ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - VRTEC - skupna vprašanja

Moja vprasanja:

1. Ureditev igralnice in sanitarij za 1.starostno obdobje (poves bistvo, da so stvari namenjene otrokom dovolj nizke ali nizko postavljene, jaz sem omenila se to, da so vticnice in elektronske naprave dovolj visoko zaradi varnosti, pa nekaj o kotickih...normative za wc, nastela kaj je vse potrebno, dodala mi je se preglednost in vprasala zakaj je pomembna)

2. Kaj je to heterogen oddelek in normativi? Najvisje mozno stevilo otrok na oddelek?

3. Nekaj me je hotela o balkonih vprasat in sem povedala, da smo jih redko uporabljali, ker smo hodili veliko na igrisce ob vrtcu.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Kateri je najvišji organ vrtca; Svet vrtca (pristojnosti, kdo ga sestavlja ...)?
2. Kdo so zaposleni v vrtcu ter pogoji za opravljanje dela strokovnega delavca?
3. Zbirke podatkov v vrtcu; katere zbiramo, komu lahko podatke posredujemo, varovanje teh podatkov ...
 
Izpraševalka Zupančič (zelo prijetna gospa):
1. Skupine v vrtcu, normativi v homogeni, heterogeni, kombinirani skupini.
2. Sočasna prisotnost vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljice v dnevnem programu.
3. Publikacija vrtca (vsebina, komu je namenjena, kdaj jo starši dobijo).
 
Pozdrav vsem!
Včeraj uspešno opravila! Izpraševalka je bila gospa Anita Hrastelj. Zelo prijetna, prijazna in korektna gospa. Pomaga s podvprašanji in ne išče neznanja.
1. Kakšne pogoje mora izpolnjevat zasebni vzgojitelj?
2. Kakšna mora biti v vrtcu igralnica (tam, kjer delaš, jaz sem v 1. starostnem), umivalnica, terasa, igrišče....
3. Opisat programe (dnevni, poldnevni, krajši).
4. Opisat skupine (heterogena, homogena, kombinirana).

Strah je odveč.
 
1) Naloge in pristojnosti ravnatelja, kdo ga imenuje in razreši, kako dolgo traja mandat
2) homogeni oddelki 1. in 2. starostnega obdobja (normativi)
3) Vrste programov v vrtcu in razlike med njimi
 
-publikacija, komu je namenjena, kdaj jo damo v vpogled
-sočastnost vzgojitelja in pomočnika ter njune naloge na delovnem mestu
-vrste programov
 
Datum strokovnega izpita (28.9.2015)

1. Organi vrtca (naštej)
2. Vse o načrtovanju v vrtcu. (Ali je vsebina načrtovanja zakonko določena?)
3. Vpis otrok v vrtec.

Rozman. Zelo zabaven in prijazen gospod.

1.stvarna imena (katera so); Ali se pišejo vsi prazniki z malo začetnico (Katera dva se ne?) Marijino vnebovzetje, Prešernov dan.
2. Katere so zvočne prvine govora? Opiši enega izmed njih (izbral sem si register)
3. V povezavi z vrsto registra nastej še ločila, ki bi jih uporabil za določeno višino (visok register - klicaj, vprašaj; srednji in nizek register - pika, vejica...) ; Kako ločila še delimo?

Honzak. Umirjena gospa, vendar prijazna in šaljiva.

1. Vse o pravici do osebne identitete.
2. Sekundarni viri EU.
3. Poslanska imuniteta. (Podvprašanje: ali je podeljena, ali se mora nanjo sklicevat?)

Požlep. Prijazna a temeljita gospa.
C:\Users\TINABI~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.png


Vso srečo! Če preddelate vprašanja po foromu naredite!
 
Izpraševalka ga. Cankar

Svet vrtca,
Ravnatelj in njegove pristojnosti,
ali lahko nadomeščam ravnatelja? Ja, z njegovim pisnim pooblastilom.
Kašne programe poznamo? Dnevne, poldnevne, krajše. Za koga so poldnevni in krajši namenjeni in zakaj?
Za otroke iz odročnejših področij, dobro zaradi socializacije,...
 
Vprašanja g. Rozmana, 16. 12. 2015:
1. vzgojiteljski zbor: kdo ga sestavlja (strokovni delavci vrtca), naloge, kdo ga vodi (ravnatelj), s kakšno večino odločajo (navadno večino);
2. vpis in sprejem otrok v vrtec: kako poteka, kdo ima prednost pri sprejemu (otroci s posebnimi potrebami, otroci, pri katerih starši predložijo mnenje CSD-ja o ogroženosti zaradi socialnega položaja, otroci, kjer je v družini v vrtec že vključen en otrok);
3. ustanavljanje vrtcev: kdo lahko ustanovi vrtec (javne vrtce lokalna skupnost, zasebne vrtce domače ali tuje fizične ali pravne osebe), ali lahko jaz ustanovim vrtec (da), kdaj lahko potem začnem opravljat dejavnost (po vpisu v razvid).
 
Izpit narejen 16.12.2016

1. Notranja oprema vrtca, posebej kakšna morajo biti vrata-takšna, da nimajo navadne kljuke in da so višja.
 
Strokovni izpit sem naredila 17.12.2015
Izpraševalec: g. Pluško

Izpraševalec je zelo prijazen, pomaga in razloži če je kaj nerazumljivega.
Vprašanja:
1. SVET ZAVODA (kdo ga sestavlja in njihove naloge)
2. OBLIKOVANJE ODDELKOV V VRTCU (morala sem našteti kateri trije so in povedati razlike med njimi)
3. RAZLIKA MED VZGOJITELJEM IN POMOČNIKOM VZGOJITELJA
4. SPREMSTVO OTROK (dejavnosti zunaj vrtca)
 
zakonodaja - Liljana Bele
izgleda strogo ampak je zlo prjazna
1. Programi vrtca
2. Vzgojno varstvene družine
3. Sočasnost
4. Oddelki v vrtcu. Kateri oddelek je najštevičnejši?
5. Kaj če je v oddelku otrok s posebnimi potrebami?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
273
  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
144
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
872
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
770
  • Članek
Sviz zbira podpise proti združitvi ljubljanskih vrtcev. Opozarjajo, da je Barbara Novinec, ki je...
Odgovori
0
Ogledi
108

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu