Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Trenutno berete:
Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Če slučajno dobim zaposlitev kot spremlkevalka za 12 mesecev, se bom vseeno lahko kdaj v prihodnosti prijavila za volontersko pripravništvo?
Glede na pogoje prijave iz zadnjega razpisa za volontersko pripravništvo dvomim, saj boste imeli izkušnje na področju vzgoje in izobraževanja. Morda pa vseeno povprašate na MIZŠ, kako v tem primeru.

Pogoji za prijavo (iz razpisa avgust 2014):

Za opravljanje volonterskega pripravništva lahko kandidirajo kandidati, ki na zadnji dan razpisnega roka izpolnjujejo vse z zakonom in drugimi predpisi določene izobrazbene pogoje za pripravnika v šoli ali vrtcu, imajo manj kot šest mesecev delovnih izkušenj na področju vzgoje in izobraževanja in jim bo ravnatelj določil ustreznega mentorja, ki ga bodo izkazali na Prijavnici na razpis pripravniških mest v vrtcih oziroma šolah. Mentorja določi ravnatelj izmed strokovnih delavcev, ki opravljajo delo, za katero se bo pripravnik usposabljal. Mentor mora imeti naziv svetnik ali svetovalec oziroma najmanj tri leta naziv mentor.

Vloge kandidatov, ki ne izpolnjujejo zgoraj navedenih pogojev, bodo zavrnjene.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni!

Imam končano Srednjo vzgojiteljsko šolo, sedaj pa grem IZREDNO na Pedagoško fakulteto. Zanima me, kaj moram storiti preden začnem iskati službo, oz. kako je s prijavami na strokovni izpit? Ali morda veste, kako je glede prakse, če slučajno ne uspem dobiti službe v vrtcu?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.
 
Glede na pogoje prijave iz zadnjega razpisa za volontersko pripravništvo dvomim, saj boste imeli izkušnje na področju vzgoje in izobraževanja. Morda pa vseeno povprašate na MIZŠ, kako v tem primeru.

Pogoji za prijavo (iz razpisa avgust 2014):

Za opravljanje volonterskega pripravništva lahko kandidirajo kandidati, ki na zadnji dan razpisnega roka izpolnjujejo vse z zakonom in drugimi predpisi določene izobrazbene pogoje za pripravnika v šoli ali vrtcu, imajo manj kot šest mesecev delovnih izkušenj na področju vzgoje in izobraževanja in jim bo ravnatelj določil ustreznega mentorja, ki ga bodo izkazali na Prijavnici na razpis pripravniških mest v vrtcih oziroma šolah. Mentorja določi ravnatelj izmed strokovnih delavcev, ki opravljajo delo, za katero se bo pripravnik usposabljal. Mentor mora imeti naziv svetnik ali svetovalec oziroma najmanj tri leta naziv mentor.

Vloge kandidatov, ki ne izpolnjujejo zgoraj navedenih pogojev, bodo zavrnjene.

To kolikor sama vem ne drži. Sama opravljam delo spremljevalca gibalno oviranega otroka v vrtcu, po izobrazbi pa sem prof. razrednega pouka in sem se pozanimala glede pripravništva v prihodnje, in nebi smelo biti ovir, saj je spremljevalec samo tehnični kader in ne šteje kot kader vzgojitelj; hkrati pa je zelo žalostno da mi to delo ne upoštevajo k potrebnim 6m za strokovnih izpit, kljub temu da opravljam vsa dela, ki jih opravlja pomočnica vzgojiteljice. Pri tem bodo morali zakon še malo spremeniti - no vsaj upam da ga bodo!
 
Pozdravljeni!

Zanima me, kako je s prijavo na strokovni izpit in javnimi deli? Imam mogoče kdo izkušnje s tem? Se mu je delovna doba upoštevala pri prijavi na strokovni izpit? Sama sem bila zaposlena 1 leto za področje Učna pomoč, poleg tega pa sem opravljala še veliko nadomeščanj in seveda 5 obveznih nastopov. Sedaj se mislim prijaviti na strokovni izpit, kaj menite, izpolnjujem pogoje?

Hvala za vaše odgovore!
 
Pozdravljeni.

Sem študentka inkluzivne pedagogike na Pedagoški fakulteti v Kopru in me zanima, ali lahko magistri inkluzivne pedagogike opravljamo pripravništvo za mesto svetovalnega delavca v osnovni šoli? V Zakonu o organizaciji in financiranju VIZ namreč nismo opredeljeni kot primerni za to delovno mesto, medtem ko pa v Pravilniku o izobrazbi učiteljev in drugih strokovnih delavcev smo navedeni kot ustrezni za delovno mesto svetovalnega delavca. .
Upam da ima kdo kakšne izkušnje ali informacije ter mi lahko odgovori na vprašanje. Hvala :)
 
Tako je.


Ni nujno, da je to v času vaše zaposlitve, saj lahko nastope in strokovni izpit opravljate ne glede na vašo zaposlitev. Drugače pa drži, kar ste zapisali.

Pozdravljeni!

Končal sem s pripravništvom na OŠ, kot učitelj športa. Sedaj me zanima koliko časa bom čakal na datum opravljanja izpita, če se prijavim v tem tednu 291. in 30.1. 2015?

Hvala za pomoč in odgovore
 
torej kot sem zasledila...se lahko na strokovni izpit prijaviš pri kakršni koli pogodbi o zaposlitvi samo da je zaposlitev pa tudi če ni polni delovni čas?
 
za pomočnico vzgojiteljice moraš biti zaposlen najmanj 4mesece da lahko pristopiš na strokovni izpit... zanima pa me ali morajo biti tej štirje meseci skupaj ali je lahko vmes tudi prekinitev... recimo trije meseci pa nato še 1 mesec?
 
zdravo,

zanima me, ali se priprave za strokovni izpit, pošljejo zraven prijave ali ne? Mislim 5 nastopov pred ravnateljem. kaj pa tistih 30 nastopov?
 
Posljejo se samo priprave od 5 nastopov pred ravnateljem, ostalih 30 priprav se ne posilja.
 
A lahko 5 nastopov opraviš v enem ali dveh tednih, ali jih moraš razporediti čez mesec ali dva?
 
Pozdravljeni!

Pred kratkim sem končal študij in bi želel čim prej opravljati strokovni izpit. Na delovnem mestu šolskega knjižničarja sem zaposlen več kot 12 mesecev in imam s tem priznano pripravništvo.

Torej - če si to pravilno razlagam, potem z omenjenim priznanim pripravništvom vsa nanj vezana zahtevana dokazila oz. potrdila odpadejo in za prijavo k strokovnemu izpitu pripravnikov in drugih strokovnih delavcev potrebujem le še:
izpolnjen obrazec Prijava k strokovnemu izpitu,
dokazilo o izobrazbi z dokazilom o pedagoški, pedagoško-andragoški oziroma specialnopedagoški izobrazbi in
dokazilo o ustreznem trajanju vzgojno-izobraževalnega dela (pogodba o zaposlitvi, pogodba o delu).

Ali je moja razlaga pravilna?

Lep dan želim!
 
@Djimuzl, ne, kot knjižničar morate opraviti še pisno nalogo.

Pravilnik o strokovnem izpitu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja (zadnji odstavek):
Drugi strokovni delavec s srednješolsko izobrazbo se lahko prijavi k opravljanju strokovnega izpita najprej po 4 mesecih opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, drugi strokovni delavec z višješolsko oziroma visokošolsko izobrazbo pa najprej po 6 mesecih opravljanja vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, če izpolnjuje z zakonom in drugimi predpisi določene pogoje o izobrazbi. V tem času se s pridobivanjem kompetenc, ki so določene s pravilnikom, ki ureja pripravništvo strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju, usposablja za samostojno opravljanje vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli.

Drugi strokovni delavec, ki se prijavi k opravljanju strokovnega izpita za vzgojitelja, pomočnika vzgojitelja, učitelja, predavatelja višje strokovne šole, korepetitorja, inštruktorja oziroma laboranta, lahko pristopi k opravljanju strokovnega izpita, če ima uspešno opravljenih pet praktičnih nastopov v skladu s tem pravilnikom.

Svetovalni delavec, knjižničar, organizator zdravstveno-higienskega režima, organizator prehrane, organizator šolske prehrane, organizator ali drugi strokovni delavec v izobraževanju odraslih, organizator obveznih izbirnih vsebin, organizator praktičnega usposabljanja z delom, organizator praktičnega pouka ter računalnikar – organizator informacijskih dejavnosti lahko pristopijo k opravljanju strokovnega izpita, če uspešno opravijo pisno nalogo, ki se izvaja pod vodstvom mentorja.
 
Hvala za odgovor :)
Zanima pa me le še to - kdo določi tematiko in dolžino pisne naloge? Je to mentor, ravnatelj...
Lep dan!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu svetovalne delavke. Po izobrazbi sem...
Odgovori
1
Ogledi
225
  • Vprašanje
Pozdravljeni! Prijavljam se na strokovni izpit. Opravila sem prekvalifikacijo,v vrtcu sem bila...
Odgovori
1
Ogledi
225
  • Članek
Učitelji in vzgojitelji, ki vas zanima mednarodno povezovanje na daljavo z eTwinningom, vabljeni...
Odgovori
0
Ogledi
509
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
723
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
470
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
454
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
419

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu