POČKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
POČKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. Pristojnosti sveta zavoda
2. Ocenjevanje znanja (splošno)
3. Kako šola skrbi za zdravo okolje in zdravje dijakov

Gospa je prijazna in natančna, če je treba, te vmes tudi kaj popravi. Ampak če v glavnem znaš in če se vidi, da si se res učil, ni problema.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Dolžnosti učencev
2. Pravilnik o preverjanju in ocenjevanju znanja
3. Strokovni aktiv
 
1. Naloge ravnatelja
2. Vse o ocenjevanju
3. Svet zavoda
 
1. Pristojnosti ravnatelja
2. LDN Vprašal sem ali misli za šolo, osebni/individualni ali za predmet in me je oštela, da je LDN samo en-za šolo. Tisto, kar vsako leto pripravim in imam shranjeno pod LDN, ima uradno očitno drug naziv %)
Vprašala je tudi, če vem kaj je obvezna priloga k LDN. Sploh nisem vedel, da lahko ima priloge, kaj šele da je kakšna obvezna. Moral bi vedeti, da gre za plan izobraževanjali nekaj takega.
3. Svet staršev Na koncu odgovora me je vprašala, če je svet staršev upravni ali pedagoški organ šole. Nisem imel pojma ampak sem z vsem možnm zanosom odgvoril, da je to upravni organ. Narobe. Pravilni odgovor je: Ne vem, ker to ni z zakonom opredeljeno. Sem bil miren in se mi je zdelo smešno, verjetno bi mislil, da me zaj*****, če bi se prej lovil pri odgovarjanju in bi bil bolj nervozen. Od tod morda tako deljena mnenja o izpraševalki-od prijazne in duhovite, do stroge in nerazpoložene. Jaz bi jo opisal kot prvo od naštetega.
 
Izpraševalka Počkar (izpit za profesorico psihologije v gimnaziji):

1. Svet zavoda: sestava, mandat, s kakšno večino odloča, kje je zapisano, kakšna je sestava ... (pri šolskih centrih je sestava zapisana v Aktu o ustanovitvi).
2. S čim zagotovimo javnost ocenjevanja?
Na katero oceno se lahko dijak pritoži (glede na nov pravilnik) --> na zaključno oceno.
3. Naloge razrednika.
 
ga. Počkar:
1. Pravilnik o ocenjevanju
2. Strokovni organi šole + izberi si enega in ga opiši
3. Dolžnosti dijakov
 
V katerem primeru lahko šolski inšpektor takoj izreče suspenz delavca? (4 primeri....droge, ponujanje drog, nasilje, spolna zloraba)
Katere evidence vodi gimnazija? Kako zagotavljamo pravice in varstvo podatkov? Za katere evidence se potrebuje soglasje, koga?
Podrobneje o evidencah glede morfoloških in gibalnih testov
 
Dijaški domovi

1. Naloge dijaškega doma
2. Svet zavoda (sestava, mandat, kje je zapisano kakšna je ustava, naloge)
 
1. Dijakove pravice in dolžnosti (8 jih je vseh skupaj).
2. Razlike med preverjanjem znanja in ocenjevanjem znanja.
Ali je omejeno število preverjanj znanja? (ne)
Ali pravilnik določa, kdaj in kolikokrat lahko dijaki pišejo preverjanje znanja (ni določeno).
3. Kateri so strokovni organi šole?
Naloge enega izmed strokovnih organov.

Srečno! :)
 
orgnizator izobraževanja odraslih

1. Izobraževalni programi za odrasle
2. Sestavine javnoveljavnih izobraževalnih programov za odrasle
3. Pogoji za vpis v razvid
4. Kateri so neformalni izobraževalni programi za odrasle

Prijazna in natančna izpraševalka, usmerja s podvprašanji. Srečno :)
 
Svetovalna delavka v dijaškem domu

1. Naštej čim več ciljev vzgoje in izobraževanja v dijaškem domu.
2. Avtonomija šolskega prostora. Kdo lahko vstopi v dijaški dom?
3. Vzgojna načela v dijaškem domu.
 
Zagovor 1. 6. 2020
Spraševalka: Nives Počkar
Srednja šola - strokovni modul

1. Kaj je LDN.
2. Katere izpite poznamo in jih opisat (predmetni, dopolnilni in popravni).
3. Imenovanje ravnatelja in direktorja - ker sem iz ŠC.
Za direktorja sem ji na začetku rekel, da v aktu piše samo, da svet zavoda potrjuje in razrešuje ravnatelja IN direktorja.
Na koncu sem ji na pamet rekel, da za direktorja ne dajeta mnenja dijaška skupnost in svet staršev. Hitro me je ustavila, da je to pravilno (da ne bi še česa napačnega izustil).

Drugače pa je gospa zelo uradna in natančna. Pri odgovorih hoče natanko to kar piše. Sam sem recimo rekel (sem bolj hitrega jezika), da se pridobi mnenje ministrstva in je popravila, da ministra. In še nekaj podobnih.
Sem pa dobil občutek, da to ni tako pomembno, važno je, da veš o čem govoriš. Ne gra v globino. Sprašuje kar res moraš vedeti pri svojem delu, ne finese.
 
1. Strokovni organi šole (enega po izbiri sem moral opisati).
2. Ocenjevanje znanja.
3. Zdravstveno varstvo dijakov (v šoli, na strokovnih ekskurzijah, pri praktičnem pouku).
 
Vzgojiteljica v dijaškem domu:

1. Strokovni organi v dijaškem domu.
2. Načelo vzgojnega ukrepa.
3. Pedagoška dokumentacija.
 
Počkar
1 Svet zavoda: sestava, kako glasuje, kje piše, kako se izvoli člane (odg. akt o ustanovitvi).
2 Naštejte strokovne organe v šoli in opišite enega.
3 Definicija preverjanja in kdaj in kako ga izvajamo v šoli (odg. učitelj preveri doseganje učnih ciljev nekega vsebinskega sklopa, navadno pred preizkusom znanja. Lahko pa je preverjanje kadarkoli).
V bistvu zelo uradna. Po moje lahko hitro postane stroga, če izjavljaš neumnosti, vendar po drugi strani zelo korektna. Nisem vsega vedel, ampak je videla, da imam celostno sliko. Na koncu je bila zelo komunikativna, prijazna. V glavnem je treba znati že napisana vpr na forumu in se jo da hitro zadovoljiti, ne vrta, samo zahteva da prideš pripravljen in ne "na blef".
 
Področje - učitelj strokovno teoretičnih predmetov na srednji tehniški šoli
Zelo prijazna in korektna gospa.

1. Naštej strokovne organe na srednji šoli (Svet šole, učiteljski zbor, razredni učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, strokovni aktivi itd. ). Svet staršev naj nebi spadal pod strokovni organ, je pa obvezen na šoli.

2. Preverjanje in ocenjevanje znanja (predlagam vam, da podrobno pregledate vseh 33 členov Pravilnika o ocenjevanju znanja v srednjih šolah).

3. Naloge razrednika.

Pri zakonodaji obstaja verjetnost, da vam podajo eno izmed vprašanj iz področja na katerem delujete.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 12. jun 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
592
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 15. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv...
Odgovori
6
Ogledi
902
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
586
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu