Kako se v ustavi delijo pravice?

Trenutno berete:
Kako se v ustavi delijo pravice?

Pridružen
12. maj 2024
Prispevki
24
Iščem in ne najdem. Pravice v ustavi se da deliti na področja, ampak to v ustavi ni napisano, na spletu pa so delitve različne.

Kako bi bil odgovor na vprašanje: katere rste pravic zajema ustava in kaj pod katero vrsto spada?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Aja, to bi lahko bilo ja, groba delitev, torej na pravice v katere se nikoli ne sme posegati in tiste v katere se lahko posega - saj je to mišljeno z absolutnimi in relativnimi?

Ker ponekod pa najdeš delitev: socialne, politične...
 
Ja, to so relativne in absolutne.

Ne vem, kaj želijo slišat ... jaz bi rekla to zgoraj napisano. :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Živijo, nisem našel nikjer napisano, kako poteka sam zagovor. Čakaš verjetno na hodniku dokler...
Odgovori
1
Ogledi
198
Živijo, pripravljam se za strokovnega, ki bo kmalu :eek: Vse še nekako gre, čeprav je snovi res...
Odgovori
0
Ogledi
126
  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
155
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
157
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.422
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
468
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.396

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu