KURENT - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Prispevki
1
Naziv
učitelj
Zavod
Področje
Osnovna šola
Vprašanja:

-Kako se izvoli predsednika vlade? (zelo natančno)
-Kaj o javnih financah piše v Ustavi?
-Kaj o pravici do osebne identitete piše v KOP?

Srečno!

Prispevki
8
Zelo prijazna gospa. Ko sva se začeli pogovarjati sem takoj pozabila, da imam tremo.
1. Simboli Slovenije,
2. Volitve DZ in vlade (zelo podrobno),
3. Kaj je odlok in kaj uredba, razlike.

Prispevki
5
Področje
Osnovna šola
Pri meni je delovala zelo strogo in želela natančne odgovore, na koncu sem vseeno naredila :). Vprašanja so bila:
Zakonodajni postopek (kdo lahko predlaga zakon, omeniti je bilo potrebno 3 obravnave v DZ, referendum, kdo razglasi zakon, odložilni veto DS)
Kaj v ustavi piše o javnih financah (vse o računskem sodišču, financiranje države in lokalnih skupnosti iz davkov, dohodkov od premoženja in drugih dajatev)
Ustavno sodišče
Zlato fiskalno pravilo?
kaj je napisano na koncu vsakega zakona? (kdaj začne zakon veljati)

Prispevki
3
Področje
Osnovna šola
1. Kaj vse v ustavi piše o predsedniku države. Kdo ga lahko razreši? Je lahko ista oseba večkrat predsednik?
2. Razlika med uredbo in direktivo.

Prispevki
4
Področje
Osnovna šola
1. Otrokova pravica do identitete. Zakaj je pomembno, da jo poznamo oz. zakaj je pomembno v primeru, da očeta ni? (Da se ve, kdo plača - v tem primeru država!)
2. Evropska komisija. S katerim državnim organom v Sloveniji jo lahko primerjamo? (Državni svet!)
3. Državni svet. Najpomembnejša funkcija (ODLOŽILNI VETO! Zelo pomembno!) Katera še polega veta? (PARLAMENTARNA PREISKAVA!)
Delovala je zelo strogo, tu in tam je prikimala in se malo nasmejala. Všeč ji je, če poveš tudi kakšne izjeme (npr. pri otrokovih pravicah je zelo pomembno upoštevanje otrokove koristi!!!). SREČNO!

Prispevki
4
Področje
Osnovna šola
Moja včerajšnja vprašanja:
- Temeljna ustavna listina (kaj je bilo v njej opredeljeno)
- predsednik republike (mandat, pristojnosti)
- kaj pomeni domneva nedolžnosti

Prispevki
7
Področje
Osnovna šola
DZ in vlada.
Nedotakljivost stanovanja.
2.člen ustave: pravna in socialna država-opiši

Prispevki
4
Prijazna je, faca
Ne zeli nakladanja. Vprasala me je predsednika drzave, in kolikokrat je lahko izvoljen (2x zaporedoma!!) ali je pahor lahko se kdaj izvoljen? (lahko ampak ne v naslednjem mandatu). Me je ful pohvalila da sem to vedla.
Racunsko sodisce? Ali na racunskem sodiscu delajo sodniki, glede na to da je sodiscw? (Ne)

Se nasmeji, se poheca, srecno!

Prispevki
1
Naziv
profesorica razrednega pouka (uni)
Zavod
/
Področje
Osnovna šola
1. Kdo lahko stavka? Kdaj se pravica do stavke lahko omeji? 2. Zakonodajni referendum + kdaj ga ni dopustno razpisati.

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Na vrhu