Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017"

Če se ne motim, po razpisu ne moreš kadidirat na neko šolo iz vzhodne regije, če si doma iz zahodne in obratno, ali pač?

In tudi ni redek odgovor, kjer je bistveno, da imajo večjo prednost občani in ljudje, ki živijo blizu občine, kjer je šola/vrtec.

Zdi se mi povsem enostavna formula: če v razpisu ne sodeluje šola/vrtec v rangu 30 km od tvojega bivanja, enostavno izpadeš.

Res je. :/ En ravnatelj mi je rekel, da sem preveč oddaljena od šole in da sem zato velik strošek (25 km). Spet od drugega sem danes prejela odgovor, da bodo šli v razpis, ampak da bodo zaposlili kandidata iz občine, kjer je šola..
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Saj človek bi se glede na pogoje tudi preselil, če bi bilo potrebno, kot kaže pa tudi o tem nima smisla debatirat...
 
Kolikor vem lahko kandidiraš na katerokoli šolo želiš, ampak pač je vprašanje koliko bo problem s potnimi stroški. V prvem delu ga tako ne bo, ker ostaja precej denarja, ko začetniku dajo plačo 920eur. V drugem delu, ko te mora šola zaposlit, pa bi znali komplicirati... Ah, res je zelo težko priti sploh kje zraven, potem pa še čakati da ministrstvo potrdi prijavo :/
 
No, če pustimo potne stroške na strani - pa zaradi mene mi jih tudi ne rabijo plačat, sam da dobim priložnost mi že veliko pomeni.

Resnici na ljubo: kandidatov z malo ali nič izkušnjami je vsaki regiji zelooo veliko in če se tega zavedamo je tudi logično, da nekdo npr. iz goriške občine ne bo izbran za razpis v mariborski občini in obratno.
Vsi bližje imajo prednost. Zdi se mi prav nemogoče, da bi šli s takim kandidatom na razpis, ker bi potem verjetno cela regija bila v 'luftu'.
 
No, če pustimo potne stroške na strani - pa zaradi mene mi jih tudi ne rabijo plačat, sam da dobim priložnost mi že veliko pomeni.

Resnici na ljubo: kandidatov z malo ali nič izkušnjami je vsaki regiji zelooo veliko in če se tega zavedamo je tudi logično, da nekdo npr. iz goriške občine ne bo izbran za razpis v mariborski občini in obratno.
Vsi bližje imajo prednost. Zdi se mi prav nemogoče, da bi šli s takim kandidatom na razpis, ker bi potem verjetno cela regija bila v 'luftu'.
Sej je lepo brat vse te zapise, realnost je pa velikokrat drugačna. Profesorica Maja je poslala prošnje na 200 šol - res misliš, da je šol v njeni regiji z največ 25 km oddaljenostjo res toliko?

Cela regija je bila že marsikje v luftu, pa ni to še nikomur nič pomenilo. Pač štejejo veze in poznanstva,pa če je na regiji 60 primernejših kandidatov. Kakšne zgodbice vse poslušam od kolegic, živijo 10 minut od šole, s strokovnim izpitom, se prijavljajo redno na razpise, na šole pa za nedoločen čas prihajajo osebe, ki živijo več kot 25 km od šole (ajde, res je, da 100 km stran pa tudi ne!), ker imajo veze na šolah, take in drugačne. Taka je žal realnost.

Malo bolj so pri potnih stroških in oddaljenosti striktni predvsem pri javnih delih (sredstva so tudi (ali povsem?) od občine) in jim je toliko bolj v interesu koga iz občine dobit. Drugje se mi zdi da pa ne gledajo le na to, kdo je bližji šoli. Seveda imajo včasih tisti bližji boljše ''veze'', ker so mogoče sami hodili na tisto šolo/tam delali prakso itd. In je nekomu drugemu najlažje rečt, da boš vzel drugega zato, ker je pač bližji (neuradno pa to pomeni, da ga vsaj približno poznajo, pa da ima že zato prednost pred tabo).

Malo se zapletam, zato zaključujem - tudi sama nisem svojih ponudb in povpraševanj poslala le na 10 okoliških šol, ampak sem šla širše. Konec koncev - lahko da v kakšni meni ne-okoliški šoli potrebujejo moj profil, pa v okolici ni nikogar s prav mojo izobrazbo.
 
Ja saj, vsak si razlaga po svoje. Seveda se strinjam, da mogoče pa ni tam nikogar s tako izobrazbo, ampak govorim za svoj primer - sama sem vzgojiteljica in a morem sploh poudarjati koliko nas je že v eni regiji?

Dejstvo je, da se je število ljudi brez strokovnega izpita v zadnjih dveh letih zelo povečalo. Nimam vez in poznanstev oz. kjer sem delala preko študenta že vem, da itak ne rabijo nič. Živim v občini in v območju, kjer v zadnjih dveh letih ni bilo niti enega razpisa. Hočem pa reči, da sem prve negativne prošnje dobila izven moje regije in z razlogom, da sem preveč oddaljena - cca. slaba ura vožnje. Pa tudi če povem, da sem se pripravljena preselit, ni učinka.
Zdaj, če človek dobi take odgovore že v okolici, je normalno, da nekega uspeha širše ne pričakuje, saj je skoraj v vsaki regiji nekaj podobnih kandidatov kot sem jaz, ki bo že zaradi bližine imel prednost (očitno, glede na take povratne informacije) in verjetno tudi kakšen, ki ima veze in poznanstva. Torej to, da je profesorica Maja poslala 200 prošenj že lani (pa ne mislit, da jih sama nisem, mogoče pa res pol manj) in ni imela sreče, je samo en dokaz, da je temu tako.

Jaz upam za vse nas, da letos tako ne bo, ampak hočem pa tudi povedat, da se tudi zavedam, da je šol, ki ima pogoje za tak razpis zelo malo in še če si primeren kandidat zanje, je logično, da bodo vzeli nekoga, ki jim je bližje, pa še enkrat poudarjam to je zelo zelo verjetno za primere vzgojiteljic.
To govorim tudi zato, ker že dve leti vsakič, ko vidim prošnjo za potencialno delovno mesto, dobim negativen odgovor oz. nisem zaradi tega, ker nimam strokovnega izpita primeren kandidat.

Ne rečem pa da ni možno, sicer prošenj ne bi pošiljala. Zelo rada bi slišala, če bo komu oz. je lani to v takšnem primeru uspelo, da imamo vsi vsaj kanček upanja več.
 
Jaz sem poslala skorajda po celotni regiji...oddaljenost tudi do 100 km. V glavnem ne verjamem več v odgovore, ki jih dobivam. Namreč od šole sem dobila odgovor, da ne bodo šli v razpis, danes pa vidim objavljeno prosto delovno mesto. Se mi zdi, da so ti razpisi res napisani na kožo tistim, ki imajo poznanstva in en parim srečnežem, ki so bili na pravem mestu ob pravem času...
 
Saj jaz tudi, po svoji celotni regiji, ki ni ravno velika, in širše. Vsaka šola izven moje regije je že oddaljena uro ali več, ampak saj sem že povedala svoje stališče, tako da ne bom ponavljala.
Držimo pesti, da se motimo in da se v naslednjih 10 dneh pojavi čim več razpisanih mest.
Veliko sreče vsem!
 
Pozdravljeni vsi skupaj :)
Ker sem forum podrobno začela slediti šele pred kratkim, se na njem še ne znajdem najbolje, zato se opravičujem že v naprej, če moja vprašanja nisu na mestu pod določeno debato.

Kot sem uspela slediti objavam in debati, so za razpis primerni kandidati, ki so po bolonskem sistemu opravili magisterij in ne tisti, ki imajo po bolonsek zaenkrat le diplomo?

In ob tem še eno vprašanje, zagotovo se je že kdo bolje poglobil v to, na kakšno delovno mesto pa se oseba, z opravljeno diplomo v bolonskem sistemu, sploh lahko prijavi? Po meni znanih podatkih smo sedaj pomočniki učitelju, kaj naj bi to pomenilo? Torej manjka mi še magisterij in se zato nisem še nikamor zglasila oz. prijavljala, saj ne vem, če je primerono, da se kam javljam s tako izobrazbo?
Kaj ste storili vi? Ste kljub temu pošiljali prošnje? Sama sem razmišljala, da bi poslala prošne po šolah, seveda navedla trenutno izobrazbo in povprašala al imajo morda kakšno delovno mesto kateremu bi ustrezala, oz. potrebujejo morda le občasno pomoč, da sem pripravljena sodelovati tudi po potrebi?
Še entrat, upam, da ni to vprašanje neprimerno pod to debato oz. v nasprotnem primeru me prosin preusmerite drugam.
Uspešno vsem!
 
Če koga zanima točkovanje referenc v razpisu:

Spoštovani,

v okviru prejšnjih razpisov "Prva zaposlitev..." ima vsaka operacija svojo pogodbo o sofinanciranju, zato se šteje vsaka posebej. V okviru prejšnjih razpisov Popestrimo šolo upravičenci niso bili vzgojno-izobraževalni zavodi, temveč je bil upravičenec Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije. Kot reference se upoštevajo tisti projekti evropske kohezijske politike, kjer je bil zavod udeležen kot upravičenec v operaciji (kot npr. pri prejšnjih razpisih "Prva zaposlitev...").

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, višja svetovalka

Zanima me tudi koliko imajo kaj vaše šole že izvedenih projektov oz. referenc na področju evropske kohezijske politike? Tisti, ki ste seveda našli kakšno šolo...
 
Kako je možno, da se na Zavodu še vedno pojavljajo razpisi za Prvo zaposlitev in imajo rok prijave do 25. ali 26.10., če pa ministrstvo sprejema vloge le do 24.10.??
 
Kako je možno, da se na Zavodu še vedno pojavljajo razpisi za Prvo zaposlitev in imajo rok prijave do 25. ali 26.10., če pa ministrstvo sprejema vloge le do 24.10.??

Ker imajo že izbranega kandidata, pa so objavili na zavodu tolk da lepše zgleda ... tako to je v Sloveniji :/
 
Se mi zdi, da ima zelenko povsem prav. Lukak, če kaj odgovarja za tvojo smer, kar pošlji vseeno prijavo, še vedno se lahko zgodi da jim kandidat odpove/podpiše z drugimi in bodo potem sevesa pogledali še ostale prijave,ki jih dobijo.
 
In sogovorniki, kdo je imel kaj sreče? Jaz je žal nisem imela...
 
Ker imajo že izbranega kandidata, pa so objavili na zavodu tolk da lepše zgleda ... tako to je v Sloveniji :/

Ampak ne vem, če to ravno zakonsko drži. Ne moreš ti poslati vloge na ministrstvo z izbranim kandidatom, če pa maš še vedno odprt razpis za izbiro tega kandidata!?
 
Je tudi v tem roku kdo mogoče štel, koliko je bilo razpisov na zavodu (koliko šol se je torej najverjetneje prijavilo)? Ker v prejšnjem razpisu je bilo manj šol kot prostih mest in so vsi prišli noter. Kakšna je pa zdaj statistika?
 
Je tudi v tem roku kdo mogoče štel, koliko je bilo razpisov na zavodu (koliko šol se je torej najverjetneje prijavilo)? Ker v prejšnjem razpisu je bilo manj šol kot prostih mest in so vsi prišli noter. Kakšna je pa zdaj statistika?
Jaz sem štela samo za vzhodno regijo. Objav je bilo 84.
 
Za zahodno jih pa sigurno ni bilo 130, kot jih je bilo razpisanih. In ker ni prenosa prostih mest med regijama, pomeni da razpis spet ne bo 100% uspešen.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
267
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
68
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
373
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
151
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
162
  • Članek
Bolj kot »prave besede« je pomembno, da smo na voljo drug za drugega in si nudimo psihološko...
Odgovori
0
Ogledi
259

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu