ROZMAN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ROZMAN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Strokovni organi vrtca
naloge ravnatelja
koliko ur delam kot pomočnica
in to je bilo vse :)
skos se je nekaj smejal in se hecal.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Danes uspesno opravila.
Gospod je prijazen, se nasmeje pa te tudi kaj poheca.
Nadomescal je gospo Brank.
Vprasanja:
1. Svet zavoda (to je svet vrtca... Pristojnosti, sestava, kaj sprejemajo)
2. Normativi v oddelkih
3. Normativi na igriscu (velikost, igrala, stopnice, ograja...)

Srecnooo
 
Opravljal kot učitelj matematike v OŠ.

Moja vprašanja (20. junij 2016):

1.) Vse o svetu šole.
2.) Vprašanje, ki ga nisem znal: Spraševal me je nekaj o obvezi učitelja, vendar se ni zadovoljil z odgovorom v smislu: slavist 21 ur, ostali 22 ur pedagoškega dela. Hotel je potem vedeti kako učitelj spravi skupaj 40 ur dela na teden. Pisanje priprav in ocenjevanje, šola v naravi mu niso bili pravi odgovori. Tudi, da je pedagoška ura pomnožena s faktorjem 1,5 ne. Tako, da ne vem kaj je hotel v bistvu slišati.
3.) Pogoji kandidata za ravnatelja in naloge ravnatelja. Nalog sem naštel okoli šest, sedem, pa mu ni bilo dovolj. Predlagam vam, da se za gospoda dobro naučite vse o ravnatelju šole.

Sicer mislim, da mora biti gospod Rozman dober po srcu, saj je bilo moje znanje na tem področju zelo pomanjkljivo, pa sem izpit vseeno opravil (Morda tudi zato, ker sem ustavo in slovenščino dobro znal).
 
1. Vzgojni oddelki.
2. Oprema vrtca (podrobno).
3. Kdo lahko ustanovi vrtec? Pogoji.
 
Moja izpitna vprašanja (11. 7. 2016). Izpraševalec Rozman je nadomeščal izpraševalca Pivka


  • vzgojni in alternativni ukrepi (po vrsti naštet vzgojne ukrepe, kdo ga kdaj izreče, kako se lahko dijaka izključi- kdo glasuje, kako glasujejo in koliko učiteljske zbora mora glasovat, da je dijak izključen)
  • status dijaka (kako ga dobi oz. izgubi, potem pa me je še vprašal, če se on kot odrasla oseba lahko vpiše na šolo in dobi status dijaka.)
  • socialni partnerji v šolstvu (naštet vse socialne partnerje in s katerimi sodelujemo mi kot šola)
 
Zelo prijazen in hudomušen, poln energije.

Cilji vzgoje in izobraževanja. Ne zadovolji se hitro: "Še kaj? Še kaj?" Po moje ne šteje za slabo, tudi če ne poveš odgovora, ki ga je pričakoval (če našteješ dovolj ostalih).
Dokumentacija v srednji šoli, predvsem evidence. Katere se hranijo trajno? (med drugim matična knjiga)
Svet šole: kdo ga sestavlja in s kakšno večino glasujejo? (absolutno večino)
 
Pozdravljeni,
moja izpitna vprašanja (10. 11. 2016):

Kakšni so pogoji za ravnatelja šole?
Ocenjevanje (razlika med srednjo šolo in glasbeno šolo).
Kje vse lahko učim kot glasbena pedagoginja.

Srečno :)
 
Zelo prijazen gospod, povedati moraš res vse, obširno, ampak ti nakaže, kaj še želi slišati.

Vprašanja:
1. Pogoji za mesto ravnatelja
2. Organi vrtca
3. Spremstvo otrok
 
Zelo prijeten gospod :)
Vprašanja:

1. Vzgojni ukrep
2. Kaj učitelj potrebuje ko se pripravlja na pouk?
3. Organi šole

Srečno! :)
 
Zamenjal g.Pivka. Vredu gospod, ni kompliciral ;) :
- otroci s posebnimi potrebami
- kako prepoznati avtista (če ne drugače, z odločbo)
- svet staršev
 
Razredni pouk

1. Ocenjevalna in vzgojno-izobraževalna obdobja
2. Naštej strokovne organe
3. Delovna obveza

To je bilo ekspresno :)
 
Tomaž Rozman, področje: izobraževanje otrok s PP

1. Kaj prilagajamo učencem s posebnimi potrebami v izobraževalnih programih oz. kakšne prilagoditve programov imamo za otroke s pp. Nisem točno razumela in sem ga vprašala. Potem sem pa naštela, kaj se lahko vse prilagodi v šoli: izobrazbeni standard, DSP, organizacija pouka, preverjanje in ocenjevanje, napredovanje ... kaj še? Kaj še? Morda, bi mu pa mogla naštet izobraževalne programe... hmmmm, ma je bil zadovoljen z odgovorom.
2. Postopek usmeritve otrok s PP v zavod, na primer naš. S vprašanji res morda zmede. Moraš malo povezat. Pa tudi, jaz sem ga kar vprašala, kaj je mišljeno predenj bi brcnila v temo.
Skratka postopek usmerjanaj je bil tukaj mišljen, pa sem ga opisala in me je vmes prekinil, je rekel da vidi, da sem si to pogledala.
In to je bilo to.

Tudi ta izpraševalec je bil topel, prijeten, prijazen, s pozitivnim prijetnim obrazom. Moja izkušnja je lepa in pozitivna. Me je na koncu pa malo pohecal, ker nisem prebrala, kaj podpisujem, mi je rekel, da se vidimo pa oktobra še 1x. Pa sem se skoraj zjokala, ko sem zvedla, da sem pa kljub vsemu naredila.
 
1. Vpis otroka v vrtec.
2. Financiranje vrtcev.
3. Izobrazba zaposlenih v vrtcu in pogoji za zaposlitev.
 
1. Financiranje vrtcev.
2. Izobrazba zaposlenih v vrtcu in pogoji za zaposlitev.
3.Dokumentacija, ki jo vodi vzgojiteljica.

Gospod Rozman je zelo prijeten gospod, se je skos nekaj hecal, rekel, da, če imam tremo je čez dva meseca, ko se vidimo ponovno zagotovo več ne bo. Pri financiranju me je hotel malo zavesti, je rekel, da nam plače da inšpekcija, sem se začela smejat, gospa za slovenščino pa ga je okarala, da ni lepo, ker se heca, če vidi, da sem itak čist boga od treme. No pa sem mu povedala tudi to, kaj je naloga inšpekcije in sva zaključila. Skratka, kdor ga dobi v komisiji je lahko srečen.
 
ZAKONODAJA-VRTEC (izpraševalec Tomaž Rozman)
1. Oddelki v vrtcu (Katere poznamo, max. število otrok v kombiniranem oddelku)
2. Dokumentacija v vrtcu
3. Pogoji za ravnatelja
 
Normativi v vrtcih
Otroci s posebnimi potrebami
 
Smo začeli pri zakonodaji, ker je za ustavo zamujal.
Vse je hotel vedeti v nulo, če sem kaj narobe povedala, me je kar narobe pogledal. Smo moram priznati...zakonodaje nisem veliko kaj vedela, tako da sreča, da sem naredila :)
1. Dokumentacija, ki jo vodi svetovalni delavec (kljub temu, da sem opravljala strokovnega za vrtec, me je spraševal za šolo...tako da...ne bodite ravnodušni do drugih tem :D )
2. Svet zavoda (v šoli!!)
3. Publikacija vrtca (tu sem znala vse razložiti, kako je v zasebnih in kako v javnem, mogoče mu je to bilo zadosti:))
Na koncu mi je povedal, da sem opravila samo dva izpita in da se vidimo čez dva meseca, pa sem rekla ok, hvala, pol pa se je začel smejat in rekel, da se več ne bomo videli, mi dal potrdilo in smo se konkretno narežal... no, oni malo bolj kot jaz...:D
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.175
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.274
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
738
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
683
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu