ŠIPEK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠIPEK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Umirjena, prijazna, konkretna.
Sprašuje osnove.
predloga k/h in s/z, mala in velika začetnica, naglasi, zvočniki/nezvočniki.

Brez strahu in korajžno vsem! :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

-Socialne zvrsti jezika, katero uporabljas pri svojem delu
-Katere prirocnike uporabljas pri delu
-Mala/velika začetnica
-Opisala sem eno izmed besed iz SSKJ, pomen besede je bil napisan na listu, povedala sem stevilo pomenov besede, kje najdemo katero gnezdo
 
pom. vzg.
1. popravi vejice v pripravi, in popravit sem mogla pomišljaj
2. naglaševanje besed in razlaga besed npr. LETALO, VODENO, ZELENO... dobila sem list z besedami
3. sklanjati MAJA NOVAK in ŽIGA NOVAK. pač povedla sem kako se sklanja kaj in kakšna so pravila.
 
- preberi besedo zmaj in opiši, iz katerega slovarja je (SSKJ), kako je sestavljena... geselski členek, frazeološko gnezdo, terminološko gnezdo, poišči)
- glasovi (fonemi, grafemi, samoglasniki, kateri so in ravno tako soglasniki, predlog s ali z)
- vstavi besede v pravilnih sklonih v poved (5 besed), določi sklanjatve, povej podobne primere (Stane, Mimi, Marija Novak, Kaja, Luka)... srečno
 
učiteljica razrednega pouka (9. 1. 2018)

1. zemljepisna imena, posebnosti (Zidani Most, Šmarna gora, Kranjska Gora)
2. 5 povedi, vstavi vejice
3. zvočne prvine govora

Veliko sreče vsem :)
 
1. Glasovi v slovenskem jeziku
2. Naloga za vstavljanje vejic
3. Naglaševanje (spisek besed, ki sem jih moral pravilno naglasiti)
4. Socialne zvrsti jezika (opisati kdaj bi uporabljal katerega)
 
1. List z nalogo. Besede je bilo potrebno postaviti v pravilni sklon.
2. Sklanjaj (otroci, Ines)
3. Glasovi (samoglasniki, soglasniki, zvočniki, nezvočniki, zakaj jih uporabljamo, predlog s/z).
4. Kakšna je razlika med besedo rumenozelen in rumeno-zelen.
 
1. Slovenščina v odnosu do drugih jezikov v Sloveniji. Uradni, državni in učni jezik. Uradni in učni sta na območju manjšin tudi italjinščina in madžarščina.
2. Jezikovni priročniki
2. Pedagoški govor
 
1.raba velike začetnice pri naselbinskih imenih
2. 2 napaki iz priprav
3. socialne zvrsti knjižnega jezika
 
1. Katere priročnike poznaš, opis sskj in kateri priročnik bi pri delu največkrat uporabil
2. Raba velike začetnice
3. Sklanjatve prevzetih ženskih imen, orodnik in mestnik množine OTROK, kako se sklanjajo priimki pri ženski in moških imenih
4. Besedila naloga pri kateri si moral postaviti v pravilni sklon imena in priimke
 
Datum: 12. 12. 2018
Izpraševalec: Nataša Šipek
Področje: gimnazija

1. Vejice v pripravi
2. Kako bi sklanjala DNK, pljuča (tukaj sem se totalno zaplezala), Ines, priimeke, Karmen, NUK
3. Vezaj, kdaj se uporablja. Kako bi z besedo napisala 50-letnica. Kakšna je razlika med modro-sivo in modrosivo
4. Kako pišemo števnike

Sama sem pri slovenščini najbolj zablokirala, pri sklanjanju pljuč sem se totalno "zaplezala" pa pri pisanju številk tudi. Ampak je očitno gospa zelo prijazna, ker sem kljub vsem lapsusem, ki sem jih naredila, opravila.
Srečno vsem!
 
1. Fonemski glasovi (samoglasniki in soglasniki - zvočniki/nezvočniki, kateri kam spadajo)
2. Katere priročnike poznaš? Opiši enega.
3. Kdaj uporabljamo s/z
 
Učiteljica RP

1. Vidne prvine govora.
2. Kdaj uporabljamo predloga s/z.
3. Velika začetnica v zemljepisnih lastnih imenih. Primeri.

Srečno vsem. :)
 
Izpit 11.7.2019, vzgojiteljica za DSP (OPP)
V komisiji sem imela Brank, Šipek, Kralj.

1. Sestavek iz SSKJ (povedat kje to najdemo, kateri so sestavni deli sestavka in kaj nam povedo).
2. Razlika med sivo-moder, sivo moder, sivomoder.
3. Katero izmed socialnih zvrsti jezika uporabljaš pri svojem delu.
 
...vzgojitelj predšolskih otrok-pomočnik vzgojitelja

Vprašanja:
1. Zemljepisna lastna imena(tudi primeri)
2. Odnosni/spoznavni govor (vse)
3. Interesne govorice (vse)
 
1. iz priprave mi je prebrala stavek in sem ga mogla popraviti...samo besedo zmeniti se, sem mogla zamenjati za lepši izraz, rekla sem dogovoriti se in je bila zadovoljna
2. dobila sem besedilo, kjer sem vstavljala vejice, vezaje, pomišljaje in popravila veliko začetnico
3. zemljepisna lastna imena .... nato mi je povedala primere in sem povedala kateri del se piše z malo in kateri z veliko začetnico (Kranjska Gora, Zidani most, Šmarna gora, Julijske Alpe, ... mi je podala vsaj 10 primerov ampak ne pretirano težkih)

zelo prijazna in te tudi usmeri, ko kaj pozabiš povedati...ne išče neznanja ampak moraš biti pa natančen
 
Pozdravljeni,

včeraj sem uspešno opravila izpit.
Izobrazba: učiteljica angleščine in slovenščine.
Vprašanja:
1. Vidne prvine govora.
2. Kako delimo glasove v slovenskem jeziku. Več o delitvi soglasnikov.
3. Zakaj je pomembno, da poznamo delitev na zveneče in nezveneče glasove (zaradi ustrezne uporabe predlogov pred njimi)? Kje uporabljamo s/z, k/h? Kateri so nezveneči nezvočniki?
4. Besedilo (4 kratki stavki) - pravilno popravi/vstavi manjkajoča ločila. Nič strašnega, primeri zloženih povedi, vejica pred dvodelnim veznikom, vejica pred kot, vrinjeni stavek idr.
5. Katere priročnike uporabljate pri svojem delu?

Izpraševalka je zelo korektna, res prijetna izkušnja, tako da brez strahu.

Želim vam veliko uspeha.
 
1. mala in velik začetnica (razdelitev lastnih imen, pravilo za vsako, primer po lastni izbiri in njen primer- Katarina Velika, Ivan Brez dežele)
2. Branje besedila, vstavi vejice (vrinjen stavek, polstavek, pred kot, podredje)
3. Branje besed, pravilno naglaševanje - tema, Slomšek, deževen, pes.. (vsi imajo polglasnik, kako ga pišemo, v katerih besedah ga ne napišemo-rjav, smrt..)
 
Datum: 18. 11. 2019

Izpraševalka: Šipek

1. Vezaj in pisanje zloženk: dobila sem listek, na katerem so bile povedi in po 3 različni zapisi besede (skupaj triletnica, vendar s števko 3-letnica, latinoameriški, belokranjski, slovensko-nemški).
2. Predlog z/s in k/h, naštejete nezveneče nezvočnike.
3. Pedagoški govor. Opiši spoznavni in odnosi govor.
 
Datum: 02. 03 .2020
Izpraševalka: Nataša Šipek

1. Socialne zvrsti, katere uporabljamo pri pouku.
2. Prirocniki, opisi SSKJ. Kdo je izdal skovenski pravopis, kaj najdemo v njem.
3. Predlogi s/z in k/h, kdaj jih uporabljamo.
4. Sklanjaj besedo otroci.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 12. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
137
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 22. maj 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
831
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.853

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu