Polovični delovni čas za volontersko pripravništvo

Trenutno berete:
Polovični delovni čas za volontersko pripravništvo

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Lahko napišem iz lastnih izkušenj. Sama sem na začetku delala polni delovni čas, po porodniški pa polovičnega. To pomeni, da moraš delati vsaj 20 ur (60-minutnih, ne šolskih) na teden, kako pa bo to potekalo, pa je stvar dogovora z ravnateljem in mentorjem. Načeloma se da marsikaj zmenit, saj kaj natančneje v zakonu ni določeno. Sama sem imela fleksibilni delovni čas, ena sošolka je bila tam 2-3x na teden, druga pa je vsak dan od 8.00 do 12.15. Malica ti pripada, če si tam VEČ kot 20 ur, sicer ne. V šoli se lahko dogovoriš, da sredstva za malico porabiš za malico v šoli (dogovor ponavadi poteka s šolsko kuhinjo), lahko pa se odločiš, da v šoli ne malicaš, in dobiš ta denar nakazan. To vse uredijo v računovodstvu.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

če delam 4 dni v tednu po 5 ur sem upravičena, če pa delam 5 dni v tednu po 4 ure pa ne?
Po logiki ministrstva in nekaterih ravnateljev niste upravičeni. V vednost in razmislek pa preberite naprej...


Poklicala sem gospo Valerijo glede povračila stroškov malice v primeru skrajšanega delovnega časa. Povedala mi je, da moraš biti na šoli prisoten več kot 4 ure na dan, da dobiš povrnjeno.
Malica ti pripada, če si tam VEČ kot 20 ur, sicer ne.
Opozoril bi na problem, s katerim se srečujejo nekateri zaposleni. Ravnatelji si tukaj zadeve razlagajo velikokrat po svoje. Morda tudi ministrstvo. Sindikat ima drugo mnenje. Morda pa je tudi njihovo napačno. Presodite sami.

Preberite prvi prispevek teme (predvsem pod POMEMBNO): http://forum.mladiucitelj.si/teme/regres-za-prehrano-med-delom.1289/

Prilagam še mnenje sindikata:
- - - - - -
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je ob koncu meseca novembra (2013) izdalo dve okrožnici, v katerih se dotika tudi vprašanja povračila regresa za prehrano, in sicer:

- Navodila za financiranje dejavnosti javne službe v šolskem letu 2013/2014 z dne 21. 11. 2013, naslovljena na osnovne šole, osnovne šole s prilagojenim programom, glasbene šole in zavode za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, ter

- Navodila za financiranje dejavnosti javne službe v šolskem oziroma študijskem letu 2013/2014 z dne 28. 11. 2013, naslovljena na srednje in višje šole ter dijaške domove.

V točki 1.10. (okrožnica z dne 21. 11. 2013) oziroma v točki 3.1. (okrožnica z dne 28. 11. 2013) je navedeno: »V zvezi s plačilom regresa za prehrano je potrebno upoštevati, da pripada javnemu uslužbencu regres za prehrano za dan prisotnosti na delu. Kot dan prisotnosti na delu se šteje, če delavec dela več kot štiri ure dnevno. Za evidenco delovnega časa in organizacijo delovnega procesa v šoli je odgovoren ravnatelj.«

Nekateri ravnatelji zgornjemu pojasnilu navkljub povračilo regresa za prehrano še vedno pogojujejo z več kot štiriurno prisotnostjo v zavodu in ga posledično napačno obračunavajo. Nekateri ravnatelji vztrajajo pri neustreznem izplačilu regresa za prehrano, saj očitno niso seznanjeni z naslednjimi dejstvi:

Do regresa za prehrano so upravičeni tisti zaposleni, ki glede na pogodbo o zaposlitvi delajo več kot štiri ure dnevno, pri čemer obseg njihove dnevne pedagoške obveznosti ni pomemben, enako tudi ne njihova fizična prisotnost na sedežu delodajalca (v šoli, vrtcu). Pri ugotavljanju upravičenosti posameznega delavca do regresa za prehrano zaradi narave dela v vzgoji in izobraževanju ni mogoče vztrajati pri štirih ali več urah fizične prisotnosti na delovnem mestu, temveč je treba izhajati iz opravljanja del in nalog, določenih v pogodbi o zaposlitvi. To pomeni, da je treba delavcu upoštevati tako delo, ki ga opravi v zavodu, kot tudi delo, ki ga opravi zunaj prostora delodajalca. Za dneve, ko je delavec odsoten z dela zaradi dopusta, bolniškega staleža, službene poti in podobno, delavec do povračila regresa za prehrano ni upravičen.
- - - - - -
 
Mene pa zanima, kot pomočnica vzgojiteljice... Bom na delovnem mestu vsak dan po 8 ur? Mentorica pa svoje delo zaključi po 6,5 urah... kje bom eno uro in pol?
Hvala
 
Pozdravljeni!

Mene tudi zanima na osnovi česa se ravnetelj-(ica) odloči-določi trajanje delovnega časa (pomočnica vzgojiteljice)?
Kdaj in zakaj 8 ur in kdaj in zakaj manj kot 8 ur (6 ali 4)? Ali ima to vpliv na datum prijave strokovnega izpita?

Lep pozdrav in hvala!
 
Vas bodo hitro porabili za nadomeščanja, jutranja varstva in podaljšano bivajne. Ne se bat, da boste premalo časa na šoli :whistle:
 
Ja, v šoli ali pa v vrtcu. Samo, da pridemo do strokovnega izpita in nadaljujemo zadano pot.
To, da se je pa treba prilagajat, pa nam je znano že celo življenje....:p in tako bo tudi ostalo.
Prvo pravilo naše življenjske poti.

Lep pozdrav!:p
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zaposlena sem kot učiteljica v OPB za 80%, tj. 32 ur na teden. To nanese 6,4 ure...
Odgovori
0
Ogledi
779
  • Članek
Dopolnjeni zakon o osnovni šoli (Uradni list RS, št. 87/11 z dne 2. novembra 2011) je...
Odgovori
0
Ogledi
189
  • Članek
Na višješolskih in visokošolskih zavodih se začenja novo študijsko leto. V tem prelomnem...
Odgovori
0
Ogledi
292
Pozdravljeni. Leta 2020 sem dobila pripravništvo v vrtcu, zaključilo se mi je decembra istega...
Odgovori
0
Ogledi
1.030

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu