Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Trenutno berete:
Prijava na strokovni izpit in priznano pripravništvo

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Se opravičujem, omenili ste, da imate delovno dobo v visokem šolstvu. V pravilniku piše:

Drug strokovni delavec se lahko prijavi k opravljanju strokovnega izpita najprej po šestih mesecih opravljanja vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, če izpolnjuje z zakonom in drugimi predpisi določene pogoje o izobrazbi.

Glede tega sedaj nisem čisto prepričan. Morda za vsak slučaj preverite na MIZŠ. Vesel bom povratne informacije.
 
Pozdravljeni.

Imam 4 leta delovne dobe v visokem šolstvu in habilitacijo asistentke na UL. Po osnovni izobrazbi sem profesorica matematike, v okviru dodiplomskega študija sem opravila vsaj 10 samostojnih ur poučevanja matematike na osnovni in srednji šoli (priprave od takrat imam še nekje shranjene) ;)

Ali to zadostuje za prijavo na strokovni izpit?

Če je sporočilo še aktualno, vas moram razočarati. Izkušnje v izobraževanju se štejejo do višjih šol (OŠ, SŠ, VŠ), visoko šolstvo pa je poglavje zase -->7. člen (pogoji za druge strokovne delavce) Pravilnika o strokovnem izpitu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja.

Podobno je sicer odgovoril že moderator, lahko pa vam potrdim iz prve roke. SLO birokracija pač ;)
 
Pozdravljeni tudi jaz sem tukaj nova :) zanima me drugi teden začnem z usposablanjem na delovnem mestu za pomočnico vzgojiteljice preko zavoda za zaposloanje.... to bo trajalo samo 3 mesece. Kako pa naj naredim še tisti 1 mesec? ki ga potrebujem? ali je to mogoče da nadomeščam kakšno pomočnico ki je na porodniški? se to šteje za strokovnega? saj zdaj je po novem samo 4 mesece in nato lahko pristopiš k strokovnemu? hvala in lp
 
Nazadnje urejeno:
@butajnova, še zmeraj potrebujete najmanj 6 mesecev delovnih izkušenj, da lahko pristopite k strokovnemu izpitu, tako da je še kar po "starem".

Če kje najdete še 3 mesece zaposlitve (npr. nadomeščanje), potem boste imeli najmanj 6 mesecev zaposlitve. Sicer pa ne vem kako zgleda tole usposabljanje na delovnem mestu. Če delate samostojno in boste zaposleni, potem se vam štejejo ti trije meseci, v nasprotnem primeru ne.


Popravek: http://forum.mladiucitelj.si/teme/p...priznano-pripravnistvo.1708/page-2#post-13602
 
Rees je toliko. hmm. ker poznam kolegico ki je šla delati s 4 meseci strokovnega.... tak da sem sedaj malo v dvomih... tudi na spletni strani ministerstva tako piše :( ja za usposablanje pa naj bi veljalo.... vsak reče drugače... tako da meni je bilo rečeno da velja :) kaj pa gradivo za strokovnega kje bi dobila najbolj točne informacije oz zapiske???
 
Rees je toliko. hmm. ker poznam kolegico ki je šla delati s 4 meseci strokovnega.... tak da sem sedaj malo v dvomih... tudi na spletni strani ministerstva tako piš
Se opravičujem, res je. Spregledal, da gre za srednješolsko izobrazbo.

6. člen
(pogoji za pripravnike)

Pripravnik s srednješolsko izobrazbo se lahko prijavi k opravljanju strokovnega izpita najprej po 4 mesecih opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli, pripravnik z višješolsko oziroma visokošolsko izobrazbo pa najprej po 6 mesecih opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli.

K opravljanju strokovnega izpita lahko pristopi pripravnik, ki ima pridobljeno ustrezno pedagoško, pedagoško-andragoško oziroma specialno pedagoško izobrazbo v skladu z zakonom.

Pripravnik, ki se usposablja za pomočnika vzgojitelja, vzgojitelja, učitelja, korepetitorja, laboranta oziroma inštruktorja, lahko pristopi k opravljanju strokovnega izpita, če ima uspešno opravljenih pet praktičnih nastopov v skladu s pravilnikom, ki ureja pripravništvo strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju.

kaj pa gradivo za strokovnega kje bi dobila najbolj točne informacije oz zapiske???
Za zakonodajo preverite pravilnike, ostalo pa predlagam, da prebrskate med gradivom. Veliko je koristnega.
 
A to je zdaj na novo, da je potrebno samo 4 mesece za pomočnice vzgojiteljic? Sem čisto presenečena, ker sem bila prepričana, da je potrebnih 6 mesecev delovnih izkušenj. Sama sem do sedaj nabrala vsega skupaj za 3 mesece nadomeščanj (nisem opravljala pripravništva), ali to pomeni, da rabim samo še en mesec? Plus to, da opravim še pet nastopov? Upam, da je temu res tako:)
 
A to je zdaj na novo, da je potrebno samo 4 mesece za pomočnice vzgojiteljic?
Tako je. To se je spremenilo z zadnjo spremembo pravilnika. Sem posodobil tudi prvi prispevek te teme.

Sama sem do sedaj nabrala vsega skupaj za 3 mesece nadomeščanj (nisem opravljala pripravništva), ali to pomeni, da rabim samo še en mesec?
Če ste bili zaposleni, potem ja.

Plus to, da opravim še pet nastopov?
Tako je.
 
Živijo,

mene pa zanima sledeče: čez en mesec bom diplomirala, s prihajajočim šolskim letom pa bom pričela z delom v šoli, po 10ur/teden in sicer preko pogodbe. Zanima me ali se mi to lahko šteje v dobo pripravništva?

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav!
 
Pozdravljeni,

sama sem po izobrazbi univ. dipl. prevajalka in tolmačinja za angleški jezik in profesorica pedagogike (diplomirala leta 2012).

V letu 2010/2011 sem od septembra do junija pred študentske napotnice poučevala angleščino na jezikovni šoli, ki je izvajalka javno veljavnih programov Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Zanima me, ali mi je zaradi tega priznano pripravništvo?

Hvala in lp.
 
Pozdravljeni,

sama sem po izobrazbi univ. dipl. prevajalka in tolmačinja za angleški jezik in profesorica pedagogike (diplomirala leta 2012).

V letu 2010/2011 sem od septembra do junija pred študentske napotnice poučevala angleščino na jezikovni šoli, ki je izvajalka javno veljavnih programov Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Zanima me, ali mi je zaradi tega priznano pripravništvo?

Hvala in lp.
Pozdrav!

Mislim, da študentska napotnica ne velja. Imeti morate podpisano pogodbo, da lahko izkažete delovne izkušnje.
 
Zdravo

Tudi jaz imam eno vprašanje glede strokovnega izpita. Zaključujem magistrski študij inkluzivne pedagogike. Prebrala sem nov Pravilnik o strokovnem izpitu in kot razumem moram le opraviti pisno nalogo, da se lahko prijavim nanj? Torej ni potrebno nevem koliko mesecev delovne dobe ali pa 10-mesečno pripravništvo (volontersko)?

Lp
 
Torej ni potrebno nevem koliko mesecev delovne dobe ali pa 10-mesečno pripravništvo (volontersko)?
To je potrebno v vsakem primeru (iz spletne strani MIZŠ):

Prijava k strokovnemu izpitu pripravnikov in drugih strokovnih delavcev vključuje:

  • obrazec prijava k strokovnemu izpitu,
  • dokazilo o izobrazbi z dokazilom o pedagoški, pedagoško-andragoški oziroma specialnopedagoški izobrazbi,
  • pisno poročilo mentorja o kandidatovi usposobljenosti za samostojno opravljanje vzgojno-izobraževalnega dela,
  • dokazilo o ustreznem trajanju vzgojno-izobraževalnega dela (pogodba o zaposlitvi, pogodba o opravljanju pripravništva, pogodba o delu),
  • za kandidate, ki opravljajo praktične nastope, obrazec ocene praktičnih nastopov in pisne priprave za pet uspešno opravljenih praktičnih nastopov, ki jih kandidat uveljavlja za pristop k strokovnemu izpitu
  • za kandidate, ki opravljajo pisno nalogo, obrazec ocene pisne naloge ter pozitivno ocenjena pisna naloga.
 
Aha hvala :) In če si zaposlen kot spremljevalec gibalno oviranemu otroku to ni dovolj ne? (pogoj za prijavo na to delovno mesto je srednja šola). Moraš biti zaposlen prav kot inkluzivni pedagog? Samo povsod zahtevajo ta strokovni izpit. Očitno bo res treba opravljat volontersko pripravništvo :/
 
Zdaj pa res še zadnje vprašanje. Če slučajno dobim zaposlitev kot spremlkevalka za 12 mesecev, se bom vseeno lahko kdaj v prihodnosti prijavila za volontersko pripravništvo?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu svetovalne delavke. Po izobrazbi sem...
Odgovori
1
Ogledi
225
  • Vprašanje
Pozdravljeni! Prijavljam se na strokovni izpit. Opravila sem prekvalifikacijo,v vrtcu sem bila...
Odgovori
1
Ogledi
225
  • Članek
Učitelji in vzgojitelji, ki vas zanima mednarodno povezovanje na daljavo z eTwinningom, vabljeni...
Odgovori
0
Ogledi
509
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
723
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
470
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
454
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
419

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu