ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

(izpit za vzg.)
- VPIS V VRTEC (katerega meseca se začne? Marec, kdaj se začne(zelo čudno vprašanje) odg. je september začetek šol. leta, kdo ima prednost pri vpisu?)
- KDO FINANCIRA VRTCE, ZAKAJ JE OBČ. GLAVNI FINANCER? (ker daje plačo zaposlenim itd.)
- VZG. ZBOR (kaj delajo, kdo vodi, kdo ga sestavlja)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Delala sem strokovnega za pomocnico
Vprasala me je vpis otroka v vrtec... Potem me je vprasala kaj ce je prevec vpisanih otrok (vrtec naredi nov oddelek ali razpise koncesijo) potem me je prasala kaj pomeni koncesija (da zasebnik odpre vrtec s koncesijo).
In pa sodelovanje s starsi (razlicna srecanja, pogovorne ure, sestanki, svet staršev)
V katerem svetu so lahko se starsi? (svet vrtca) koliko starsev?

Je prijazna, zelo pomaga, prikimava 😊
Izprasevalka Brank 😊
 
IZPIT, 5. december 2018: Vzgojiteljica pred. otrok

Andreja Kurent:
* ustanovitev zasebnega vrtca; kaj vse potrebuješ!? Zelo natančno ...
* dvojezičnost vrtcev, kje in v katerih primerih;
* pogoji za ravantelja.

Gospa postavlja podvprašanja, vodi do rešitve ... super izpraševalka! :innocent:
 
5.12. Svenšek (zelo prijazna) - delala strokovni izpit za pomočnika vzgojitelja

- ustanovitelj vrtcev (javnih in zasebnih)
- kateri strokovni delavci lahko delajo v vrtcu
- koliko ur tedensko delata v skupini vzg. in pomočnik vzg. (kaj pa ostale ure)
- cilji predšolske vzgoje
 
1. Vrste programov,oddelkov in socastnost.
2. Kdo doloci +2 otroka v vrtcu ?Kako je s tem v zasebnih vrtcih?
3. Igralnice 1.starostna skupina - vse . (Kje najedemo te podatke ? )
 
18. 12. 2018, Bonelli, izpit sem opravljala kot vzgojiteljica.

Ravnatelj vrtca: njegove pristojnosti?
Načini napredovanja v vrtcu (v plačilnih razredih in v nazivih (mentor, svetovalec, svetnik)). Kam bi se pritožila v zvezi z napredovanjem? Svetu vrtca.
Dokumentacija vrtca. Osebna mapa otroka.
Zakoni, ki jih uporabljam pri delu? Zvrt in Zofvi sta bila dovolj.
Oddelki v vrtcu: 1. in 2. starostno obdobje; homegen, heterogen ter kombiniran oddelek. Število otrok v oddelkih.

Verjetno sem še nekaj vprašanj izpustila, ker jih je bilo res veliko. Je pa gospa prijazna, išče znanje v obliki prijetnega pogovora.
 
Nazadnje urejeno:
ZAKONODAJA: Vida Trilar ( pomočnik vzg.)
- ravnatelj
- svet staršev
- publikacija
 
Vanja Mavri: resna gospa, prikimava ...mogoče se jo malo ustrašiš na začetku ;)
Cilji predšolske vzgoje
Kako mora biti urejena igralnica?
Zaposleni v vrtcu
 
30.1.2019 Nuska Pohlin S. Zakonodaja:
Naloge in del. Obveznost vzg. In pomocnika, kdaj je otrok vpisan v vrtec (ko starsi podpisejo pogodbo)
LDN (sestavine), kdo ga sprejme (svet vrtca) komu da ravnatelj se ldn preden ga objavi (na vpogled vzg. Na vzg. Zboru).

Srecno!
 
Vida Staric Holobar

-kaksne vrtce poznam(javne,zasebne)
-kokiko m2 na otroka v igralnici?
-naloge ravnatelja v vrtcu
 
Mojavprašanja:
  1. Temeljne naloge vrtca?
  2. Cilji predšolske vzgoje?
  3. Ravnatelj (pristojnosti, kdo ga izvoli, kdo razreši, pogoji kandidata za ravnatelja)?
  4. Spremstvo otrok?

Srečno 🐞
 
27. februar 2019
Izpraševalec: Tomaž Rozman

  1. Cilji predšolske vzgoje,
  2. kako v vrtcu poskrbimo za spodbujanje gibalnih sposobnosti in spretnosti,
  3. postopek imenovanja ravnatelja in njegova razrešitev , mandat, pogoji, kdo ga imenuje, kdo ga razrešuje, naloge.
 
T. ROZMAN
Katere evidence vodi vrtec (katere arhivsko).
Katete programe poznamo glede na trajanje v vrtcu (komu je namenjen poldnevni program).
Super izpraševalec!
 
  1. dokumentacija vrtca in kje je zapisano, kaj vse morajo vodit
  2. organi vrtca
  3. svet vrtca
4, kaj se mi je zdelo najbolj uporabno za moje delo
 
Predšolska vzgoja - vzgojiteljica

Sprejem otrok v vrtec, pogoji
Spremstvo otrok (!polnoletni spremljevalec mora dopolniti 21 let, zaradi zakonodaje o cestno prometnih predpisih!)
 
1. Programi glede na trajanje in komu so namenjeni (želela je izvedeti starost otrok, ki se vanje lahko vključijo. Vsi otroci od 1. leta do vstopa v šolo)
2. Jezik v slovenskih vrtcih (+italijanska in madžarska manjšina - pomembno je razlikovati, da so na območju mandžarske manjšine vrtci dvojezični, medtem ko so na območju italijanske manjšine vrtci slovenski z dodatkom italijanščine in italijanski z dodatkom slovenščine)
3. Šolska inšpekcija (vrste in pogostost nadzora, ali se mora inšpektor najaviti? Pri rednem nadzoru se mora. Kdo lahko poda prijavo za izredni nadzor?)

Izpraševalka Mavri
 
Živijo!
Pri izpraševalki mag. Darinki Cankar (Zakonodaja-vrtec) sem dobila naslednja vprašanja:
- Ravnatelj: mandat, njegove naloge, kdo ga lahko nadomesti (pomočnik ali vzgojitelj, ki ga za to pisno pooblasti).
- Kdo je otrok?
- Kateri so strokovni delavci v vrtcu ter kaj potrebuje vzgojitelj, da postane strokovni delavec?
- Homogeni oddelek (število otrok).

Srečno!:)
 
Izpraševalka: dr. Erna Štefe

1. Organi vrtca.
2. Kaj vsebuje LDN? Kdo ga potrdi?
3. Kako poteka vpis v vrtec?

S podvprašanji ti pomaga pri odgovarjanju.
 
1. Programi v vrtcu, kaj obsegajo (dnevni, poldnevni, krajsi), kdo je prisoten (vzgojitelj, pomočnik vzg.).
2. Spremstvo otrok izven vrtca, dejavnost vezana na prevoz itn.
3. Jezik v slovenskih vrtcih (+ za italijansko in madžarsko narodno skupnost).

Zelo prijazna gospa mag. Darinka Cankar.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
742
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
687
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.283
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.178
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.222

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu