ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Živijo moja vprašanja so bila sledeča:
-OPP,Kako reagirati če opaziš,da otrok odstopa od večine,kaj ta otrok dobi-Individualno pomoč-kdo jo podeli
-Kakšni programe,ki so v vrtu-vse,zakaj so kombinirani oddelki,
-Naštej nekaj načel,opiši enega,
Bilo je še nekaj manjših vprašanj,ki se jih ne spomnim.

Veliko sreče !!!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Dodatna strokovna pomoč, kako poteka?
2. Svet vrtca, glavne pristojnosti.
3. Publikacija o vrtcu. Komu je namenjena.
 
Delala sem za pom. Vzg

Zakonodaja: (G. Rozman)
-Starostna obdobja (1 in 2 starostno obdobje)
-Kaksne oddelke poznas (heterogene, homogene, kombinirane)
-Koliko otrok je lahko v posameznem oddelku
-opisi notranjost enega oddelka
-kaksne morajo biti stopnice, ce so, ali mora biti ograja
-Ali morajo biti radiatorji zasciteni (kako, zakaj)
-Ali je lahko na balkonu steklena ograja (da, mora biti kaljeno steklo z folijo)
-Kdo lahko opravlja delo v vrtcu (vsi z ustrezno izobrazbo)
-Nastej strokovne delavce
 
1. Temeljne naloge in cilji predšolske vzgoje
(+pojasni, kako se izboljša kvaliteta življenja)
2. Starostna obdobja in oddelki
(+v katerem oddelku je največ otrok, zakah)
3. Kateri je najvišji organ upravljanja v zavodu, njegova sestava in pristojnosti?
 
1. kateri zakoni in pravilniki urejajo delo vrtcev
2. napredovanje vzgojiteljic in pomočnic
3. avtonomija šolskega prostora
 
1. Svet staršev, naloge
2. LDN
3. Katere oddelke poznamo (homogeni, heterogeni, kombinirani) in število otrok v homogenemu oddelku 1. starostnega obdobja
 
6.5.2015 Lilijana Bele


Pripravništvo
Programi v vrtcu
Vrste skupin oz. oddelkov po starosti otrok
Financiranje javnih vrtcev
Dokumenti v vrtcu
 
1. Kako poteka vpis v vrtec? Kdo ima prednost pri vpisu?
2. Kdo ustanavlja javne vrtce? Kdo sprejema programe? (Strokovni svet RS za splošno izobraževanje) Kako je v zasebnih vrtcih? Katere vzgojne programe, ki se izvajajo po posebnih pedagoških načelih poznaš?
3. Šolska inšpekcija: pristojnosti in kateri zakon ureja delo šolske inšpekcije? (Zakon o šolski inšpekciji)
 
1. Sočasnost.
2. Vrste programov (dnevni, poldnevni, ...), značilnosti krajših programov (240-720 ur, 3-6 let, za otroke iz demografsko ogroženih in odročnih krajev, ...),
3. Slovenščina kot učni jezik, jezik v vrtcih na narodnostno mešanih območjih.
 
Izpraševalka Mavri:
Dobila sem vprašanja:
1. kateri zakoni in predpisi urejajo vzgojo in izobraževanje?
2. Dokumentacija v vrtcih (vsako tudi na kratko opisat)
3. V katerem zakonu piše, vse o programih v vrtcu glede na trajanje (Zakon o vrtcih) + opisat programe (dnevni, poldnevni in krajši program).

Gospa je bila prijazna in je tudi pomagala (pri dokumentaciji se mi je nekje malo zalomilo). Je pa bil do sedaj izpraševalka za ustavo, tako da nisem vedela kaj pričakovati.
 
3.6.2015, Cankar, D., vprašanja:

- svet vrtca (mandat, sestava (3-3-5), 2 pomembni nalogi (LDN, potrditev ravnatelja)
- strokovni delavci vrtca
- izobrazbeni pogoji (pa ne naštevat stopnje izobrazbe in poklicnih tečajev, ampak naštejte 3 pogoje, ki Vas/Nas potrdijo in naredijo strokovne delavce vrtca)
- spremstvo otrok

G. Cankar pomaga in se ne spušča v podrobnosti, kvečjemu te usmeri nazaj k osnovnemu vprašanju.
 
Ustanovitev vrtcev? (vse o tem, kaj je potrebno, koliko oddelkov, kdo lahko ustanovi...)
Kateri jezik govorimo? (narodne manjšine)
Financiranje javnega vrtca?
 
Izpraševalec: Pluško

1. Svet vrtca (Kaj veš, kakšen organ je vrtec)
2. Spremstvo otrok zunaj vrtca
3. Cilji predšolske vzgoje (+ kje so zapisani - v kurikulumu)
 
10. junij (pomočnica vzgojiteljice)
Izpraševalec: g. Tomaž Rozman
Vprašanja:
- Kdo je lahko ustanovitelj vrtca?
- Pogoji za ustanovitev vrtca.
- Opis zunanjih prostorov (oprema, površina, pogoji itn.)

Imela sem občutek, da se mu zelo mudi, zato me je na področjih, kjer sem se malce lovila z odgovori dopolnjeval, da je zadeva hitreje stekla. :)
Gospod je precej uraden, hitrega govora in mogoče malo ciničen, ampak v dobro izprašanega :)
Srečno!
 
Moja vprašanja (sv. delavka) so bila:
1. Pri vašem delu morate upoštevati zakon o varovanju podatkov, kje? (osebne mape, me je potem prekinila)
2. Kaj je v osebnih mapah? (stvari, ki se tičejo varovanja, posredovanje podatkov, soglasja staršev), ali lahko posredujemo podatke brez soglasja staršev? (sodišču, csd če gre za ogroženo družino)
3. Avtonomija šolskega prostora
 
Izpraševalka Urank, zelo prijazna gospa.

1. Igrišče vrtca (splošno kar se spomniš, sama sem govorila o osenčenosti, zavetrni legi, ograji, o tem, da naj bi otrokom omogočala raznovrstne dejavnosti in umik v zasebnost, itd.)

2. Publikacija vrtca

3. Homogene skupine-starostni razpon otrok, ali so lahko otroci iz drugih občin v vrtcu (da) in kdo to določi (lokalna skupnost)

Skratka, brez strahu :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
299
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
153
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
898
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
782
  • Članek
Sviz zbira podpise proti združitvi ljubljanskih vrtcev. Opozarjajo, da je Barbara Novinec, ki je...
Odgovori
0
Ogledi
112

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu