteljica razrednega pouka?
2. Vzgojno učni načrt (ne pozabit omenit tudi pohval in nagrad!)
3. Svet staršev (sestava in pristojnosti)

Gospa je res zelo prijazna, se ves čas smehlja in kima, če vidi, da znaš, te prekine in gre naprej :)
 
PREDPISI (Remšak)
Predmetno področje: šport

1. Razlika ucni nacrt in predmetnik. Kdo sprejme katerega?
2. Kaj bi naredila, ce v casu pouka pride do neljubega dogodka - korak za korakom. Bistvo je bilo, da lahko za potrebe uresnicevanja vzgojnih ciljev prilagodimo ucni proces (tisto uro, ko se zgodi dogodek in tudi nalednje). Vzgojni nacrt (na splosno).
3. Kaj vse zajema delovna obveznost ucitelja. Ali je lahko mlad in zagrizen ucitelj bolj obremenjen in kje je meja?
 
Remšak:
1. Razlike preverjanja in ocenjevanja znanja. Kako zaključujemo ocene na koncu leta? Avtonomija učitelja. Ali pri ustnem ocenjevanju napoveš preverjanje/ocenjevanje znanja? Ne. Kako je pri pisnem ocenjevanju?
2. Pravice in dolžnosti učenca. Poleg ostalih je zelo uporabna pravica v letošnjem letu: pravica do izobraževanja na daljavo. Ali so bolj pomembne pravice ali dolžnosti? Načeloma bi morale biti enakovredne.
3. Svet šole (sestava, pristojnosti). Zakaj mora obstajati svet šole? Da nadzoruje delo razvatelja in ostalih delavcev v šoli.
 
14. 7. 2022 - Razredni pouk (izpraševalka: M. Novak Kolenko)

1. Šolska dokumentacija. Katero dokumentacijo najdemo v šoli? Knjige in splošne dokumente, dokumentacijo o delu strokovnih organov, dokumentacijo o delu strokovnih delavcev, dokumentacijo o delu oddelkov/skupin, dokumentacijo o učencih, javne listine in potrdila, drugo dokumentacijo, dokumentacijo o vzgojno-izobraževalnem delu v bolnišničnih oddelkih. Kaj je javna listina, kaj vsebuje? Ime in sedež šole, evidenčno številko, kraj in datum izdaje, ime in priimek podpisnika ter njegov podpis in pečat šole.
2. Šolska inšpekcija (tajnost, redni, izredni, ponovni nadzor).
3. Katere zakone moraš upoštevati pri svojem delu?
 
Izpraševalka Milena Bonelli:
- postopek vpisa v 1. razred, odložitev in možnost pritožbe staršev na odločitev o odložitvi (pritožbena komisija)
- IP (kaj vse vsebuje, na podlagi česa se oblikuje, kdo ga oblikuje...)
- dokumentacija šolske svetovalne službe
 
Izpraševalka: Nataša Mihelič Kolonič
1. Vpis v 1. razred
2. Avtonomnost šole
3. Tedenska učna obveznost otrok
 
Izpraševalka Lamut
Zelo prijazna, želi zgolj osnovne informacije, ne vrta. Krasna gospa!
1. Otroci s posebnimi potrebami (samo našteti)
2. Pisna ocenjevanja otrok s posebnimi potrebami (sem spec. ped. in se mi zdi, da mi je sproti malce prilagajala vprašanja ; )
3. Izobraževanje na domu
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
111
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
208
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
824
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
754
  • Članek
Izhodišče pogovora v tretji epizodi GOVSI podkasta, ki ga je vodila Vesna Žarkovič z Urada Vlade...
Odgovori
0
Ogledi
51
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
208
  • Članek
Januarsko izobraževalno srečanje v programu Enajsta šola v knjigarni (9. januar 2024, ob 11...
Odgovori
0
Ogledi
154

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu