Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju VIZ"

Trenutno berete:
Razpis JR za izbor operacij "Prva zaposlitev na področju VIZ"

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
@zvezdicaanka tudi moje razmišljanje gre v isto smer...nikakor ne smemo dovoliti, da vse potihne in da spet čakamo na neko novo "rešitev" s strani ministrstva...čeprav sem vse bolj skeptična, če si sploh še lahko obetamo karkoli (razen brce v rit), ker imam vse bolj občutek, da smo jim odveč...vsi, ki smo vpleteni bomo morali resno razmiliti kako naprej, kakšen bo naš naslednji ukrep ter se zavzeti za to, da razrešimo katastrofalno stanje v šolstvu, predvsem da brezpogojno zahtevamo, da nam ministrstvo omogoči, da vsi diplomanti, ki smo brez izkušenj v šolstvu pridobimo zadostno število ur, da lahko potem opravimo strokovni izpit in se enakopravno potegujemo za delovna mesta...moje osebno mnenje je, da bi najprej s skupnimi močmi napisali peticijo v kateri bi predstavili realno stanje, zapisali konkretne zahteve ter izbrali čim večje število podpisov, ter jo odposlali na ministrstvo in zahtevali njihov odgovor....v kolikor ne bo z njihove strani zadovoljivega odziva nam ne bo preostalo drugega kot da gremo na ulico...jaz sem še vedno mnenja, da če bodo dovolj veliki pritiski se bo našel denar za pripravništva, če pa bomo tiho čakali ne bodo za nas naredili popolnoma ničesar.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Točno tako, ElaArabela! Če bomo tiho, ne bo nič. Saj vidite, kako je s policisti. Stavkajo, koliko časa se že razpravljajo z MC, a še vedno niso dosegli konkretnih rešitev. Kaj bomo dosegli šele mi, če bomo samo tu in tam "pojamrali". Na Zavodu nas je menda prek 1000 prijavljenih. Kmalu bodo prišle s fakultet nove generacije in vse skupaj se bo popolnoma "zamašilo". Peticija se mi zdi v redu, čeprav menim, da je treba pritisk vršiti v javnosti, ne tako, da lahko MIZŠ potem vse zataji v tišini. Če bomo šli na ulice, bodo televizije poročale o nas in našem problemu. Mladi, ki se nameravajo jeseni vpisati na fakultete, kot so pedagoška in filozofska, se bodo zamislili. Skrbeti bo začelo tudi visokošolske predavatelje, posledično se bo ustrašilo ministrstvo in morali nam bodo dati plačana pripravništva. Denar imajo, le v interesu jim ni, da bi nam ga dali. Da ga imajo, kaže že ograja, ki jo je država kupila. Čeprav mnoge moti, so vztrajali in dali toliko denarja za nekaj, kar pobija živali, v nas pa ne želijo vložiti pravzaprav ničesar.

A če bova glasni samo midve in še kak posameznik mimogrede, ne bo nič. Vsak, ki je v takem položaju, bi se moral oglasiti, nastopiti v medijih (pisno ali ali pred kamerami), ne pa samo tipkati po spletnih straneh.
 
se popolnoma strinjam...za peticijo bi morali poskrbeti, da se znajde v medijih...imaš pa zelo prav glede prihajajočih vpisov na fakultete...dijaki se v začetku meseca marca vpisujejo in če bodo javno seznanjeni kakšna bo njihova prihodnost, ko bodo končali študij, se bo verjetno marsikdo zamislil in tudi premislil glede vpisa, posledično bo pa stisnilo tudi predavatelje in se bodo zbali za prihodnost pedagoških smeri ter svojih služb....definitivno bi bilo potrebno spremeniti celoten sistem šolanja in drastično omejiti vpise na pedagoške programe, ker so/smo diplomanti teh smeri že nekaj let ogromen višek...zaželjeno je, da se javite tudi ostali in morda predlagate kakšno svojo idejo kako dalje...ko se nas bi nekaj nabralo, bi se dogovarjali dalje
 
Okej, berem tole in imate prav.
Ima kdo čas te dni da se malo usedemo pred ministstvo in naredimo nekakšen public service announcement - da se ne gre samo za nas, ampak tudi za prihodnje generacije učencev. V smislu "pomislite na otroke", ki je sedaj tako zelo priljubljeno.
 
Ja, če se odločimo in vztrajamo, potem moramo biti resni. VSI. Ne eden, dva ali trije, temveč res večje število ljudi. Neumno in res ponižujoče bo, če bo pred vrati MIZŠ 10 ljudi. Ker nas je veliko, le resni moramo biti. Ne razumem tistih, ki so v istem dre*u, a si ne upajo dati glave ven iz stanovanja. Zakaj ne? Zakaj ne bi pokazali, v kakšnem položaju smo, in zakaj neki bi trpeli naprej?? Te pasivnosti preprosto ne razumem.

Mimogrede: zdaj sem opazila prispevek na 24ur:

http://www.24ur.com/novice/slovenij...nacrtu-cimprejsnja-objava-novega-razpisa.html

Torej, samo 7 prijav od 300 razpisanih mest. Noro! K sreči je res malo tistih, ki so si upali riniti naprej svoje izbrance, a vseeno jih je 7 takih, ki bo dobilo službo za nedoločen čas. Kako so prišli do nje, vemo vsi. Zakaj nas niso recimo povabili na razgovor v Ruše, če smo ustrezali pogojem razpisa, kot so počeli v Izoli, kjer so iskali prof. slovenščine in dejansko vabili na razgovore? Mislim, da bi morali poklicati vse na razgovor, ne pa da kar tako odločijo in ti pošljejo obvestilo, da nisi izbran ter da že imajo drugega kandidata. Ministrica vztraja pri tem, da bo kmalu spet prišel razpis, spet bo za mlajše od 29 in pogoj bo zaposlitev za nedoločen čas. Očitno imajo v mislih še nekaj študentov, ki jih poznajo in bodo kmalu končali fakulteto, tako da bi lahko ujeli še zadnji vlak, da dobijo na hitro zaposlitev za nedoločen čas, pa še to povsem legalno, ker je to v okviru razpisa. Prav gabi se mi vse skupaj, saj je tako očitno, da bolj ne bi moglo biti. Torej bodo evropska sredstva porabili za teh bednih 7 mest, ostalega pa ne bodo vrnili, temveč - po njenih besedah sodeč - nameravajo denar spet izkoristiti za enak razpis po novem letu, s katerim bodo nekaj "srečnežev" spet spravili do zaposlitve za nedoločen čas. Ostali bomo pa ... kaj? Ostali spet sedeti doma, čakati na čudež, po novem imenovan pripravništvo, da bi prišli do strokovnega izpita in postali 1401 na Zavodu RS, ki ima strokovni izpit in išče službo učitelja?

Ideja: pomislite na otroke oz. gre za otroke, se mi zdi dobra. Če že toliko govorijo o otrocih, ko je šlo za referendum in so se borili za pravice, potem naj pomislijo tudi na otroke, ki bodo kmalu izstopili iz obdobja najstništva in se vpisali na fakultete. Mnogi so odličnjaki v gimnaziji, sanjajo o poklicu učiteljice, kot sem včasih jaz. Vpisali se bodo na pedagoško ali filozofsko fakulteto, kot sem se jaz, in ponosno prišli do diplome ali magisterija, kot sem jaz. Vmes bodo deležni stresa, porabili živce, ure in ure za učenje, si uničili želodec ali še kaj drugega, potem pa bodo sedeli doma, kot sedim zdaj jaz, in tipkali po forumu, kako razočarani so. Če jim gre tako zelo za otroke, potem naj se potrudijo in ukrepajo tudi na tem področju, preden Slovenija izgubi večje število mladih, izobraženih in perspektivnih ljudi!
 
"Šola za ravnatelje praznuje 20. obletnico delovanja. Danes je slovesnost na Brdu pri Kranju, kjer je bila slavnostna govornica ministrica dr. Maja Makovec Brenčič. Poudarila je pomen vloge Šole za ravnatelje in izpostavila pomen izobraževalnega sektorja, ki ga je treba opolnomočiti tako, da bodo ravnatelji in učitelji še naprej nosilci vrednot v družbi." (Vir: FB stran MIZŠ)

Zakaj pa potem ne skrbijo za mlade učitelje? Kako neki naj bomo nosilci vrednot v družbi, če smo sami priče temu, da pridejo do zaposlitev tisti, ki so komaj končali ali pa še sploh niso zaključili fakultete, poznajo pa pravega človeka, ki je na pravem mestu?! In zakaj še razpisujejo toliko mest na fakultetah, če pa je učiteljev preveč? Sprenevedanje za javnost. :(
 
Lep pozdrav z moje strani po daljšem času!

Niti ne bom komentiral razpisov ali karkoli drugega, bom raje svojo energijo usmeril kam drugam. Ne boste verjeli, ampak vsakič, ko grem na Pedagoško fakulteto, me spreleti groza, ko vidim študente, ko se sekirajo zaradi tega, kako bodo spacali neko seminarsko skozi ali nek izpit in se obremenjujejo s totalno nepomembnimi zadevami. Šele ko diplomiraš (ali magistriraš), vidiš, koliko je ura in da če bo šlo tako naprej, da si vrgel stran 5 let študija. Ampak meni se to ne zdi pošteno in tukaj gre za sistemsko psihično nasilje. In prav temu se je treba upret.

Ker sem hodil na matematiko in računalništvo, imamo mi vsaj k sreči še računalniško panogo, da lahko vsaj tukaj morebiti poizkusimo, hudič pa je z ostalimi, ki so ozko pedagoško usmerjeni in res lahko samo poučujejo in nič drugega. Žal je tako, da vsi ne bomo dobili služb v šolstvu, ker bodo vedno tako priredili, da bo čimvečje šparanje na kadru in na čimvečji obremenitvi posameznika. Namesto, da bi bili na šoli po trije ali štirje računalničarji, je eden, ki ima toliko dela, da se celo leto ven ne vidi. Mislim, da lahko @mooojchy to potrdi. Zase vem, da dokler računalništvo ne bo obvezen osnovnošolski predmet, ne bom praskal v svetu šolstva in se bom moral kako drugače znajti. Mi gre pa na živce, da danes delodajalci od tebe zahtevajo izkušnje, ki jih nimaš kje pridobit. O tem sem se razpisal z naslednjim citatom v enem drugem forumu:

Ne vem zakaj dobivam občutek, da danes, če nimaš delodajalcu kaj konkretno pokazati, da lahko kar pozabiš na vse skupaj. Je tako težko razumeti, da nekateri dajemo prednost fakulteti in ne delu zraven fakultete? Zdaj je zame čas, da si nabiram neke izkušnje. Jaz mislim, da bi morali delodajalci bolj vlagati v mlade diplomante in jim omogočati prakso in sploh možnost pridobivati izkušnje in ne toliko od njih zahtevati izkušenj. Nekateri imajo več izkušenj kot drugi. Jaz konkretno sem se šolal za pedagoškega računalničarja, ampak zaradi situacije v šolstvu, ki je trenutno, sem prisiljen opraviti spremembo v web developerja. Ker če me vsak najprej vpraša najprej po izkušnjah, na to ne vem, kaj naj odgovorim. Imam neko temeljno osnovno znanje osnovnih konceptov programiranja, toliko da vem, kako se deklarira spremenljivka, napiše funkcija, kako se naredi zanka, poznam osnovne deklaracije spremenljivk, osnovnih podatkovnih struktur... Zame je to dovolj osnovno znanje. Mislim, da tukaj ni toliko pomembno, kaj vse znaš, ampak je za moje pojme bolj važno, da razumeš osnovni koncept. Sam programski jezik je tukaj nevažen, saj ima vsak programski jezik neke svoje zakonitosti in sintakso, ampak to pridobiš z delom, prakso. Če bo pa vsak delodajalec gledal samo na to, kaj kandidat zna in kaj mu lahko pokaže, namesto da bi mi omogočili neko usposabljanje na delovnem mestu in s tem pridobivam izkušnje, potem bo še vedno velika večina diplomantov nezaposlenih.

Pa še na eno stvar bi rad opozoril, kar sem v zadnjem času opazil: ne vem, zakaj imamo mi iz Pedagoške fakultete iz smeri matematika-računalništvo kar nekakšen "predznak" in posebno obravnavo, kot da nimamo pojma o računalništvu. Vedno, ko se srečam s kakšnim sošolcem ali sošolko, mi zagotovo pove kakšen primer. Je težko razumeti, da smo se mi v bistvu učili za učitelje računalništva, kar je popolnoma drugače kot nek inženir računalništva? Ta sprememba se ne zgodi iz dneva v noč, ampak je to "tek na dolge proge".

Mogoče vseeno kak komentar na to, @mooojchy, @Mladi učitelj ... Lahko smo tudi na ZS. :D
 
Ja, če se odločimo in vztrajamo, potem moramo biti resni. VSI. Ne eden, dva ali trije, temveč res večje število ljudi. Neumno in res ponižujoče bo, če bo pred vrati MIZŠ 10 ljudi. Ker nas je veliko, le resni moramo biti. Ne razumem tistih, ki so v istem dre*u, a si ne upajo dati glave ven iz stanovanja. Zakaj ne? Zakaj ne bi pokazali, v kakšnem položaju smo, in zakaj neki bi trpeli naprej?? Te pasivnosti preprosto ne razumem.
Slovenci se ne maramo izpostavljati; nekateri niso iz Ljubljane; veliko jih tudi dela in nimajo časa za takšne stvari. Je pa res, da če nas pride 10 je celotna stvar nesmiselno. Zato najprej zbrati podpise, napisati eno peticijo in sporočilo za javnost in nato pred ministrstvo, da svoje pomisleke sporočimo ministrici. Plus kontaktirati medije, ki so naše probleme že prej spremljali.
 
Evo, tole bi potrebovali:
Razpis za 100 pripravnikov s področja socialnega varstva
1 ura
Socialna zbornica Slovenije je v sodelovanju z ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti objavila razpis, s katerim izbira projekte, v katerih bi za 12 mesecev skupno zaposlili 100 pripravnikov s področja socialnega varstva.

Razpis je predviden za mlade do vključno 29. leta starosti, in so prvi iskalci zaposlitve na področju socialnega varstva. Namen razpisa je, da kandidati opravijo enoletno pripravništvo in strokovni izpit, ki predstavlja zakonski pogoj za zaposlitev na področju socialnega varstva. Prijavitelji morajo zagotoviti izvedbo programa pripravniškega usposabljanja za pripravnika in mentorstvo.
 
Ja, res je, nekaj takega bi potrebovali in tak razpis bi bil smiseln. Kako ministrstvo za delo ... lahko razpiše tak razpis, MIZŠ pa ne?! Jah, seveda se nihče ne mara izpostavljati, ampak potem tudi ne moremo pričakovati, da nas bodo jemali resno. Če ti res gori pod petami, si obupan in ne vidiš izhoda, potem se boš izpostavil in opozoril nase, na svojo problematiko. Če pa ima vsak nek izgovor (razdalja, pomanjkanje časa, celo drugo delo ...), potem očitno problematika ni tako velika, kot mislimo, da je, saj če zdaj nimamo časa, ko nimamo pripravništva in strokovnega izpita, posledično ne službe, kdaj ga bomo imeli. Kdo se bo ukvarjal z nami, če se ne bomo sami s seboj in če ne bomo stopili skupaj?
 
Razlika med nami in socialnimi delavci je ta, da je pri njih pripravništvo obvezno, pri nas pa ne. Ampak v naši stroki tega niso predpisali, da je obvezno, ker so 10 let nazaj diplomante takoj dali v razred in so opravili SI. Glede na to, da vlada obstaja in deluje v imenu ljudstva, je njihovo ravnanje nedopustno. Tisti, ki ne vklopi logike in kmečke pameti, v parlamentu nima kaj iskati in posledično tudi na ministrstvih ne.
 
Kako lepo, očitno so dobili pravljično število prijav na razpis, 7. In očitno se nam obeta prenovljena verzija te iste pravljice in z enakimi pravljičnimi elementi: evropska sredstva, jamstvo za mlade, do 29 let. Mislim, da bi morali v teh predprazničnih dneh biti predvsem zelo veseli, kako pravljično se vse skupaj odvija :)

Drugače pa se strinjam že s predhodniki, da stvar zdaj ne sme potihniti in izzveneti, potrebno se je organizirati in kolektivno izraziti nezadovoljstvo nad nastalo situacijo. Menim, da bi na tem forumu morala obstajati takšna kritična masa tistih, ki nas stvar zadeva in nam ni vseeno ter smo pripravljeni tudi nekaj ukreniti v tej smeri. Sam sem pripravljen sodelovati, kar nekaj idej in iztočnic, ki se mi zdijo še zmeraj smiselne in aktualne in bi se jih morda dalo uporabiti, pa sem pod to temo že podal.

Vsekakor se mi pa zdi, da je najprej potrebno postaviti neko pametno strategijo delovanja. Ker brez strategije in s posamičnimi solo akcijami najbrž ne bo šlo.

V tem smislu predlagam:
- da se zainteresirani najprej poskušamo organizirati in skupaj napisati besedilo peticije (kratko in jedrnato, z jasno izraženim nezadovoljstvom in zahtevami). V tej fazi bi mogoče bilo dobro, da zaradi lažje priprave besedila sodeluje manjša skupina najbolj angažiranih.
- Ko bi bilo prvotno besedilo peticije pripravljeno, bi se ga objavilo na tem forumu in dalo v javno razpravo, da bi ostali zainteresirani uporabniki prispevali pripombe in dodatne ideje, skratka da bi se besedilo dokončno sfriziralo.
- Hkrati bi na forumu objavili tudi glasovanje, s katerim bi preverili, koliko uporabnikov podpira peticijo in bi jo bili pripravljeni tudi podpisati.
- Šele nato, če bi bila podpora dovolj številčna, bi se peticijo objavilo in dalo v podpisovanje ter razposlalo medijem v objavo.
- Za večjo prepoznavnost in da bi nas tisti, ki jim je peticija namenjena, vzeli čim bolj resno, bi v besedilo vsekakor bilo dobro vključiti, da so ideje in pobude zanjo nastale na forumu Mladi učitelj.
- Prav tako bi se za pomoč pri promociji in zbiranju podpisov ter zagovarjanju naših interesov in stališč lahko obrnili na sindikat Mladi plus in njihovo organizacijsko mrežo. Enako tudi na Sviz (nenazadnje smo njihovi potencialni člani in lahko bi jih poskušali opomniti in opozoriti, da se pobrigajo in podprejo tudi svoje bodoče članstvo), sigurno je tudi veliko učiteljev in ravnateljev, ki jim ni vseeno, v kakšnem položaju smo se znašli mladi diplomanti, in bi bili pripravljeni podpreti naša prizadevanja.
- S takšno podporo bi naša akcija kaj lahko vzbudila zanimanje in pozornost pri odgovornih in jih pripravila k intenzivnemu reševanju problema, v nasprotnem primeru pa bi lahko v nadaljevanju naše ukrepe tudi zaostrili in poskusili izvesti čim bolj množičen protest pred MIZŠ.

Išče se torej skupinica interesentov, ki ste pripravljeni sodelovati pri prvem koraku, pisanju osnutka besedila peticije. Javite na ZS.

Lp, I.
 
Pozdrav vsem!

Na forumu se danes oglašam prvič, saj se strinjam s trditvijo, da ne smemo več biti tiho. Že nekaj časa spremljam vašo diskusijo in dogajanje v zvezi z razpisom Prva zaposlitev na področju VIZ. Tudi moje stanje, kljub temu da imam opravljeno pripravništvo in strokovni izpit, ni nič kaj rožnato. Žalosti in jezi me nastala situacija, zato podpiram vaša prizadevanja za spremembe. Pripravljena sem sodelovati, če ne drugače vsaj tako, da podpišem peticijo in sodelujem na morebitnih protestih.

Besedo bom razširila tudi med svoje bivše sošolce s faksa in ostale, ki se jih problematika dotika.

Lep pozdrav,

Anja
 
Zelo podpiram aktivnost in čim več mora biti takih, ki smo pripravljeni glasno in jasno povedati, v kakšen položaj so nas potisnili. IvoPivo, se strinjam in ti bom pisala ZS. Dajmo končno iskreno vsem povedati, kaj se nam dogaja in kako živimo! Upam samo, da bo čim več takih, ki bodo pripravljeni sodelovati, ne pa stisniti rep med noge in spet pasivno jamrati v okviru 4 domačih sten. Kajti ravno zato nas zatirajo, saj mislijo, da bomo vse prenašali.
 
Tudi jaz se pridružujem in bom sodelovala pri kakršni koli peticiji, protestu...
 
Nazadnje urejeno:
@zvezdicaanka , absolutno, je pa res, da si danes očitno vreden samo toliko, kolikor se znaš sam "obrniti". Delodajalce pa itak zanima samo to, kakšne konkretne delovne izkušnje imaš in kaj jim ti lahko prineseš v podjetje. Zame je to sicer zgrešen pristop, ker recimo mene, ki sem pedagoški računalničar, že avtomatično ne obravnavajo isto kot inženirskega računalničarja. Itak smo pa mi PeFovci v drugih očeh kr eni in velikokrat se mi je že zgodilo, da so me avtomatsko obravnavali tako, kot da nimam pojma o računalništvu. Zase moram reči, da se recimo šele v zadnje pol leta malo bolj resno posvečam programiranju, je pa žal tako, da trenutno še nimam kaj pokazati in me samo zaradi diplome in ustreznega teoretičnega znanja po vsej verjetnosti ne bo zaposlil kar na lepe oči nihče. Se bo pač treba znajdit drugače. Me pa moti dejstvo, da se nam diplomantom niti ne ponudijo priložnosti, da bi lahko sploh pridobili neke konkretne izkušnje. Zato ker to, da ti teoretično znanje preneseš v prakso, ni čez noč, ampak je to tek na maratonske proge. Bom povedal kar konkreten primer: recimo, čisto nekaj drugega je opisovati npr. standard SCORM v diplomski nalogi (kot sem jaz to naredil), kot pa, da dejansko neko e-gradivo sam narediš po njem. In tukaj nastane razlika. Jaz recimo poznam teoretične osnove, nimam pa praktičnih izkušenj z izdelavo, ker do zdaj tega še nisem delal.
 
Jaz bom tudi podpisala peticijo. Za protest, pa odvisno kdaj bo. Sem na srečo v službi in priznam, da nimam časa dopoldan. Smiselno pa je izvesti protest dopoldan, ko je dejansko kdo na ministrstvu.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
267
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
62
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 23. 2. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
69
  • Članek
Na Ministrstvu za kulturo so 6. 10. 2023 v rubriki javne objave in v Uradnem listu (103/2023) z...
Odgovori
0
Ogledi
374
  • Članek
Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem je v sodelovanju z Vrtcem Koper in Mestno občino...
Odgovori
0
Ogledi
151
  • Članek
Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem...
Odgovori
0
Ogledi
162
  • Članek
Bolj kot »prave besede« je pomembno, da smo na voljo drug za drugega in si nudimo psihološko...
Odgovori
0
Ogledi
259

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu