ŠINK - izpraševalec (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠINK - izpraševalec (slovenščina, izpitna vprašanja)

Sprašuje točno po objavljenih vprašanjih. Izgleda zelo strogo vendar je hitro zadovoljen in ne gre v podrobnosti.

Jaz sem bila včeraj vprašana:
1. Jezikovni priročniki
2. Črke
3. Predlog k in h
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

vprašanja (6. 1. 2022):
- kaj je knjižni jezik
- kako delimo števnike
- kaj je pomišljaj, kako ga uporabljamo (napačno zapisovanje v pripravah)
 
Vprašanja - 16. 3. 2022:
1. Nekaj sem morala popraviti iz priprav.
2. Narečne skupine.
3. Kako zapisujemo praznike.
 
1. Samoglasniki. Koliko je grafemov, morfemov. Kako se zapiše polglasnik?
2. Vezaj - vse. Delitev: skladenjska in neskladenjska raba.
3. Interesne zvrsti, podrobneje sleng.
 
  • knjižni jezik (delitev, en primer za vsako)
  • samoglasniki (samo naštet)
  • predlog s/z (želel je slišat besedi nezveneči nezvočniki)
 
- Opiši sleng in žargon. Kam spadata?
- Katere jezikovne priročnike poznam? Kaj bi si pogledala v slovar?
- Vidne prvine govora. Kolikšen del komunikacije predstavlja nebesedna govorica?

Izpraševalec je zelo prijazen in simpatičen, postavljal je osnovna vprašanja in bil že v štartu spodbuden.
 
- Katere jezikovne priročnike poznam? Kaj bi si pogledala v slovnico?
- Uporaba vezaja (tukaj me je malo hecalo, želel je vedet med dvema enakovrednima besedama, npr. slovensko-angleški slovar in med različnimi sestavinami, npr. številkami ali velike/male črke: C-vitamin, 5-nadstropno ... to me je vprašal, ker sem imela v pripravi narobe napisano PPT-predstavitev)
- Katere samoglasnike imamo? Tudi tu sem najprej naštela samo a, e, i, o, u in polglasnik, potem pa me je odvodil, da sem dojela, da želi, da razlikujem med črkami in glasovi (koliko je katerih in kateri so).

Prijazen, spustil me je čez čeprav nisem najbolje odgovarjala, oziroma sem rabila nekaj usmerjanja.
 
- Uradni jezik v Sloveniji - to je vprašal, ker prihajam z dvojezočnega območja, nato je nadaljeval
- kako (v praksi) poteka dvojezični pouk, kako je z jeziki itd.
- Vezaj in pomišljaj, primeri
- V kateri priročnik bi pogledal, če bi te zanimal pomen besede

Z njim sem zelo hitro končala. Vse skupaj je bilo kot nek sproščen pogovor. Prijeten gospod(ič).
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.252
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
723
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- SLOVENŠČINA- ZVRSTI SSKJ -...
Odgovori
0
Ogledi
925
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.277
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.968
  • Zaklenjeno
Vprašanja iz slovnščine Nives Križnar -pisanje stvarnih lastnih imen -pisanje skupaj, s...
Odgovori
1
Ogledi
939

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu