ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. strokovni organi šole-naštet in opisat oddelčni učiteljski zbor, ali je enaka sestava tudi na predmetni stopnji-NE,ker sodelujejo še predmetni učitelji.
Naloge oddelčnega učiteljskega zbora.
2. Kdo sprejema javno veljavne učne programe? (rekla sem ministrstvo, pa me je opomnil, da samo ministr podpiše!)v sodelovanju s strokovnim svetom RS za splošno izobraževanje. Potem sem mogla naštet še ostale strokovne svete, katere poznam.
3. Kdo pripravlja NPZ-Zavod RS za zaposlovanje v sodelovanju z RIC-em.
 
- financiranje javne osnovne šole (vse-od prehrane do pb; bolj ko se zapletaš, rajš te sprašuje)
- kdo ima plačan prevoz (vse, tudi če otrokom preti nevarnost medvedov ali če niso urejeni pločniki)
- naštet sem morala nekaj pravilnikov in zakonov (spet točno dobesedno navajat naslove)
 
Ga. Smolej Mazovec

1. Kateri zakoni bi so najpomembnejši glede na vaše poklicno področje?
2. Obvezni in razširjeni program? Predmetnik? Kdo ga sprejme?
3. Kdo sprejme pravilnike? Naštej nekaj pravilnikov.
4. Svet šole.
 
1. Katero dokumentacijo mora voditi razrednik?
2. Kaj naredimo, če otrok izgubi spričevalo (izpis iz evidence)
3. Obvezen in razširjen program (samo naštela sem)
4. Preverjanje in ocenjevanje (definicije) in kje so zapisana pravila glede preverjanja in ocenjevanja?
 
ZAKONODAJA (ga. Nevenka Lamut)
- Financiranje osnovne šole.
- Vpis v 1. razred.
- Vpis izven šolskega okoliša v katerem otrok prebiva.
- Izbirni predmeti. + Ali lahko jaz kot učiteljica rp izvajam kakšen izbirni predmet.

Gospa je bila zelo prijazna. Tudi njo niso zanimale podrobnosti ampak samo splošno znanje in tudi pri njej sploh nisem potrebovala odgovoriti do konca, ker me je že prej ustavila in mi zastavila naslednje vprašanje :) :)
 
- ustanovitev javne oš, kakšni so pogoji, kako je določeno (zelo kratko), ali so enaki pogoji v prekmurju in na primorskem kjer so dvojezične oš - ne!
- NPZ - kratko in osnovno - kdaj je obvezno kdaj pa ne, kateri predmeti, kako so rezultati prikazani (točke in procenti)
- vpis v I razred oš, kdaj, komisija, vse
 
1. Svet staršev (Kdo, kako, o čem odloča,...)
2. Nacionalno preverjanje znanja.
Kaj je namen NPZ-ja.
3. Razširjen program OŠ (jutranje varstvo, podaljšano bivanje, šola v naravi, dodatni in dopolnilni pouk)
Zakaj, oziroma za katere učence se organizira dodatni in dopolnilni pouk.
 
Za področje razredni pouk sem dobila naslednja vprašanja:
- Kako omogočimo javnost ocenjevanja?
- Kateri zakoni veljajo na področju šolstva?
- Opiši naloge in pristojnosti učiteljskega zbora.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
739
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
684
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.177
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.222

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu