Vprašanje Norčič

Trenutno berete:
Vprašanje Norčič

Pridružen
31. jul 2023
Prispevki
7
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni. Ali pozna kdo odgovor na vprašanje, "kateri sta dve izjemi, da oseba več ni otrok, čeprav je mlajša od 18 let"? Lepo prosim za odgovor oz. napotitev na vir. Hvala! :) Lp
 
Nekje sem prebral, da takrat, če ima pred polnoletnostjo svoje otroke. Kaj je pa druga izjema, pa se mi ne sanja.
Hvala!
Sem šla brskat o tem ... Morda pa je odgovor v tem:
"Starševska skrb preneha:

  • s polnoletnostjo otroka,
  • če otrok pridobi popolno poslovno sposobnost pred polnoletnostjo (s sklenitvijo zakonske zveze ali z odločitvijo sodišča v primeru, da postane roditelj in je dosegel tako telesno in duševno zrelost, da je sposoben za samostojno življenje)." (Starševska skrb | GOV.SI)
In je potem odgovor:
1) s sklenitvijo zakonske zveze;
2) z odločitvijo sodišča v primeru, da postane roditelj in je dosegel tako telesno in duševno zrelost, da je sposoben za samostojno življenje.

Morda. :)
 
Podpri 0

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, pri vprašanjih sem zasledila vprašanje glede razlike otrokovih pravic v ustavi in...
Odgovori
0
Ogledi
1.717
Datum izpita: 2. jul 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
96
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. maj 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
285
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 22. feb 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
513

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu