ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

izpraševalka Voršič

-delitev oblasti, vlada natančno,
-ustavno sodišče v povezavi z ustavnostjo in zakonitostjo in varuhom človekovih pravic,
-zakonodajni postopek.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

izpraševalka Karba

-OOP in kako dobijo odločbo,
-načela predšolske vzgoje,
-strokovni organi in enega opisati natančno.
 
Izpraševalka Karba:
- Organi vrtca
- Svet vrtca in njegove naloge
- Oddelki v vrtcu ( homogeni, heterogeni, kombinirani, štv. otrok v oddelkih...)
- Koliko otrok je lahko v razvojnem oddelku

Super izpraševalka, prijazna :).
 
Karba, 29. 11. 2017

1. Ali si si pogledala ZOFVI?
(kaj določa za predšolsko vzgojo, razlika med financiranjem šol in vrtcev - vrtci se financirajo tudi iz plačil staršev, šole pa ne)

2. Spremstvo otrok (povedati vse o tem)

3. Kdo je varuh? (ali je lahko kdorkoli varuh - ne, kakni so pogoji, da nekdo lahko opravlja nalogo varuha - primerna izobrazba ... koliko otrok lahko varuje? Kam se vpiše, da lahko začne opravljati delo - v register)
 
13.12.2017, Rozman (vrtec)

1. Katere evidence vodi vrtec
2. Oddelki; podrobneje kombiniran oddelek
3. LDN vrtca.
 
20. 12. 2017
Mavri - pomočnica vzg.

Vprašanja:
1. Kateri zakoni opredeljujejo V in I
2. Kateri so podzakoni, zakona o vrtcu
3. Progtami vrtca
4. Svet zavoda (vse kar veš in če je to strokovni organ)
 
Pozdravljeni!

Uspešno sem opravila zagovor in vam v pomoč pošiljam vprašanja za organizatorja prehrane v vrtcu:

2. ZAKOODAJA - zakonodaja na področju kuhinje( HAccp, diete, ali smo dolžni zagotoviti diete otroku, kaj pa vegetarjansko prehrano, presno,...)

Tudi meni so vsa vpašanja, ki ste jih delili zelo pomagala! Vsem, ki se pripravljate na strokovni izpit želim vztrajnosti pri učenju , pa tudi malo sreče :)

Z vami bi rada delila tudi zelo dobro izkušnjo z lektorico. Nalogo sem dala v pregled ga. Ani Peklenik, ki je za normalno ceno odlično opravila svoje delo (izprševalka za slov. je celo komentirala, da je kljub obsežnosti brez napak).

Če bo kdo potreboval njen kontakt: [email protected]

Lp,
 
1. Dokumentacija v vrtcu.
2. Organi vrtca ( morala sem naštet in enega po svoji izbiri opisat).
3. Katere zakone uporabljaš pri svojem delu.

Gospa je bila prijazna in je pomagala.
 
17.1.2018 Gospa Hrastelj - zakonodaja
1. Programi vrtca glede na trajanje
2. Ureditev igralnice v prvem starostnem obdobju
3. Strokovni delavci v vrtcu (kdo so)
 
1. Oddelki v vrtcu (vrste, v katerem je najmanj otrok)
2. Sočasnost vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja
3. Delovna obveznost vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja
 
Programi glede na trajanje
Strokovni organi
Dokumentacija organov
 
Vprašanja:
strokovni izpit za pom. vzgojiteljice:

1. Avtonomnost vrtčevskega prostora.
2. Publikacija.
3. Vpis otroka v vrtec.
 
- Zakonodaja predšolske vzgoje.
- Ali veš še za kakšen pravilnik na področju predšolske vzgoje?
- Naloge vrtca.
- Kdo ima poslovodno funkcijo v vrtcu? Pristojnosti ravnatelja.
 
Kateri je ucni jezik v Lendavi? Zakaj? Katero manjsino se imamo v Slo? Kje?
Na kaksen nacin se starsi odlocijo kateri vrtec bodo izbrali? (Pravica do izbire, publikacija)
Kdaj dobijo publikacijo?
Hitro in kratko z izprasevalko Trilar
 
Izpit sem opravljala za vzgojiteljico.
Spraševalka Marjetka Brank
1. Naštej zakone, ki urejajo področje predšolske vzgoje
in naštej izobraževalne institucije katere pokriva ZOFVI
2. LDN
3. Kaj vse potrebuješ za odprtje vrtca in pred začetkom izvajanja programa?
4. Dokumentacija o vzgojnem delu
Prijazna gospa, išče znanje, če začne vrtati te samo še bolj zmede, zato je najbolje da čim več poveš sam.
 
Gospa Adamič Tomič:

- organi v vrtcu; na kakšen način lahko vplivam na izbor ravnatelja;
- pravilnik o normativih in standardih; sočasna prisotnost.
 
1. Delovna obveza vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja (urna obveza in zadolžitve)
2. Kdo izda odločbo za vpis v vrtec? (CSD) Na podlagi katere evidence CSD ve, da je otrok vpisan v vrtec?
3. Cilji predšolske vzgoje
 
Izpraševalka BRANK

1. Vrste oddelkov v vrtcu: homogene, heterogene, kombinirane (ni mi bilo potrebno navesti števila otrok v posameznih oddelkih) Vprašala je kje bi pogledala koliko otrok je lahko v posameznih oddelkih, če ne bi vedela? Odgovorila sem v publikaciji vrtca ali v Zakonu o vrtcih ali na spletni strani ministrstva za šolstvo. . Ona je hotela slišati v PRAVILNIKU O NORMATIVIH IN KADROVSKIH POGOJIH NA PODROČJU VIZ. Še dobro da sem se spomnila :)

2. Ker sem omenila spletno stran me je vprašala kako izgleda njihova spletna stran? Odgovorila sem, da z modrimi tiskanimi črkami piše Pravilnik o normativih, potem sledi navedba, da je to neuradno prečiščeno besedilo, nato si sledijo posamezni členi. Navedeno je še datum sprejetja, datum objave, datum začetka veljavnosti, datum začetka uporabe predpisa.

3. Kakšna je razlika med ustanovitvijo zasebnega vrtca in javnega vrtca? Zasebni vrtec si mora pridobiti pozitivno mnenje Strokovnega sveta za splošno izobraževanje.
Kdo sprejme program v zasebnem vrtcu? Ustanovitelj
Kateri program lahko uporablja zasebni vrtec? Tistega, ki ga določi ustanovitelj. Primer katoliškega vrtca: Kurikulum in Sončni žarek.
 
Izpraševalka ga. Brank.

strokovni izpit za pom. vzgojitelja

- Vpis v vrtec
- svet staršev
- uradni jezik v vrtcih (nič podrobno, samo kateri je/so).

Srečno pri učenju.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
188
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
102
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
815
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
750
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.369
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.505
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.080

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu