Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2017"

Jaz osebno bom pisala po elektronski pošti. Pri prvem in drugem razpisu sem se odločila za osebni pristop. Že takrat so mi dejali, da ni prostega delovnega mesta, kjer bi mi lahko zagotovili delo naslednjih nekaj mesecev (vsi vemo, da se raje poslužujejo internih prerazporeditev). Tokrat bom pisala po e-mailu, da vidim, če sploh je kaka opcija za interes in posledično osebno predstavitev.

Samo to: to je res diskriminacija, ki sodi na sodišče (kakršno koli že). Kdaj nam bodo omogočili, da pridemo do strokovnega izpita?? Najbrž nikoli.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz bom tudi pisala maile, ker se ne splaca voziti okoli. Sem se prvic ogromno prevozila za nic. Kar bo pa bo.
 
Mi lahko kdo prosim razloži, za kak projekt to sploh gre? Torej, kaj bomo raziskovali? Enostavno ne razumem, oz. ne najdem povezave. Hvala.
 
Najhujše je to, da nekateri ravnatelji sploh nimajo pojma o katerih razpisih je govora. Pošiljam maile glede razpisa Prva zaposlitev, pa od nekateih dobivam odgovore vezane na Popestrimo šolo, spet drugi mi pišejo, da nimajo v kolektivu učitelja, ki bi šel v pokoj (kar sploh ni vsebina tega razpisa). Nekateri ti napišejo, da nimajo pogojev in se ne bodo prijavili na razpis, čez par dni pa čudežno vidiš razpis ta iste šole na straneh Zavoda.
 
Pozdravljeni,

zanima me ali je za zaposlitev na delovno mesto razrednega učitelja potrebno imeti dokončano 2. stopnjo izobrazbe ali zadostuje diploma na 1. stopnji.

Lep pozdrav, Nina
 
Mislim, da je pogoj diploma po starem programu oz. dokončana 2. bolonjska stopnja.
 
Kako je s financiranjem drugega dela zaposlitve (od avgusta do januarja)? Prvi del financira EU, kaj pa drugi del? Šola ali ministrstvo? V prejšnjem razpisu ga je morala šola, kajne?
 
Tudi tokrat ga mora šola, če se ne motim. Zato pa se tudi večina šol ne odloča za sodelovanje.
 
Financira šola, šolo pa ministrstvo...šola ni podjetje, ki bi ustvarjalo dobiček, zato so učitelji plačani s strani ministrstva...
 
Ker ministrstvo samo financira delovna mesta katera so potrebna. Torej če ni prostega delovnega mesta potem te šola ne more vzeti za tistih 6 mesecev (kaj pa boš počel na šoli, če ne boš poučeval oz. bil zaposlen). Torej mora nekdo ali v penzijo, ali v bolniško oz. porodniško, da se sprosti mesto. In šole ne morejo tako daleč naprej vedet kadrovskih potreb....zato se ne odločajo...
 
Živjo!
Jaz tudi ravno gledam to dokumentacijo. Prejšnjič je lepo pisalo, da te mora zaposliti šola po preteku 8 mesecev za vsaj polovični delavni čas, sedaj pa tega ne vidim... Šole dobijo samo neko vsoto od ministrstva in to pomeni, da "odvečnih" delavcev ne morejo zaposliti, ker preprosto ni denarja... In to je največji problem. Če pa bo naslednjih 7 mesecev v celoti za mene pokrilo ministrstvo, se pravi šola dobi ekstra denar, potem pa se zadeva malo spremeni... In ja, ravnatelji nimajo pojma za te razpise... Jaz jim kar link pošljem zraven pa še razložim kakšni so pogoji... Samo vedno je isti odgovor - tega kadra ne potrebujemo oz. ne moremo vas po koncu 8 mesecev zaposliti. Ta razpis je totalno grozen...
 
Živjo. Ker sem ravno dobro diplomirala, prejšnjih razpisov nisem podrobneje brala. Mi lahko prosim nekdo napiše, kako je z leti ?!? Ker sem mislila, da moraš biti manj kot 30, torej si lahko 29. Prej je bil pa prispevek na Kanalu A in je gospa z ministrstva vztrajno govorila DO 29. Zdaj pa ne vem, a jaz ne znam brat al so po TV tako butasto nenatančno povedali ... :S

Hecno je tudi, da je v pogostih vprašanjih in odgovorih spremenjena struktura v primerjavi s prvim razpisom. V prvem je tako pisalo:

Star sem 29 let, vendar bom kmalu dopolnil 30. Ali sem lahko kandidat za učitelja začetnika?

Kandidat za učitelja začetnika mora biti star manj kot 30 let ob vstopu v operacijo, torej na dan
1. 2. 2016. Učitelj začetnik lahko dopolni 30 let tekom trajanja pogodbe o zaposlitvi na projektnem delovnem mestu.​

V drugem in tem razpisu pa piše da mora biti star do 29 let. (kar bi, oprostite, lahko pomenilo tudi 28!)

Torej, lepo prosim, vse ki ste podobno dilemo razjasnili že v prejšnjih razpisih, once and for all - če sem rojena maja 1987 (stara sem torej 29, maja 2017 bom 30) ----> sem primeren kandidat ali ne???

Hvala!
 
evo...Učitelj začetnik je oseba, ki je stara do vključno 29 let ob vključitvi v operacijo (1. 12. 2016)....to pomeni, da vsi tisti, ki so stari 29 ali manj - prijavi se lahko tudi tisti, ki bo star 30 let 2.12.2016, to pa sem 100%
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
255
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
53
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
64
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
363
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
158
  • Članek
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je 19. 6. 2023 objavilo rezultate javnega razpisa...
Odgovori
0
Ogledi
248
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport je v rubriki Javne objave z dne 12...
Odgovori
0
Ogledi
195

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu