Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2018"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2018"

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljene. Kako ste kaj? Pošiljate na polno? Zdaj se je pa kvota dvajsetih na vzhodu konkretno zapolnila. Izpadli bodo pomočniki, ker ne sodijo v ta razpis, a so kljub temu razpisali mesta. Predmetnih področij je tudi bore malo, kajne?
Prav vsakemu od nas želim, da uspe☘
 
Kaj menite o tem, de te šola pokliče na razgovor? Drugi krog večih kandidatov torej? Kaj bi torej po Vaše moral kandidat pripraviti? Ima morda kdo izkušnje? Hvala
 
Pozdravljeni!

No, pa sem se tudi jaz priključila forumu, ker preprosto sama ne morem več prenašati toliko "zavrnitev" v dveh dneh klicala na 30 "okoliških" šol in 20 šol, ki so od mene sicer precej oddaljene. Itak se nobena od klicanih šol ne bo prijavila na razpis, šole ki so se prijavile, pa majo tak zbrane kandidate :D Poleg tega sem, odkar sem magistrirala, poslala še veliko veliko več ponudb za delo, seveda neuspešno, glede na to nimam strokovnega :D Resno sem se začela spraševat, kaj hudiča je narobe z nami mladimi, da ne znamo stopit skupaj, in jasno in glasno povedati, da sistem ne štima??? Sem dva dni nazaj klicala na ministrstvo, kjer se je gospa, ki je imela sicer super prijazen glas, in se oh in sploh delala, kako je prijazna, sprenevedala, da preko tega razpisa ogromno mladih dobi zaposlitev? Ko sem jo povprašala koliko mladih v vzhodni regiji je po njenih podatkih dobilo zaposlitev preko tega projekta (in s tem možnostjo opravljati strokovni izpit), mi je še z bolj prijaznim glasom povedala, da trenutne številke nima v glavi. (Sama pri sebi sem si mislila, da to ni edini podatek, ki ji je zmanjkal :innocent::innocent::innocent:....mal heca more bit).....skratka....kako se zavrnitvami spopadate drugi? Vam še ni dovolj tega? Se vam ne zdi, da bi blo treba nekaj ukrenat?
 
Hm, očitno je zaenkrat večina razpisanih mest za vzhod.

Kam po projektu roma ves ta razpisan denar, če pa se mesta na zahodu ne zapolnejo, oz.iz ožjega izbora iz takšnih ali drugačnih razlogov šole niso izbrane in je npr.od 100 razpisanih mest 70 takšnih ki projekt dejansko izvede, kaj pa sredstva? Po tem takem jih za 30 mest nekje ostane, čudežno izpuhti?
 
Hm, očitno je zaenkrat večina razpisanih mest za vzhod.

Kam po projektu roma ves ta razpisan denar, če pa se mesta na zahodu ne zapolnejo, oz.iz ožjega izbora iz takšnih ali drugačnih razlogov šole niso izbrane in je npr.od 100 razpisanih mest 70 takšnih ki projekt dejansko izvede, kaj pa sredstva? Po tem takem jih za 30 mest nekje ostane, čudežno izpuhti?

Nimam pojma. Sama iščem za vzhodni del, pa ti povem, da sem za svoje področje našla 4 mesta. Večinoma se objavlja za vzgojitelje in RP.
 
Kaj menite o tem, de te šola pokliče na razgovor? Drugi krog večih kandidatov torej? Kaj bi torej po Vaše moral kandidat pripraviti? Ima morda kdo izkušnje? Hvala

S tem razpisom nimam izkušenj z razgovori, sem bil pa na enem razgovoru za "popestrimo šolo". Priporočam dobro poznavanje tega razpisa in čim bolj natančen načrt, kaj bi pri tem razpisu počela (mogoče tudi nekaj idej za "inovativne dejavnosti", ki jih priporoča ta razpis).
Hm, očitno je zaenkrat večina razpisanih mest za vzhod.

Kam po projektu roma ves ta razpisan denar, če pa se mesta na zahodu ne zapolnejo, oz.iz ožjega izbora iz takšnih ali drugačnih razlogov šole niso izbrane in je npr.od 100 razpisanih mest 70 takšnih ki projekt dejansko izvede, kaj pa sredstva? Po tem takem jih za 30 mest nekje ostane, čudežno izpuhti?

Mislim, da se je enkrat že zgodilo, da so ponovili razpis, v katerem so razpisali izključno tistih par mest, ki v zadnjem razpisu niso bili izkoriščeni.
 
Tudi meni že presedajo nenehne zavrnitve. Dokler se mladi s tega področja ne bomo resno povezali in javno spregovorili, bo žal ostalo tako kot je.
Razpis je že v osnovi nastavljen napačno.... Prijavljajo se vedno iste šole, ki dobivajo zaradi preteklih razpisov tudi več točk. Vzhodna kohezijska regija je tako že presegla 50 razpisov (tako da 30 prijav odpade).

Morda kdo ve, ali lahko na svojo željo opravljaš prostovoljno delo na šoli? Oz bilo kakšno delo na šoli, da bi lahko prišel do strokovnega?

Vprašanje je kdaj bo naslednji razpis in kakšen drobiž mest bodo spet razpisali, za tega so potrebovali eno leto.
 
Pozdravljeni!

No, pa sem se tudi jaz priključila forumu, ker preprosto sama ne morem več prenašati toliko "zavrnitev" v dveh dneh klicala na 30 "okoliških" šol in 20 šol, ki so od mene sicer precej oddaljene. Itak se nobena od klicanih šol ne bo prijavila na razpis, šole ki so se prijavile, pa majo tak zbrane kandidate :D Poleg tega sem, odkar sem magistrirala, poslala še veliko veliko več ponudb za delo, seveda neuspešno, glede na to nimam strokovnega :D Resno sem se začela spraševat, kaj hudiča jmi mladimi, da ne znamo stopit skupaj, in jasno in glasno povedati, da sistem ne štima??? Sem dva dni nazaj klicala na ministrstvo, kjer se je gospa, ki je imela sicer super prijazen glas, in se oh in sploh delala, kako je prijazna,
S tem razpisom nimam izkušenj z razgovori, sem bil pa na enem razgovoru za "popestrimo šolo". Priporočam dobro poznavanje tega razpisa in čim bolj natančen načrt, kaj bi pri tem razpisu počela (mogoče tudi nekaj idej za "inovativne dejavnosti", ki jih priporoča ta razpis).


Mislim, da se je enkrat že zgodilo, da so ponovili razpis, v katerem so razpisali izključno tistih par mest, ki v zadnjem razpisu niso bili izkoriščeni.

Hvala. Je bilo kar pestro danes, ogromno vprašanj in precej kandidatov. Zanima me, tisti, ki imate izkušnje, v kolikem času od razgovora so Vam javili? A že isti dan? A se neuspelim na razgovoru prav tako sporoči rezultat?
 

Cvetka Marjetka, pojma nimam, zakaj te je citiralo.
 
Pozdravljeni
Zanima me če je na tem forumu kdo,ki je nazadnje dobil na tem razpisu...
Zanima me v kolikem času ti javijo če je šola-vrtec bil izbran in kako potem vse dalje poteka... kako dolgo potrebujejo iz ministerstva da javijo?
A imaš tudi zdravniški pregled...tako kot za zaposlitev?
 
Pozdravljeni!

No, pa sem se tudi jaz priključila forumu, ker preprosto sama ne morem več prenašati toliko "zavrnitev" v dveh dneh klicala na 30 "okoliških" šol in 20 šol, ki so od mene sicer precej oddaljene. Itak se nobena od klicanih šol ne bo prijavila na razpis, šole ki so se prijavile, pa majo tak zbrane kandidate :D Poleg tega sem, odkar sem magistrirala, poslala še veliko veliko več ponudb za delo, seveda neuspešno, glede na to nimam strokovnega :D Resno sem se začela spraševat, kaj hudiča je narobe z nami mladimi, da ne znamo stopit skupaj, in jasno in glasno povedati, da sistem ne štima??? Sem dva dni nazaj klicala na ministrstvo, kjer se je gospa, ki je imela sicer super prijazen glas, in se oh in sploh delala, kako je prijazna, sprenevedala, da preko tega razpisa ogromno mladih dobi zaposlitev? Ko sem jo povprašala koliko mladih v vzhodni regiji je po njenih podatkih dobilo zaposlitev preko tega projekta (in s tem možnostjo opravljati strokovni izpit), mi je še z bolj prijaznim glasom povedala, da trenutne številke nima v glavi. (Sama pri sebi sem si mislila, da to ni edini podatek, ki ji je zmanjkal :innocent::innocent::innocent:....mal heca more bit).....skratka....kako se zavrnitvami spopadate drugi? Vam še ni dovolj tega? Se vam ne zdi, da bi blo treba nekaj ukrenat?
Jaz sem za to da stopimo skupaj in proteeestiiramo.... to ni za nikamor!!!! Zakaj ce sredstva so...npr. ne morejo dati na Vzhod ostanek, ki na Zahodu ne zapolnijo!????
 
Ce ne bi delili na te regije in bi za celotno Slovenijo razpisali 90 al 100 prostih mest vsi vsi prijavljeni prisli not...jaz ne razumem v cem je poanta tega smo pa ja vsi v isti drzavi al kaj zdaj to taka finta z zahodom in vzhodom!!!
 
Ko te šola povabi na intervju ... je to že skorajšnji znak, da boš izbran :)?
 
Mislite da bodo letos še sploh dali kakšen razpis na katerem bi imeli možnost priti zraven v Vzhodni regiji, glede na to, da naj bi bila VSA sredstva za Vzhodno regijo porabljena....kam pa pol gredo sredstva, ki na Zahodu ostanejo....😐😐😐
 
Ali mogoče kdo ve, kdaj lahko pričakujemo rezultate razpisa? Vem, da ima ministrstvo čas 60 dni, ampak kakšna je praksa pri tem? Res porabijo ves čas do konca? Hvala!
 
Po mojem mnenju bi se moralo zgoditi to, da bi vse šole bojkotirale tekšne razpise, saj so tudi same ugotovile, da to ne štima. Rade bi imele pripravnike, vendar jih na žalost kasneje ne morejo zaposliti, ker enostavno nimajo prostih delovnih mest. Saj ni potrebno tako veliko logike, da ugotoviš, da če ni prostega delovnega mesta, te ne morejo zaposliti. Dogaja pa se to, da se sedaj nekatere šole dogovorijo z oobčino, da ta financira kandidata za čas, ko ga mora šola zaposliti. Pa se sedaj vprašajmo, kaj so dosegli s tem razpisom? Lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
230
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
56
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
334
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
148
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
234
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport je v rubriki Javne objave z dne 12...
Odgovori
0
Ogledi
168
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
138

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu