ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Pozdravljeni,

izpit sem imela 17. 2. 2016, izpraševalka ga. Hlača. Vprašanja so bila sledeča:

1. Kaj je razred, oddelek in učna skupina?

2. Kaj je diferenciacija?

3. Šolski koledar? Vse, kar veš. Ne pozabite povedati, da je v šolskem koledarju določeno, kdaj se začne pouk :)

Gospa je prijazna, malo ti pomaga s podvprašanji, ko zaideš. Srečno.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Kresal Sterniša

1. Kaj lahko učite s svojo izobrazbo (slovenistka sem in komparativistka): izbirni predmeti. Lahko učite kljeklanje? Seveda, če znam. V katerem pravilniku piše, kaj lahko učite?
2. Strokovni delavci v šoli. Pogoji, da postaneš strokovni delavec. Ravnatelj (vse). V katerem zakonu je opisano delo ravnatelja?
3. Podaljšanje statusa učenca. Kdo odobri status? (ravnatelj) Kdaj dobi spričevalo? Kdaj konča razred, kdaj izpolni oš-obveznost?
4. Šolski koledar. Kaj določa? Kaj bi šli pogledat vanj? Ali so noter datumi za NPZ? Ali lahko date učencu spričevalo 21. maja, če je bil zelo priden in gredo z družino na morje :)? Ne.

Zelo natančna gospa, veliko sprašuje, včasih malo tricky vprašanja. Sicer pa prijazna in vesela pravilnih odgovorov. Tudi pohvali, če znaš. Lepa izkušnja!
 
Ga. Šoln Vrbinc

Zelo prijazna, nasmejana, ustvari sproščeno vzdušje.

Sem učiteljica DSP, zato so bila vprašanja v tej smeri.

1. Kaj je DSP? Kako se izvaja?
V ali izven oddelka, individualno ali skupinsko. Tu sem povedala,da lahko tudi na domu, je bila videti kar zadovoljna :)). Koliko ur lahko pridobi? 5, od tega ena ura svetovalne storitve. Če gre za otroka z več motnjami ali slabovidnega oz. slepega otroka, lahko v praviloma prvem izobr. obdobju pridobi dodatne 3 ure).

2. Kontinuum pomoči.
5-stopenjski model, pri drugem koraku, ko se vključi šolska svetovalna služba, moramo pridobiti soglasje staršev.

3. Pravica do brezplačnega prevoza.
Prvošolci, učenci s PP, ki imajo to določeno z odločbo, vsi, ki so od šole oddaljeni več kot 4 km, učenci, čigar pot do šole je nevarna. Vprašala me je, kdo odloča o tem, če je pot nevarna. Sem odgovorila, da pristojni organ za infrastrukturo. Je bilo okej.

Če imate njo v komisiji, ste lahko mirni :) Srečno!
 
13. 4. 2016

1. Organi šole (podroben opis in naloge Sveta šole, druge le našteti)
2. Možnosti izobraževanje (javno, zasebno, izobraževanje na domu - to sem morala podrobneje opisati)
3. Ocenjevanje v OŠ - koliko pisnih ocenjevanj na teden, koliko na dan, kaj če gre za ponavljanje
 
Organi OŠ.
Strokovni organi in naloge učiteljskega zbora.
Ugovor na oceno.
 
Polona Šurca Gerdina
1. Delovna obveznost učitelja.
2. Učna obveznost učitelja, učitelja v OPB, učitelja slovenščine. Kako učitelj zapolni ure, da opravi delovno obveznost (40 ur)? Govorilne ure, roditeljski sestanki, tako, da se vključuje v projekte ...
3. Obvezni in razširjeni program. V katerem razredu se začnejo obvezni izbirni predmeti? V 7. razredu. Katere šole v naravi poznamo?
4. Katere dokumente hrani šola trajno?

Najbolj stroga v komisiji, vendar korektna, pomaga in usmerja.
 
Spraševalec: Živko Banjac

1. učiteljski zbor
2. ugovor na oceno
3. se žal ne spomnim
 
1. Naštej organe zavoda, podrobno Svet zavoda
2. Vpis otrok v 1. razred (podrobno; kdo izda odločbo o odložitvi začetka šolanja: ravnatelj,kdo sestavlja komisijo, ki preverja pripravljenost otroka za vstop v šolo: svetovalni delavec, šolski zdravnik in vzgojitelj/učitelj)
3. Otroci s posebnimi potrebami (kateri so in v katere izobraževalne programe so usmerjeni)
 
Zagovor sem imela 25. maja 2016. Spraševalka KRESAL STRENIŠA.

Vprašanja so bila sledeča:
1. Našteti organe v OŠ. Podrobneje sem morala opisati svet staršev in navesti njihove pristojnosti.
2. Navesti značilnosti učnega načrta in predmetnika.
3. Strukturirano opisati napredovanje iz razreda v razred od 1. do 6. razreda.
 
1. izobraževalni program - opiši splošni in posebni
2. dokončanje OŠ- kdaj izpolniš osnovnošolsko obveznost, kdaj uspešno zaključiš osnovno šolo, kako dolgo imaš lahko status učenca (2 leti), za koliko se lahko podaljša status učenca otrokom s posebnimi potrebami (3 leta)
3. program OŠ - obvezni in razširjeni
 
ga. Loborec Škerl
-šolski okoliš
-pravice in dolžnosti učencev, kdaj se učenca lahko prešola
-svet staršev (kdo, naloge)
-ISP (kaj je, komu je namenjena)
-imenovanje ravnatelja (ali mora svet šole upoštevati mnenje ministra - ne, če ne poda mnenja v 30. dneh)
 
1. Učna in delovna obveznost v urah
2. Šolski red
 
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Kaj vse spada v delovno obveznost učitelja?
3. Vzgojni načrt šole
 
Delo z nadarjenimi učenci.
Učenci z učnimi težavami.
IP - kdaj, kdo napiše, kdo sodeluje, kdo sprejme.
 
Izpraševalka ga. Hlača.

1. Šolski koledar, kdo ga sprejme, kaj določa. Nisem se spomnila datumov NPZ pa mi je s primeri zelo pomagala.

2. Oblike sodelovanja s starši. Sem povedala formalne (govorilne ure, roditeljski sestanki) in neformalne (različna sodelovanja pri pouku in dnevih dejavnosti). Potem pa je navezala še ma svet staršev in kaj so njihove naloge.

3. Kdo lahko poučuje v podaljšanem bivanju, dejansko je pogledala kaj sem delala. Našteti strokovne dalvce v šoli in kaj morajo izpolnjevati.

Prijetna gospa, tudi pomaga če se zatakne. Ne pusti, da čakaš in si tiho ampak povleče odgovor iz tebe. Malo bolj resna ampak zares fajn :)
 
Izpraševalka ga. ŽGUR:
1. Odložitev vpisa za eno leto (na kakšen način, na čigav predlog, kdo sestavlja komisijo, ki odloča in kdo lahko odložitev predlaga med šolskim letom v 1. razredu).
2. Tedenska učna obveza učencev.
3. Kaj najdemo v publikaciji, kje se objavi, pa tudi v kakšni obliki je na ogled v prostorih šole. Najprej sem povedala da v njej najdemo osnovne podatke o šoli, pa je bilo to potem treba še natančneje razdelati (najdemo torej podatke o ustanovitelju...) Tukaj je sledilo še podvprašanje hišni red. Ali je hišni red del publikacije? Pa povedati še, kaj je zapisano v njem.
 
Šoln Vrbinc

1. Svet staršev (ali lahko starši rečejo, da delovnega zvezka ne bodo kupili? Ne! To je avtonomija učitelja...lahko rečejo samo, da se ne strinjajo s ceno.)

2. Ugovor na oceno

3. Ponavljanje pisnega preverjanja znanja.

Zelo prijazna in nasmejana gospa. Postavlja osnovna vprašanja, tako da brez skrbi.
 
Polona Šoln Vrbinc

Svet staršev.
Ponavljanje pisnega ocenjevanja.
Učna in delovna obveznost.
 
1. Svet šole
- sestava
- pristojnosti

2. Ravnatelj
- pristojnosti

3. Status učenca
- kdaj ga dobi
- kdaj ga zamrzne
- kdaj mu preneha
- kdo predlaga
- kdo predlaga za zamrznitev
- kdo mu potrdi
 
Milena Bonelli: svet šole, napredovanje po triadah, ugovor na oceno.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
163
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
336
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
916
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
789
  • Članek
Izhodišče pogovora v tretji epizodi GOVSI podkasta, ki ga je vodila Vesna Žarkovič z Urada Vlade...
Odgovori
0
Ogledi
72
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
240
  • Članek
Januarsko izobraževalno srečanje v programu Enajsta šola v knjigarni (9. januar 2024, ob 11...
Odgovori
0
Ogledi
167

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu