Strokovni izpit vzg./izobr.

Trenutno berete:
Strokovni izpit vzg./izobr.

Pridružen
25. sep 2022
Prispevki
1
Vprašanja:

USTAVA
1. Kaj pomeni, da je Slovenija demokratična republika, poudarek na republika (pa kaka je razlika med kraljevino/kraljem in republiko/predsednikom, kere so pristojnosti predsednika)

2. kaj pomeni zasebna pravica nedotakljivosti stanovanja (pod katerimi pogoji in kdo lahko vstopi brez dovoljenja lastnika, kaj potrebuje, koliko prič mora biti, koga lahko lastnik pokliče, kdo lahko vstopi brez kakršnegakoli dovoljenja, izjeme)

3. razlozi kaj je ustavno sodisce in njegove pristojnosti


ZAKONODAJA

1. Opiši kaj vse je zapisano v Letnem delovnem načrtu vrtca, kdo ga sprejme

2. Kaj vse vsebuje publikacija vrtca, komu je namenjena, kdo jo sprejme

3. Kdo določa javnoveljavne programe v vrtcu?

SLOVENŠČINA

1. Socialne zvrsti jezika (knjižni jezik, kdaj se uporablja, podzvrsti - zborna, pogovorna in kdaj se uporabljata, neknjižni jezik naštej podzvrsti - narečja, pokrajinski neki in interesne govorice - žargon, sleng, argo)

2. Pomišljaj, kdaj se uporablja, kdaj je stični, kdaj nestični. (ker sem ga mela v pripravah vsepovsod narobe napisanega)

3. vejica, kdaj se uporablja v skladnji, nekaj primerov s kakor, kot (kdaj je, kdaj je ni).
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

1. Ustava (izpraševlka dr. Andreja Kurent): - veje oblasi (katere, sestava, naoge) - domnevna...
Odgovori
0
Ogledi
1.652
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
723
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
470
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
453
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
419
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
384
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.050

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu