SLOVENŠČINA - skupna izpitna vprašanja

Trenutno berete:
SLOVENŠČINA - skupna izpitna vprašanja

13. 6. 2024, ga. Lehner

1. Sporazumevalna načela
2. Samoglasniki in delitev samoglasnikov (trikotnik, zakaj oblika trikotnika)
3. Definicija (opredelitev in sestava)

Prijazna, potrjuje, da si v pravi smeri, tudi pomaga, super.
Srečno!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpraševalka Anita Dernovšek (prijazna, daje podvprašanja)
1. Pedagoški govor (kaj veš; preplet spoznavnega in odnosnega govora)
2. Vezaj in pomišljaj (raba, razlika, kdaj katerega)
3. Uporaba dvojine (sem pri zakonodaji narobe povedala: dva preverjanja ocenjevanja namesto dve preverjanji ocenjevanja in sem se morala samo popraviti ter obrazložiti, zakaj bi se tako popravila)
 
Opravljala za pomočnico vzgojiteljice (24.6.2024)

Izpraševalka: Ditka Kobol (prijazna in pomaga)

1. Glagol (vse o njem)
2. Skladenjska in neskladenjska raba
3. Sklanjaj besedo: mati (ed., dvo., mno.)
 
Ga. Vesna Žnidar: zelo prijazna in prijetna gospa, išče znanje, pomaga tudi s podvprašanji
- zemljepisna lastna imena, kako se pišejo, kako jih delimo, kako je z večbesednimi, so kakšne izjeme
- delitev glasov, kako je s črkami, koliko je katerih, zakaj takšna delitev
- zakaj me je vprašala glede delitve, sem povedal, da zaradi mojega narečja
- kako govorimo v šoli in zakaj je to pomembno (knjižni jezik, da ozaveščamo rabo slovenščine, da smo zgled, ker je to državni in uradni jezik in UČNO NAČELO)
 
- zemljepisna lastna imena. Katerih 5 izjem se piše z malo začetnico (mesto, vas, trg, most, selo)
- sskj, kaj vem o njem, kaj je geselski članek. (Sem povedala, da je izšel 1989, da je enojezicen, gesla po abecedi, glava, zaglavje, pomen gesla, fraz. In terminolosko gnezdo, da je na spletu FRAN...)
- vidne prvine govora (so bolj pomembne kot slušne, to je nasmeh, pogled, mimika, gestika, gibanje, obrnjenost k otrokom, stoje...)
 
1. Sestava geselskega sestavka v SSKJ - kaj najdemo v frazeološkem in kaj v terminološkem gnezdu; ali v SSKJ najdemo tudi podatke o jakostnem in tonemskem naglasu.
2. Razvoj slovenskega knjižnega jezika.
3. Spoznavni in odnosni govor.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.199
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- SLOVENŠČINA- ZVRSTI SSKJ -...
Odgovori
0
Ogledi
1.270

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu