ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Sem svetovalna delavka v OŠ
1. Vzgojni opomini
2. Dopust
3. Strokovni delavci v šoli
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. svet staršev (sestava in pristojnosti)
2. delovna in učna obveznost (JV, PB, pouk)
3. šolski koledar
 
Izpraševalka Žgur:

1. Kako se združujejo učitelji? Kakšna je funkcija strokovne aktivov?
2. LDN - opisati, kaj vse je v njem zajeto. Tukaj me je veliko usmerjala, ker sem se zmedla.
3. Šolska obveznost učencev + šolska obveznost učencev na narodno mešanih območjih. Koliko minut traja šolska ura? V katerem VI programu pa šolska ura ne traja 45 minut in koliko traja? (V posebnem programu OŠ šolska ura traja 60 minut).
 
26. 10. 2016 opravila :)
1. cilji izobraževanja
2. LDN
3. katere učbenike lahko uporabljamo
 
1. Svet šole (kako je sestavljen, kako je na gimnaziji).
2. Prepoved sklepanja delovnega razmerja.
3. Šola v naravi.
4. Tedenska obremenitev učencev (povedala sem mu tudi, da je v šolah na narodno mešanih območjih drugače in kakšna je tedenska obremenitev, pa je bil videti zadovoljen). Postavil mi je še vprašanje, za koliko ur se lahko tedenska obveznost poveča.
 
ŽGUR - Razredni pouk:
1. Individualiziran program - vse
2. Program za nadarjene učence - vse
3. Svet zavoda

Torej pozor, učitelji razrednega pouka se morajo "napiflati" tako ZOFVI, ZOsn, Šolsko inšpekcijo, kot tudi področje pod točko d) Vzgoja in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami.
 
Prevozi v šolo
Organi šole
Razred, oddelek
 
Prevozi v šolo
Organi šole, podrobno svet zavoda
Razred, oddelek
 
1. Kdo ustanavlja OŠ (poleg običajnih OŠ tudi šole za OPP)? Kaj pa srednje šole?

2. Kako je z nadaljnim izobraževanjem in usposabljanjem strokovnih delavcev (5 dni obvezno, priporočeno čim več, KATIS, vloga ravnatelja, odsotnost z dela...)

3. Napredovanje strokovnih delavcev (delovna uspešnost + napredovanje v nazive; podrobneje pogoji za napredovanje v naziv svetnik).
 
1. LDN: kaj vsebuje, kdo ga sprejme.
2. Cilji vzgoje in izobraževanja
 
1. Kaj ureja ZOFVI?
2. Ugovor na oceno.
3. Pisni preizkus znanja (kolikokrat na teden se lahko piše test, ...)
 
Izpraševalka Karba:

1. svet šole,

2. načela preverjanja in ocenjevanja,

3. vzgojno delovanje šole.
 
31. 1. Brank (je zelo prijazna gospa):
Svet šole (mandat, pristojnosti, sestava).
Kaj pomeni subvencioniran prevoz in kdo je do njega upravičen?
Kaj je ocenjevanje, kako poteka v OŠ ter vrste ocenjevanja?
 
Banjac
Tudi meni je uspelo, zabaven, prijazen gospod!
Moja vprašanja:
- najprej je navedel OS v kateri poucujem, in me vprašal ali jo poznam ali imamo svet sole, sestava in naloge. Vmes sem se zmotila in rekla, da ima mandat 5 let, pa mi je kar s prsti pokazal 4.
- program OŠ. Vmes sem nastela se solo v naravi, podvprasanje, ali lahko sola organizira 18 SVN, kdo financira, ali je obvezna, kaj tisti, ki se ne zelijo vkljuciti, kaj pa iz social. ogroz. obmocja...
- kako ucitelji zagotovijo javnost ocenjevanja..

V primeru, da kaj ne znas tocno nasteti, ti skoraj polozi besedo na jezik.
 
Zakonodaja - Barbka Kresal Sterniša

1. Napredovanje učenca v vseh izobraževalnih obdobjih
2. Financiranje javnih OŠ
3. Zakon o šolski prehrani
4. Organi zavoda + strokovni organi (samo našteti)
 
BARBKA KRESAL STRNIŠA - ZAKONODAJA:
NPZ - kateri predmeti (pazi! v 6. razredu so slo (madž., it.), mat in prvi tuji jezik - ne pa angleščina! ni nujno, da je ang prvi tuji jezik), kdaj, ali je obvezno, za kaj se uporabijo rezultati (preverjanje doseganja standardov znanja + za izboljšave, dopolnitve standardov znanja, nikakor pa ne za rangiranje in primerjane šol), kako so rezultati prikazani (točke in odstotki=), ali učenec ponavlja razred, če piše 0 točk NPZ (ne).
Katere podatke zbira šola, za katere podatke potrebuje dovoljenje staršev, v katerem primeru ne potrebuje dovoljenja staršev, četudi gre za zbiranje podatkov za osebno mapo učenca, ki potrbuje svetovanje?
Kdo ustanavlja šole in vrtce, s čim (akt o ustanovitvi), kakšni so pogoji za ustanovitev?
 
Izpraševalc: dr. Štefan Žun

1. Katere učbenike lahko uporabljamo v OŠ? Pa zasebne OŠ?
2. Cilji VI dela
3. LDN

Prijazen gospod, rad spodbuja.

Veliko sreče!
 
IZPRAŠEVALEC: dr. Štefan Žun

1. Pogoji za ravnatelja.
2. Kako poteka delo v učnih skupinah?

Ne zameri, če se česa ne spomniš.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
137
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
261
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
860
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
768
  • Članek
Izhodišče pogovora v tretji epizodi GOVSI podkasta, ki ga je vodila Vesna Žarkovič z Urada Vlade...
Odgovori
0
Ogledi
57
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
223
  • Članek
Januarsko izobraževalno srečanje v programu Enajsta šola v knjigarni (9. januar 2024, ob 11...
Odgovori
0
Ogledi
160

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu