Napredovanje v naziv in izplačilo povišice za nazaj

Trenutno berete:
Napredovanje v naziv in izplačilo povišice za nazaj

Pridružen
9. jul 2015
Prispevki
24
Naziv
prof. fizike in tehnike
Zavod
ŠC Kranj
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
Pozdravljeni,

ravno sem dobil odločbo o napredovanju v naziv na kateri piše: "Naziv je pridobljen z dnem 1. 7. 2017".
Toda prvo izplačilo z višjim plačnim razredom sem dobil 5. 2. 2018. In namreč:

Screenshot from 2018-02-12 17-43-23.png


V kolikor pogledam rubriko skupaj dodatki opazim, da je bilo skupno nakazanih dodatkov zgolj 185,79€. Kaj ne bi mogli biti dodatki izplačani za mesece:
  • avgust 2017,
  • september 2017,
  • oktober 2017,
  • november 2017,
  • december 2017 in
  • januar 2017?
Zdi se mi, da so mi v računovodstvu nakazali premalo... Ali se motim?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ali ste prepričani, da je temu tako? Imate mogoče kakšno zakonsko podlago na katero se lahko sklicujem?
 
Se opravičujem, sedaj sem našel Predpisi - Zakon o ukrepih na področju plač in drugih stroškov dela za leto 2017 in drugih ukrepih v javnem....

(1) Ne glede na določbe 16. in 17. člena ZSPJS in na njegovi podlagi sprejetih predpisov ter določbe drugih predpisov in splošnih aktov javni uslužbenci in funkcionarji, ki v letu 2017 napredujejo v višji plačni razred, naziv oziroma višji naziv, pridobijo pravico do plače v skladu z višjim plačnim razredom, pridobljenim nazivom ali višjim nazivom s 1. decembrom 2017, javni uslužbenci in funkcionarji, ki napredujejo v višji plačni razred, naziv oziroma višji naziv v letu 2018, pa pridobijo pravico do plače v skladu z višjim plačnim razredom, pridobljenim nazivom ali višjim nazivom s 1. decembrom 2018.
(2) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka javni uslužbenci in funkcionarji pridobijo pravico do plače s pridobitvijo naziva ali višjega naziva, če je pridobitev naziva ali višjega naziva pogoj za opravljanje dela na delovnem mestu, na katerega se javni uslužbenec premešča oziroma za katerega sklepa pogodbo o zaposlitvi.

Torej, poračun bi morali dobiti za en mesec, saj ste v skladu s tem zakonom pridobili pravico do višje plače s 1. 12. 2017, torej izplačilo v januarju 2018.
 
Najlepša hvala Andrej! V mojem primeru izgleda kot da nisem dobil nobenega poračuna...
 
Pozdravljeni. Se strinjam z Andrejem. Upravičeni ste s 1. 12. 2017 kar je tudi v skladu z zakonom. Ostalih mesecev se ne poračunava. Če ste prejeli prvo izplačilo šele za februar 2018 vam torej manjka poračun od januarja 2018. Torej le en mesec.
 
71GA, Kako pa veš da je ta rubrika skupaj dodatki namenjena napredovanju v naziv? To kar si navedel je malica+ potni skupaj. Po mojem si dobil v naslednji plači šele dodatke za naziv. Ker izplačilo februar je za januarsko delo, odločbo pa si dobil šele februarja.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam 48 plačni razred in bom napredovala v naziv višja svetnica. Ali v tem primeru...
Odgovori
0
Ogledi
1.946
  • Vprašanje
Pozdravljeni, v našem vrtcu je bil oblikovan Odbor za spletno stran, vodja katerega sem bila...
Odgovori
0
Ogledi
1.482
Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
592
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam pridobljene 3 letne ocene delovne uspešnosti, vendar sem imela vmes kratko...
Odgovori
3
Ogledi
1.181
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
176
  • Članek
Nacionalna agencija Republike Slovenije za kakovost v visokem šolstvu je 8. 5. 2023 na svoji...
Odgovori
0
Ogledi
476

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu