POČKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
POČKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Za svetovalno delavko na Sš:

- Učiteljski zbor (sestava, funkcije)
- Razlika med ocenjevanjem in preverjanjem znanja
- Avtonomija šolskega prostora
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Učitelj splošnoizobraževalnih predmetov na srednji šoli:

1. Kako je sestavljen izobraževalni program (tudi kako poteka postopek za pripravo izobraževalnega programa, ampak na to potem nisem odgovarjala, ker sva se začeli pogovarjat o drugih stvareh)
2. V katerih primerih inšpektor lahko delavca suspendira?
3. Kaj vsebujejo šolska pravila ocenjevanja?
 
Profesorica matematike v srednji šoli

1. Ocenjevanje (če piše negativno več kot 41 % razreda je o tem potrebno pisno poročilo ravnatelju, če prestaviš test morajo odobriti starši)

2. Naloge inšpekcije

3. Učbeniki

4. Vloge Strokovnih svetov RS in kateri so

5. Zasebne šole (s koncesijo in brez)

Simpatična gospa, rada zavede v vprašanju, da vtakne v vprašanje del nepravilne trditve in čaka, če boš opazil.
 
Profesor ŠVZ.

1. Kakšne predpise vse poznamo v srednji šoli
2. Kaj je razlika med ocenjevanjem znanja in preverjanjem.
3. Vse o učiteljskem zboru.

Deluje res zelo strogo in pričakuje znanje ampak vseeno ni tako hudo. Na koncu se je tudi pošalila.
 
1. Ugovor na oceno (želi vedeti tudi katere odločitve komisija lahko določi).
2. Strokovni organi — našteti in enega opisati. Iz tega tudi navezava na potrjevanje zviševanja učnega uspeha (zakaj in kdaj to dela učiteljski zbor).
3. Preverjanje in ocenjevanje znanja — razlika.
 
Področje srednja šola.
1. Vse o ocenjevanju v SŠ
2. Pristojnosti oz. naloge ravnatelja
3. Naloge strokovnega aktiva
 
Nazadnje urejeno:
Evidence v SŠ
Področja nadzora šolske inšpekcije
Pravilnik o šolskem redu
Naloge sveta šole
 
1. Pristojnosti ravnatelja.
2. Evidence, ki jih vodi šola (GIM, SŠ).
3. Individualni izobraževalni načrt.
4. Ocenjevanje (začela sem opisovati vse v zvezi z ocenjevanjem kar vem, hotela pa je, da povem točno za svoj predmet - ŠVZ in ko sem rekla, da ocenjujem tudi napredek, je bilo to, kar je hotela slišati).

Občutek sem imela, da želi slišati točno določeno besedo oz. besedno zvezo in ko jo poveš oz. "zadaneš" je to to. :)
 
27. 10. 2022:
1. Naloge ravnatelja
2. Razlika med ocenjevanjem in preverjanjem
3. Strokovni organi šole; izberi si enega in povej podrobneje
 
Za učitelja slovenskega jezika v gimnaziji. Ker je bila ga. Počkar odsotna je bil namesno nje izptaševalec Jože Drenovec.
  • Vzgojni ukrepi.
  • Kakšna je razlika med ponavljanjem letnika in večkratnim obiskovanjem predmeta? Nekaj v tem smislu. Nisem vedel odgovora, zato mi je pomagal. Tisti dijaki, ki veliko manjkajo pri pouku zaradi zdravstvenih razlogov, imajo pravico, da lahko večkrat obiskuješ pouk (nek predmet). Najbrž če so neocenjeni in lahko potem vse zamujeno obiskujejo v višjem letniku (snov iz prejšnjega letnika).
  • Kolikokrat lahko ponavljaš letnik? Mislil sem, da je triki vprašanje, ampak odgovor je enkrat.
 
1. Naloge ravnatelja, mandat
2. Razlika med ocenjevanjem in preverjanje
3. Evidence v gimnaziji
 
Za vzgojiteljico v dijaškem domu:

Dokumentacija DD
Strokovni organi DD (ali je svet staršev strokovni organ ali upravni organ?)
Individualni načrt dijaka
Kršitve v DD

Malo se mi je zatikalo, sem se malo zmedla in je bila kar stroga, ampak korektna, povpraša tudi kaj izven teme.
 
Profesorica v srednji šoli:
1) Svet staršev - sestava, naloge, kje imajo največjo moč (šolski sklad, ustanovijo upravni odbor).
2) Kaj preverja šolska inšpekcija in kakšni so lahko ukrepi.
3) Preverjanje in ocenjevanje znanja - vse kar vem, kdo mora soglašati, da se prestavi test (starši oz. polnoletni dijaki).
 
Za učiteljico v srednji poklicni in strokovni šoli:
1) Svet zavoda (samo naloge)
2) LDN (kdo sprejme, kaj vsebuje, do kdaj se mora sprejet)
3) Razlika: učiteljski zbor in oddelčni učiteljski zbor.

Gospa pomaga s kakšnim podvprašanjem.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 12. jun 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
592
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 15. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv...
Odgovori
6
Ogledi
902
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
588
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.285
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.854

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu