Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2018"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2018"

Po mojem mnenju bi se moralo zgoditi to, da bi vse šole bojkotirale tekšne razpise, saj so tudi same ugotovile, da to ne štima. Rade bi imele pripravnike, vendar jih na žalost kasneje ne morejo zaposliti, ker enostavno nimajo prostih delovnih mest. Saj ni potrebno tako veliko logike, da ugotoviš, da če ni prostega delovnega mesta, te ne morejo zaposliti. Dogaja pa se to, da se sedaj nekatere šole dogovorijo z oobčino, da ta financira kandidata za čas, ko ga mora šola zaposliti. Pa se sedaj vprašajmo, kaj so dosegli s tem razpisom? Lp
Ja, ampak mislim, da bodo še vedno vse šole našle "prosta" delovna mesta po prvem delu zaposlitve, drugače se ne bi prijavili v tako velikem številu....
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ja, bodo, tako, da jih bodo financirale občine. Vsaj v vzhodnem koncu se večinoma rešuje problem zaposlitve na takšen način.
 
Ali že ima kdo kaj informacij o rezultatih?
 
Ne...javli bodo okrog 2.3-23.3.2018 saj ministerstvo ima čas 60dni-2meseca od izteka roka za odajo teh prijavnic....in poteklo je.23.1.2018
 
Ja, zadnji teden pred podpisom pogodbe. Grozno, resnično si lahko celo življenje doma in čakaš na razpis, ki je objavljen 2 krat letno, če letos še sploh bo kakšen in potem so zopet takšni pogoji, da v moji regiji verjetno ne bo niti ena šola prišla v izbor :-(.
 
Če je sreča, je dvakrat letno objavljeno....ne vem zakaj to tako delajo...neke omejitve glede na razvitost in reference...ni to pravo merilo...žal....v kolikšnem času so nazadnje bili rezultati?
 
Če je sreča, je dvakrat letno objavljeno....ne vem zakaj to tako delajo...neke omejitve glede na razvitost in reference...ni to pravo merilo...žal....v kolikšnem času so nazadnje bili rezultati?
Na to bi se absolutno morali nekako pritožiti in izraziti svoja mnenja... 😐. Vsi bi morali dobiti priložnost - sploh ker očitno sredstva so...
 
Pozdravljeni
Vem da vsi nestrpno čakamo odgovore ministerstva,ki ima čas javit v 60dneh...me pa zanims če je mogoče kdo klical na ministerstvo in povedal da imamo tudi odpovedne roke in če bi lahko javili kaj prej...ali pa vsaj če nam povedo kdaj bodo pošiljali po vrtcih in kandidatom če so izbrani?
Ali je že kdo kaj klical?
 
Pozdravljeni
Vem da vsi nestrpno čakamo odgovore ministerstva,ki ima čas javit v 60dneh...me pa zanims če je mogoče kdo klical na ministerstvo in povedal da imamo tudi odpovedne roke in če bi lahko javili kaj prej...ali pa vsaj če nam povedo kdaj bodo pošiljali po vrtcih in kandidatom če so izbrani?
Ali je že kdo kaj klical?

Meni so rekli, da navadno porabijo vseh 60 dni in da bodo rezultati najverjetneje v drugi polovici marca.
 
Torej kaj so ti rekli lahko pričakujemo odgovore 23.3 in nič prej...ker mislim da pride točno takrat 60dni...
Kaj čemo nič ne moremo...pač moramo počakat...
 
Živjo.

Imam nekaj čisto osnovnih vprašanj, ker se do zadnjega leta študija nisem preveč ukvarjal s tem kako lahko po študiju sploh prideš do zaposlitve kot učitelj. Če prav razumem je trenutno projekt »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« edina realna možnost za pridobitev ur, ki ti omogočijo prijavo na strokovni izpit? Kako pa prijava na ta razpis sploh poteka? Vem, da sem letos že prepozen, ampak ali se moram še pred objavo razpisa? javiti na šoli, kjer se nameravajo prijaviti na razpis za mesto mladega učitelja npr. slovenščine. Torej so na ZZZS-ju objavljena prosta projektna delovna mesta za posamezno šolo, v prvi polovici šolskega leta? Potem se šola odloči med kandidati in se prijav ina razpis in če se je prej odločila zate ter so bili uspešni na razpisu v aprilu začneš s pripravništvom? Ali si to prav razlagam?

HVALA!
 
Ta razpis je za marsikoga najbrž res edina "realna" možnost, teoretično pa lahko pridobiš ure tudi če te kdo zaposli po normalni poti. Sicer težko, ker je strokovni izpit uradno pogoj za zaposlitev, ampak marsikateremu kolegu je to uspelo.

Glede tega razpisa pa tebi osebno uradno ni treba nič skrbeti. Ti samo počakaš, da šola objavi na spletnih straneh zavoda za zaposlovanje prosto delovno mesto (z opombo, da gre za projektno delovno mesto, tako da ni dvomov, kateri razpisi se nanašajo na projekt "prva zaposlitev"), oddaš prošnjo, in če imaš srečo te pokličejo na razgovor. Glede tega razpisa sta dva pristopa, ki sta si med seboj nasprotna. Nekateri menijo, da nima smisla vznemirjati ravnateljev s tem, ko bi hodili od šole do šole še pred objavljanjem projektnih delovnih mest (oni že tako ali tako v zvezi s tem razpisom dobijo veliko mailov od diplomantov), ker tiste šole, ki mislijo iti v ta razpis to tako ali tako objavijo, tisti, ki ne mislijo, pa tako ali tako ne objavijo. Drugi menijo, da je dobro, da se oglasiš vsaj na nekaterih šolah še preden šole začnejo objavljati prosta delovna mesta, zato, ker je marsikdaj kandidat že vnaprej dogovorjen s šolo, še preden šola objavi razpis, kakšna šola se pa najbrž tudi ne bi prijavila na razpis, če se ne bi kdo sam javil in namignil na to možnost. Tukaj ni enotnega recepta, kaj je prav in kaj ne - izbira je tvoja. Ampak kot rečeno, uradno po pravilniku nimaš ti kaj skrbeti v zvezi s tem in samo počakaš na objavo prostih delovnih mest. Lahko se oglasiš na šoli še pred objavo na spletnih straneh zavoda, ni pa to po pravilniku obvezno - teoretično lahko dobiš "pripravništvo" tudi, če pred objavo delovnega mesta ne greš nikamor.

Razpis ni nujno v prvi polovici šolskega leta, ampak kadar si pač ministrstvo to izmisli. Datum objave novega razpisa je možen kadarkoli - od januarja do decembra. Pogovorno mislim, da temu še vedno večina reče pripravništvo, čeprav je to daleč od tistega, kar je ta beseda pomenila pred letom 2014. Volonterska pripravništva so bila resda neplačana, so bila pa glede možnosti, da si sprejet na razpisu neprimerno boljše kot pa pri razpisih "prva zaposlitev". Slednje bolj spominja na zaposlitev kot pa na pripravništvo.
 
Jaz sem klicala včeraj in so mi rekli, da postopki še tečejo in da ne znajo nič povedat o tem, kdaj bodo rezultati. Razen, da enkrat do 23. marca.
 
Pozdravljeni...mislim da so to samo izgovori...kajti jaz sem prebrala razpis in piše,da ko se zapre prijavni rok začnejo odpirat prispele prošnje in če katera prijava ni dobro izpolnjena jo pošljejo nazaj da se dopolni...in nato so imeli čas celi februar za pregled prijavnic...pač stojijo za tem da imajo čas 60dni kar pa se izteče 23.3.2018... in nam bi lahko kaj prej sporočili...a ne? Seveda če bi želeli... upam da nam bodo kaj prej sporočili in da ne bomo potrebovali več tako dolgo čakat in nam bodo prišparali kakšen živček 😉😉🤣🤣
Upam da čim prej zvemo kaj...
 
Ja iz VZHODNE regije se jih je po moje prijavilo več kot 26...res je da nisem spremljala...
Samo na ZAHUDU se jih nikoli ne prijavi toliko in vedno toliko denarja gre za ZAHOD...ne razumem tega...
Mogoče ve kdo koliko šol-vrtcev se je prijavilo na VZHODU?
 
Ja iz VZHODNE regije se jih je po moje prijavilo več kot 26...res je da nisem spremljala...
Samo na ZAHUDU se jih nikoli ne prijavi toliko in vedno toliko denarja gre za ZAHOD...ne razumem tega...
Mogoče ve kdo koliko šol-vrtcev se je prijavilo na VZHODU?
Po mojem štetju se jih je v vzhodni kohezijski regiji prijavilo 65. Čisto možno je, da sem katerega izpustil.
 
Ja iz VZHODNE regije se jih je po moje prijavilo več kot 26...res je da nisem spremljala...
Samo na ZAHUDU se jih nikoli ne prijavi toliko in vedno toliko denarja gre za ZAHOD...ne razumem tega...
Mogoče ve kdo koliko šol-vrtcev se je prijavilo na VZHODU?
Kolikor sem jaz spremljala se je na vzhodu prijavilo čez 50 zavodov... 😑
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
230
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
56
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
334
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
148
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
234
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport je v rubriki Javne objave z dne 12...
Odgovori
0
Ogledi
168
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
138

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu