ROZMAN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ROZMAN - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Pozdravljeni, strokovni izpit naredila 2. oktobra 2014 za Pomočnico vzgojitelja
ROZMAN:
1. Vzgojiteljski zbor,
2. Normativi za igrišče.

Je prijazen, vendar skuša malo zmesti.
Veliko sreče!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Gospod je bil prijazen, nasmejan, pozitiven... kar brez skrbi :)

1. Viri financiranja vrtca + katreri je najbogatejši (odisno je od socialne strukture ljudi in tega v kateri plačni razred sodijo družine).
2. Plačni razredi vrtca. Koliko jih je, glede na kaj se določa cena, kateri je najdražji, približna polna cena vrtca v tem trenutku.
3. Kdo lahko ustanovi vrtec?
 
1. Otroci s PP.
2. Dokumentacija v svetovalni službi.
3. Letni delovni načrt.

Izpit sem delala kot svetovalna delavka.
 
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Vzgojni ukrepi
3. Učiteljski zbor (kdo ga vodi, s kakšno večino odloča - navadno, to je z večino prisotnih, naloge)

Postavlja podvprašanja, da preveri razumevanje, je čist fajn :)

Srečno vsem!
 
G. Rozman je poseben. Deluje zelo strogo, hoče dajati tak vtis, vendar ni tako. Imela sem dosti znanja iz zakonodaje, mene je pa vprašal stvari, ki jih nisem tako natačno predelala... Lahko bi vrtal in drezal in bi naletel žal na neznanje, pa ni... Kar se tiče vprašanj sem znala na splošno povedati, v detajle se pa nisem spuščala in mu je bilo dovolj. Zelo hitro sva opravila, ne vem, ampak mislim, da prej kot v 5. minutah.

- vzgojni opomini
- dokumentacija (katere vrste in kaj se hrani trajno)
- razrednik

To je bilo to. Jaz imam lepo izkušnjo z njim...
 
Zelo prijazen izpraševalec in duhovit :) Če vidi da znaš, te kar prekine in ti da drugo vprašanje. Nisem dobila nobenih podvprašanj ...
1. Pisno ocenjevanje znanja (jaz sem povedala vse, kar sem se spomnila - do kdaj mora učitelj popraviti teste in ocene vpisati v redovalnico, koliko testov se lahko piše na teden, koliko ocen dobi učenec pri posameznih predmetih, ...)
2. Naštej organe šole
3. LDN
 
Opiši postopek za imenovanje ravnatelja.
Organi šole, s kakšno večino volijo (svet šole s kakšno večino in s kakšno večino ostali organi, v katerem primeru in kdo voli z 2/3 večino - učiteljski zbor, če hoče izključiti dijaka).
Delovna obveznost učitelja, je kje zapisano, koliko časa nameni učitelj za priprave; obstaja zakonska podlaga, ki učitelje obvezuje, da se morajo na pouk pripravljati (pisati priprave).
 
Delala sem za pom. Vzg

Zakonodaja: (G. Rozman)
-Starostna obdobja (1 in 2 starostno obdobje)
-Kaksne oddelke poznas (heterogene, homogene, kombinirane)
-Koliko otrok je lahko v posameznem oddelku
-opisi notranjost enega oddelka
-kaksne morajo biti stopnice, ce so, ali mora biti ograja
-Ali morajo biti radiatorji zasciteni (kako, zakaj)
-Ali je lahko na balkonu steklena ograja (da, mora biti kaljeno steklo z folijo)
-Kdo lahko opravlja delo v vrtcu (vsi z ustrezno izobrazbo)
-Nastej strokovne delavce
 
1. Pravilnik o ocenjevanju znanja
2. Učiteljski zbor (dela in naloge, s kakšno večino odloča)
3. Postopek imenovanja ravnatelja (s kakšno večino ga izbere svet šole/zavoda)
izpit opravljal 28. 5. 2015, za svetovalnega delavca v SŠ
 
10. junij 2015 (pomočnica vzgojiteljice)
Vprašanja:
- Kdo je lahko ustanovitelj vrtca?
- Pogoji za ustanovitev vrtca.
- Opis zunanjih prostorov (površina, oprema, pogoji itn.)

Gospod je precej uraden, hitrega govora in malce ciničen, ampak v dobro izprašenega :)
Imela sem občutek, da se mu mudi in me je kar dopolnjeval, da je zadeva hitreje stekla. :)
Srečno! :)
 
Vprašanja za ustavo.
1.Plačilo vtrcev. Koliko starši plačujejo. Koliko je največ in najmanj. Kateri plačilni razred je najvišji.
2. Publikacija vrtca
3. Oprema v vrtcu vse!


Kar zahreven dec in malo tečen ampak kar pomaga, tako da gre. Srečno
 
Datum strokovnega izpita (28.9.2015)

1. Organi vrtca (naštej)
2. Vse o načrtovanju v vrtcu. (Ali je vsebina načrtovanja zakonko določena?)
3. Vpis otrok v vrtec.

Zelo zabaven in prijazen gospod. :)
 
Vprašanja g. Rozmana, 16. 12. 2015:
1. vzgojiteljski zbor: kdo ga sestavlja (strokovni delavci vrtca), naloge, kdo ga vodi (ravnatelj), s kakšno večino odločajo (navadno večino);
2. vpis in sprejem otrok v vrtec: kako poteka, kdo ima prednost pri sprejemu (otroci s posebnimi potrebami, otroci, pri katerih starši predložijo mnenje CSD-ja o ogroženosti zaradi socialnega položaja, otroci, kjer je v družini v vrtec že vključen en otrok);
3. ustanavljanje vrtcev: kdo lahko ustanovi vrtec (javne vrtce lokalna skupnost, zasebne vrtce domače ali tuje fizične ali pravne osebe), ali lahko jaz ustanovim vrtec (da), kdaj lahko potem začnem opravljat dejavnost (po vpisu v razvid).
 
16.12.2015
Delovna obveznost vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja
Kako se sama pripravljam na vzgojno delo
Tretjega vprašanja ni bilo, ko je videl da znam.
 
svet vrtca
načela vrtca
normativi za prostor in opremo
(ko vidi, da znaš kar prekine in gre naprej) ... super izpraševalec
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.178
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.276
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
739
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
684
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu