DSP na srednji šoli

Trenutno berete:
DSP na srednji šoli

Pridružen
2. sep 2016
Prispevki
7
Naziv
prof. spec. in rehab. ped.
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
Pozdravljeni!

Na vse se obračam z vprašanjem glede izvajanja dodatne strokovne pomoči (DSP) na srednji šoli. Dijakinj in dijakov s posebnimi potrebami (PP) je veliko in zato se jih združuje v manjše skupine (2 ali 3 dijake skupaj). To se mi zdi smiselno. Težava nastopi, saj naj bi plačo prejemali samo za število ur - torej, če imam tedensko obveznost 22 ur, število dijakov pa na primer 25, bi prejela plačilo za 22 ur in ne 25. Ali morda kdo ve, kako je to zakonsko opredeljeno? Kolikor vem, naj bi bili plačani za vsakega učenca/dijaka posebej, četudi je pomoč v skupini?

Hvala za odgovore že vnaprej.
Vsem želim prijeten začetek šolskega leta in čim bolj uspešno delo!

Lep pozdrav!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zdravo. Ne vem, kako je s tem po zakonu, ampak jaz sem dobila placano po stevilu ur in ne po številu učencev. ..
 
Hvala.
Ja seveda je plača glede na število ur. Morda se nisem povsem ustrezno izrazila.
Na primer, da je dijakov 25, večinoma imajo po 1 uro DSP, 3 pa na primer 2 uri DSP na teden. Torej bi bilo vsega skupaj 28 ur, če bi imeli vsakega v svoji uri. Če pa se dijake združi v manjše skupine, pa je seveda ur na teden lahko 22. Ampak če seštejemo ure vseh dijakov, še vedno pride 28 ur.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
589
  • Članek
Najboljši programerji med študenti v Srednji Evropi se bodo lahko znova pomerili na...
Odgovori
0
Ogledi
94
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
194
  • Članek
Na Zavodu RS za šolstvo so v letu 2023 izvedli že četrti medresorski projekt Teden umetnosti v...
Odgovori
0
Ogledi
46
  • Članek
Poslanci so s 46 glasovi za in 24 glasovi proti sprejeli novelo Zakona o osnovni šoli. Ta...
Odgovori
0
Ogledi
63
  • Članek
V zbirki Ugotovitve poročila Eurydice je objavljen prevod glavnih ugotovitev poročila Eurydice...
Odgovori
0
Ogledi
63
  • Članek
Na eni od francoskih šol se je vnel spor med učitelji in starši, potem ko so se slednji...
Odgovori
0
Ogledi
157

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu