ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

1. Obvezni predmeti
2. Neobvezni izbirni predmet - koliko ur na teden
3. Učbenik in delovnih zvezek
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Strokovni aktiv.
2. Avtonomija šole.
3. Javnost ocenjevanja.
 
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ)
Izpraševalka: Bonelli

financiranje OŠ
program OŠ
hišni red OŠ
 
25.5.2023, za predmetno učiteljico
Polona Šurca Gerdina

1. LDN
2. Napredovanje po triadah
3. Šolski koledar (zakaj se vsako leto spreminja, proslave)
 
Izpraševalka R. Ravlija:
1. Šola organizira koncert v cerkvi z obvezno udeležbo. Ali je to dopustno? (ne, ker sta država in cerkev po ustavi ločeni).
2. Vzgojni ukrepi: kje so zapisani, vse vezano na vzgojne ukrepe.
3. Našteti strokovne aktive. Podrobneje vse o učiteljskem zboru.

Sicer je gospa usmerjala in poskusila pomagati, vseeno pa na trenutke delovala nestrpna in naveličana vsega.
 
Zakonodaja: Nataša Mihelič Kolenič (sprememba izpraševalke, sicer zelo prijetna gospa)
1. Ravnatelj (pristojnosti, pogoji za ravnatelja)
2. Obvezni in razširjeni program (samo omeniti kaj vse spada pod katerega)
3. Odsotnost učencev (do 5 dni starš ne rabi pojasniti vzroka, kaj je več kot 5 dni pa razrednik pozove starše, da pojasnijo vzrok odsotnosti, kar je več kot to, npr 2 tedna ali pa 1 mesec - zaradi potovanja, bolezni... Mora dati ravnatelj zeleno luč
 
Nataša Mihelič Kolenič

Ucni jezik

Tedensko stevilo ur 1.,2. in 3. obdobje v os (+ koliko v ita soli)

Svet sole
 
Za učiteljico italijanščine (OŠ).

Izpraševalka je zelo prijazna in kar prekine, če odgovarjaš pravilno:
- učni jezik v oš (s poudarkom na italijanščino in madžarščino)
- program oš
- javnost ocenjevanja in kje dobimo te predpise
 
Lamut:
- opišite postopek oddaje zahteve za uvedbo postopka usmerjanja (to je moje področje, tako da je verjetno izhajala iz tega; povedala sem vse kar vem iz prakse)
- zakaj je pomemben zakon o zbiranju in varstvu os. podatkov (nekako sva prišli do osebnih map učencev - me je še vprašala, kako dolgo jih hranimo - 1 leto po zaključku šolanja - tu sem najprej narobe odgovorila, pa je potem sama povedala odgovor)
- izbirni predmeti v OŠ (kateri so, koliko ur na teden, v katerih razredih) - tudi tukaj sem se malo zmedla, pa je pomagala

Zelo zelo prijazna in kljub temu, da nisem na vsa vprašanja povsem pravilno takoj odgovorila, je rekla, da sem lepo znala.
 
Zakonodaja: Nevenka Lamut
1. Formalne in neformalne oblike sodelovanja s starši. Katere se mi zdi pomembnejše in zakaj.
2. Obvezni in razširjeni program.
3. Delovni zvezki in učbeniki. Kdo jih sprejme in kdo potrdi.
 
Strokovni izpit 22. 6. 2023 (svetovalna delavka)
Izpraševalka Polona Šurca Gerdina
1. Svet staršev (sestava, naloge)
2. Dokumenti, ki jih hrani svetovalna služba (kako in kje jih hrani)

Gospa je prijazna, pomaga in usmeri če je potrebno
 
Strokovni izpit 22. 6. 2023 (svetovalna delavka)
Izpraševalka Polona Šurca Gerdina
1. Svet staršev (sestava, naloge)
2. Dokumenti, ki jih hrani svetovalna služba (kako in kje jih hrani)

Gospa je prijazna, pomaga in usmeri če je potrebno
3. vpis v prvi razred (kdaj se vpisuje, kdo vpisuje, kako)
 
Janez Kostanjevec
Področje: svetovalni delavec, učitelj DSP
1. Varno in spodbudno okolje v šoli
2. Kategorije učencev s PP (naštet, kje so opredeljeni - ZOŠ, ZUOPP)
3. Vse o DSP
 
Področje: RAZREDNI POUK
Izpraševalec: Janez Kostanjevec

1. Hitrejše napredovanje učenca
2. Svet staršev
3. Javne listine, ki jih izda šola
4. Dokumentacija v šoli
 
Izpraševalka N. Lamut, področje OŠ, slovenščina:
- obvezni in izbirni predmet (kam bi umestila dneve dejavnosti in šolo v naravi),
- ugovor na oceno (če se starši n strinjajo z odločitvijo komisije, kam se lahko pritožijo - šolski inšpektorat),
- svet zavoda.

Prijazna izpraševalka, vodi s podvprašanji, če vidi, da snov veš, hitro zaključi.
 
Šenica Pavletič
Vpis v 1. razred. Kdo je prisoten pri vpisu otroka? Kakšni so pogoji za vpis?
Pravilnik o šolskem koledarju
Morda še eno vprašanje, ampak se žal ne spomnim.
Zelo prijazna, te vodi z podvprašanji.
 
Urbanič Jelovšek
Zelo prijazna izpraševalka, pomaga, se nasmehne, postavlja podvprašanja, ponudi dodatno razlago.
1. Obvezni in razširjen program OŠ
2. Strokovni aktivi, v katerih jaz sodelujem, kaj se dela v njih, kakšne vse poznamo
 
Ravlija:
- Napredovanje učencev po razredih (v katerih razredih so popravni izpiti, kdaj učenec napreduje, kdaj ne, kdaj s soglasjem staršev, kdaj lahko brez itd.)
- Kateri dokument sestavi šola po tem, ko komisija za usmerjanje pošlje odločbo in strokovno mnenje? Kdo sestavi IP in kaj vse je noter, kdo je v strokovni skupini ... Kakšne prilagoditve se lahko zagotovi učencu s PP in kako se potem njegovo ocenjevanje lahko razlikuje od tega, kar je zapisano v Pravilniku o ocenjevanju in napredovanju v OŠ in vsaj tri konkretne primere tega, kaj pravi pravilnik, kaj točno pa lahko zaradi pozitivne diskriminacije omogočimo učencu.
- Avtonomija šole: kaj vse zajema, kdo vse lahko vstopi v šolo brez dovoljenja ravnatelja, ali lahko ravnatelj dovoli političnim strankam karkoli v šoli ...
 
mag. Urbanič Jelovšek,
zelo prijazna izpraševalka, ki te vodi s podvprašanji.
- Javnost ocenjevanja,
- učni načrt,
- predmetnik.
 
Pozdravljeni.

že nekaj časa nazaj (19.6.2023), sem opravljala strokovni izpit.
Želim vam samo sporočiti, da ni tako hudo in da se da.
Moja komisija je bila sestavljena:
REMŠAK- Šolska zakonodaja: - pogoji za ustanovitev šole in kdo jo ustanovi (ta gospa je bila tako prijazna, zelo pomagala, vodila pogovor,..)
- popravni izpit- kdaj , zakaj, kdo
ŠIPEK- Slovenščina: - Slovenski pravopis (kaj veš povedati o njem)-tudi prijazna
- na listu primeri naglaševanja
- prvine govora
LIKOZAR- Ustava: - Veje oblasti
- pristojnosti, ki smo jih pridobili z vstopom v EU
-sodišča (vse našteti, opisati, mandat,..) -bolj resen gospod, ampak se mi je zdel nezahteven

Želim vam vso srečo in pogumno!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
203
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
822
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
754
  • Članek
Izhodišče pogovora v tretji epizodi GOVSI podkasta, ki ga je vodila Vesna Žarkovič z Urada Vlade...
Odgovori
0
Ogledi
51
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
207
  • Članek
Januarsko izobraževalno srečanje v programu Enajsta šola v knjigarni (9. januar 2024, ob 11...
Odgovori
0
Ogledi
154

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu