ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

ga. Lamut:
pisno ocenjevanje (roki, vse)
potem tudi opisno ocenjevanje - način vodenja evidence (redovalnica - kako vpisujemo opisne ocene, doseganje ciljev, ker je po šolah različno)
šolski sklad, tudi kdo upravlja z njim (upravni odbor - sestava)
sodelovanje s starši

zelo prijazna gospa, spodbuja, pomaga good2.gif
 
Bohak-Sabath
pristojnosti ravnatelja
delo oddelčnega učiteljskega zbora
razširjen program

Zgleda stroga, ampak ni.
 
1. Najprej me je vprašala učno in delovno obveznost učitelja ... sem naštevala in je kar vmes rekla, da ok. Potem pa sem morala naštet še obveznost učitelja v podaljšanem bivanju, laboranta in kateri zakon to ureja. Pa sem se malo zmedla in je rekla kar ok, greva naprej :)
2. Ocenjevanje - kakšen je postopek ugovora na oceno.
 
Učiteljeva delovna obveznost (kaj je , kaj spada sem...)

Zbirni podatki, ki jih ima učitelj oz učitelj športne vzgoje (ker sem na tem področju delal)

Normativi za oblikovanje skupin (oddelek 28, kombiniran oddelek 21-14-10, podaljšano bivanje 28, športna vzgoja 20, ekskurzije 15, šole v naravi 15, plavanje 8/12, smučanje 10/12, kolesarski izpit 5)
 
gospa Paj

- svet šole - kdo in kaj je njihova naloga
- zakaj obstaja javna mreža zavodov, kdo jo ustanavlja
- učni jezik v OŠ
 
JC_goody.gif JC_goody.gif JC_goody.gif
Učenci s PP (kdo jih določi, ma kakšen način)
Nadarjeni otroci
Razred, oddelek (kaj je kaj)
Normativi pri oblikovanju razredov
 
Moja vprašanja so bila:
- normativi in standardi (koliko spremljevalcev na učenca; koliko spremljevalcev. če je organiziran plavalni tečaj...),
- ocenjevanje.

Srečno!
 
1. dopolnilni pouk (razširjen program, kdo obiskuje dopolnilni pouk, kaj se tam počne)
2. diferenciacija (oblike, katera oblika v katerem razredu, kdaj začnejo v 4. razredu z diferenciacijo, koliko ur je temu namenjenih)
3. svet staršev (kdo sestavlja, ali o čem odločajo - NE, odloča svet šole)
 
Izpraševalec Chwatal - starejši, zelo prijazen gospod, ki se kar pogovarja s tabo, nikoli ni tiho in te skuša na vsak način spravit na odgovor, ki ga želi slišati grin.gif

1. kje se lahko oš učenec izobražuje? (javne šole, zasebne šole, izob. na domu)
2. kako poteka izobraževanje na domu? kaj se zgodi če učenec ne izpolni obveznosti oš izob?
3. preverjanje in ocenjevanje
4. moje mnenje o tem, kako bi ocenjevala pouk pri športni vzgoji? (sem šp. pedagoginja)?
 
Svet zavoda
Počitnice, šolsko leto (trajanje)
Programi OŠ (kateri so, kaj spada kam in kakšna je glavna razlika)
 
-Kaj ureja Zakon o OŠ?
- Naštej vsaj 5 ciljev osnovnošolskega izobraževanja!
- Ali so nadarjeni učenci učenci s PP? Da. Kateri pa so še učenci s PP? Kako šola poskrbi za njih? Individualiziran program ...
- Tedenska učna obveznost učitelja.
 
Vprašanja (Verica Šenica Pavletič)

1. Ali imajo otroci tujcev pri nas kakšne posebne pravice? (V šoli jim pripada individualna pomoč tujcem za slovenščino, ostale pravice so iste)
2. Opiši svet šole (sestava in pristojnosti) ter razlika med svetom šole in svetom staršev
3. Diferenciacija v osnovni šoli

Veliko sreče in uspeha!!!

LP
 
22. 9. 2011

Ga. Smolej Mazovec:

1. Ugovor na oceno (ugovor možen le na zaključno oceno, opiši postopek ugovora na oceno)
2. Vpis v OŠ (kdaj morajo starši vpisat otroka v 1. razred, če ga ne takrat so kazensko in odškodninsko odgovorni (500-1000 € kazni), šola je dolžna sprejeti otroka iz svojega okoliša, kdaj je možna odložitev začetka šolanja, kdo o tem odloča)
3. Financiranje osnovnošolskega izobraževanja (financira se iz državnega proračuna in proračuna lokalne skupnosti, katere zadeve financira država (plače, učbeniki, prehrana, tekmovanja, itd. itd.), katere lokalna skupnost (inovacije za oš, prostor in opremo, dodatne dejavnosti, prevoz)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
111
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
210
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
824
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
754
  • Članek
Izhodišče pogovora v tretji epizodi GOVSI podkasta, ki ga je vodila Vesna Žarkovič z Urada Vlade...
Odgovori
0
Ogledi
51
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
208
  • Članek
Januarsko izobraževalno srečanje v programu Enajsta šola v knjigarni (9. januar 2024, ob 11...
Odgovori
0
Ogledi
154

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu