KURENT - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KURENT - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Včeraj, 30. 6., sem zagovarjala strokovni izpit za učiteljico.
Vprašanja ge. Kurent:
1. Zakaj je Slovenija pravna država. Povedala vse o ustavi, zakonih in skladnosti vseh aktov z ustavo.
2. Potem je navezala na ustavno sodišče. Ko sem vse povedala, jo je zanimalo, ali lahko jaz, če vidim, da nek zakon ni v skladu z ustavo, dam ustavno pritožbo ter kaj naredi sodišče, če presodi, da zakon ni v skladu z ustavo.
3. Potem je rekla še poslanci (začela sem govoriti, me je prekinila in vprašala, ali lahko poslanca zaprejo. In sem vse povedala o imuniteti in da ga ne smejo kaznovati v zvezi s svojim delom. Potem me je vprašala, za kaj ga pa lahko kaznujejo. Za kaznivo dejanje zagrožena kazni nad 5 let. In še za to sem rekla, da mu lahko dajo poslanci imuniteto. Podvprašanje zakaj? Ker ga nujno rabijo na delovnem mestu. :)

Prijazna, vendar stroga, sproščeno vzdušje. Zahteva veliko in ko vidi, da znaš, še kar sprašuje naprej in vrta.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

30.6. 2020

1. Kaj o predsedniku pravi ustava? Katera je njegova najpomembnejša funkcija?
2. Javne finance?
3. Pravica do pravnega sredstva- kaj je to?

Ker sem takoj začela odgovarjati, me je hitro prekinila in to je bilo to.... Res je bila prijazna in me tudi zelo pohvalila za znanje
 
Opravljal za učitelja strokovno teoretičnih modulov v srednjem strokovnem in poklicnem izobraževanju. Zamenjali so mi komisijo g. Dolenca za ga. Kurent.

1. Kako poteka sprejem zakona (od predloga do objave)
-želela je slišati kdo vse lahko predlaga zakon (Vlada, svet, volilci ali poslanec), koliko poslancev ga mora izglasovati v DZ, veto v DS ter razglasi predcednik - kam se nato objavi in po koliko dneh.
2. kdo lahko voli (pozor ne pozabite, da ne morejo voliti komur je pravica odvzeta)
3. Pozabil

Gospa je zelo fer! pomaga z odkimavanjem in te s podvprašanji pripelje do odgovora - vendar išče razumevanje in povezovanje snovi, glede izrazov je zelo natančna.
 
za pomočnico vzgojiteljice :

- načelo delitve oblasti
- katero je najpomembnejše sodišče pri nas
- kakšno funkcijo imajo ministri
- funkcija varuha človekovih pravic
- vse o Evropskem parlamentu
 
Za učiteljico biologije in gospodinjstva:

- kdo ima v Sloveniji oblast;
- delitev oblasti in kdo spada pod kateri del;
- kakšna je glavna vloga predsednika države;
- ali se lahko predsednik države odloči in ne razglasi zakona če je bil ta že sprejet (NE);
- kdo je glavni "šef vojske";
- konstruktivna zaupnica.

Jaz sem imela zelo pozitivno izkušnjo z go. Kurent. Pri predsedniku republike se mi je malček zataknilo in mi je pomagala s podvprašanji. Vprašanja so jasna in točna. Vso srečo.
 
Izpit sem opravljal 5. 1. 2020 za učitelja razrednega pouka.
Gospa Andreja KURENT je bila zelo prijazna in vzpodbudna, že ko sem vstopil v sejno sobo.
1. Predsednik Slovenije in kaj pravi o njem Ustava?
2. Kaj je uredba in kaj odločba?
3. Konstruktivna nezaupnica vladi.
 
Izpit 5. 1. 2021 za učitelja DSP
Zelo prijazna gospa, pomaga s podvprašanji.

1. Kaj tebi pomeni Ustava?
2. Kaj pomeni pravica do osebne identitete?
3. Opiši računsko sodišče + zakaj je trenutno aktualno njihovo delo (nakup zaščitnih mask, cepiva...).
 
Naziv: razredni pouk

1. Kateri je uradni jezik Slovenije + it/mad?
2. Kdo lahko voli?
3. Vse o Evropskem parlamentu (volilnost).
 
1. Nekaj o Evropski ustavi ( pozabila točno vprasanje)
2. Vse o spremembi zakona (zelo podrobno),
3. Člen o pitni vodi
 
Volitve
Državni svet
Evropski parlament, pristojnosti, kako ga volimo, ga lahko primerjamo s slovenskim?

Meni se je zdela izprasevalka zelo prijazna in z odgovorom je bila zelo hitro zadovoljna. Če odgovarjaš suvereno, te hitro prekine. Odgovora na vprašanje, o primerjavi SLO in EU parlamenta nisem poznala, malo sem ovinkarila, pa je na koncu sama povedala odgovor 😂

Le brez strahu!
 
Izpraševalka: ga. Kurent - korektna, prijazna.

1. Ustavna pravica do izobraževanja.
2. Predsednik republike - pristojnosti, koga predlaga DZ-ju.
3. Konstruktivna nezaupnica.
 
1. Nedotakljivost stanovanja
2. Pravica otroka do osebne identitete, kdaj je ta onemogočena?
3. Evropska komisija
 
22. 9. Učitelj športa

1. Pravna država. Zakaj? Skladnost vseh aktov z ustavo.
2. Potem je navezala na ustavno sodišče. Kdo se lahko pritoži in kdaj? Kaj odloči sodišče? (Zakon potrdi, ga razveljavi delno ali v celoti)
3. Pravica otroka do osebne identitete, kdaj je ta onemogočena? (Če si rojen z umetno oploditvijo in ostane darovalec anonimen)

Zelo prijazna, ves čas se pogovarja, postavlja dodatna vprašanja in res išče znanje in razumevanje.

Srečno :)
 
1. Delitev oblasti. Funkcije vlade, DZ, predsednika RS, sodišča.
2. Zakonodajni referendum. Kdaj ga ni dopustno razpisati (je čakala, da sem povedala vse 4).
3. Ustavno sodišče.
 
Kurent
1. DZ (naloge)
2. Ustavno sodisce in kdo se lahko na njega pritozi
3. Ustavnost in zakonitost, kaj to pomeni. Hierarhija zakonov kako si sledijo (ustava, mednarodne pogodbe....)
 
1. Državni zbor (naloge; poslanska imuniteta; posebnosti kdaj je mandat DZ daljši ali krajši)
2. Volilna pravica (kdaj imajo volilno pravico tudi tujci - na lokalnih volitvah)
3. Postopek za spremembo ustave
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Vprašanja: Delitev oblasti? Kdo izvršilno in kdo zakonodajno oblast? Naloge predsednika države...
Odgovori
1
Ogledi
991
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 3. maj 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
948
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
525
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.225
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.355
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
997
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.810

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu