ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - OSNOVNA ŠOLA - skupna vprašanja

1. Žig šole: kaj vse ima?
2. Napredovanje učencev (glede na vzgojnoizobraževalna obdobja). Kaj se mora zagotoviti učencem, ki ponavljajo razred (individualna in skupinska pomoč ter dopolnilni pouk)?
3. Učne skupine (vse o tem). In notranja diferenciacija.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

18. 6. 2015

1. Šolski sklad (sestava in čemu je namenjen). Ali sme šolski sklad staršev izstaviti položnico? (ne)
2. Otroci s posebnimi potrebami (v katere programe so usmerjeni, kaj je potrebno narediti v 30 dneh: IP, ter kaj to je).
3. Varovanje osebnih podatkov (kaj varovati in kdaj jih smemo posredovati)
 
Kdo sprejema učbeniške komplete?
Kako je s tem v zasebnih šolah?
Ali je šolanje v osnovni šoli obvezno?
Iz katerih žepov se financira šolstvo v osnovni šoli?
Kdo financira srednje šole in ali je šolanje v srednji šoli obvezno?
 
Štefan Žun – pri njem je treba kar dobro znati. Mene je večkrat hotel zmesti – npr. ko sem že vse povedala (npr. da je za napredovanje v plačne razrede potrebno imeti zadostno število točk iz treh ocen delovne uspešnosti), je vprašal: »In kaj še? Kaj je še treba?« Ko sem odgovorila, da nič, da samo to, je bilo OK.

1. Ustanavljanje javnih šol – kdo je lahko ustanovitelj oš, sš, gimnazije (tudi tu je hotel vedeti, kdo je poleg lokalne skupnosti še lahko ustanovitelj javne oš – ko sem rekla, da samo lok. skupnost, občina, je bil zadovoljen)
2. Napredovanje in nadaljnje izobraževanje – pogoji (strok. delavci z izobraževanji pridobivajo točke, ki so eden od pogojev za napred. v nazive; napred. v plačne razrede)
3. Tedenska učna obremenitev učencev (24-26-30)
 
Polona Šurca Gerdina:

1. Vpis v 1. Razred OŠ, odložitev šolanja (komisija).

2. Letni delovni načrt – kaj vsebuje, kdo ga sestavi (ravnatelj in ostali strokovni delavci), kdo potrdi?

3. Nadstandardni programi – kdo financira?

4. Svet zavoda – pristojnosti, mandat…
 
izpraševalka - Šurca Gerdina
1. NPZ
2. Kaj v šoli se financira iz državnega proračuna in kaj financirajo lokalne skupnosti? (podvprašanji: kdo financira izobraževanje učiteljev in kdo kupi wc papir...resno, ne zafrkavam se! :D)
3. Matični list in matična knjiga

Dosti sreče! ;)
 
Izpite sem opravljala 30. 6. 2015 ob 16.00, pri gospe Cankar:
- Vse o ravnatelju (kdo ga imenuje, kakšne pristojnosti ima)
- Kaj pomeni delovna obveznost učitelja; iz česa je sestavljena (podrobno učna obveznost) + kaj učitelji še opravljajo poleg učne obveznosti (konference, roditeljski sestanki, spremstva, šola v naravi, obvezna izobraževanja strokovnih delavcev... dopust ne spada sem :))
- Podaljšanje statusa učencu - zakaj, ali se lahko podaljšanje prekine in v kakšnih primerih se prekine.

Zelo prijazna izpraševalka, ki išče znanje. Srečno!
 
Kakšne izpite poznamo (in še časovni rok v katerem se jih opravlja, kdo jih lahko opravlja, koliko jih je lahko največ)?
Kakšna je delovna obveznost učitelja?
Kolikšna je učna obveznost učitelja (za predmet, ki ga poučujem)?
Naštej vrste dokumentacije.
 
Loborec skerl

Zeloooo prijazna gospa, topla in ne isce neznanja. Ce se zatakne pomaga. Kar brez skrbi.

Navezala je iz vprasanja iz ustave glede pravice do izobrazevanje glede vpisa otrok - februarja se vpise, 3 m prej dobijo domov potrdilo in star more biti otrok 6 let v koledarskem letu

Ucna in delovna obveznost ucitelja. 22 h in 21 h sloveniste, pb 25h in jv 35. Povedala sem tudi koliko traja vsaka ura (45,50,60min). Delovna obveznost je pa 40h

Potem glede ravnatelj. Tukaj je zelela res podrobno kako se imenuje - cel postopek, jaz ga nisem vedela v celoti, ker je bilo v zapiskih bolj na priblizno, kdo ga predlaga in razresuje ter mandat.
 
Pri B. Smolej Mazovec sem imela naslednja vprašanja:

1. Predmetnik (tukaj me je vprašala, če sem si ga ogledala in kje)
2. Učna obveznost učitelja (vprašala me je če so kakšne posebnosti - želela je slišati za učitelje slovenščine - 21ur), kje je zapisan ta podatek?
3. Financiranje javnih šol
 
1. Normativi in standardi (kje so zapisani; normativi za vse: oddelki, skupine, PB, JV, učne skupine, spremstvo, plavanje, kombinirani oddelki ...).

2. Vzgojno delovanje šole (predvsem je želel slišati vzgojni načrt in več o njem).

3. S katerimi osebnimi podatki operira šola.

Delal sem za šport.
 
- ravnatelj: pristojnosti, mandat, vse o imenovanju ravnatelja
- v. d. ravnatelja
- strokovni organi oš
- svet šole
in še nekaj podvprašanj, ki se jih ne spomnim več. Zelo prijazni.
 
Datum izpita: 22. 10. 2015, izpraševalka: ga. Šoln Vrbinc

Gospa je res dušica in mi je dajala poguma, ko me je z vprašanji "mučila" gospa za ustavo :) Delala sem strokovni izpit za svetovalno delavko v OŠ in sem imela naslednja vprašanja:
1. Katere zakone sem preštudirala?
2. Vpis v prvi razred.
3. Kontinuum pomoči otrok s posebnimi potrebami.

Ko se mi je zataknilo, me je usmerila in pomagala. Srečno vsem!
 
Rozman

Strkovni organi (našteti, opisati programski učiteljski zbor)
Ustno oc. znanja ( lahko uči. sprašuje v kabinetu? - NE)
Publikacija
 
Izprasevalka: Zgur (prijazna, a stroga)

1. Kako je sestavljen svet sole in katere so njegove pristojnosti? (pomembno: LDN, imenovanje/razresitev ravnatelja, pritozbe o strokovnih delavcev)
2. Program osnovne sole - kako se deli in kaj spada v obeh (obvezni in razsirjeni)
3. Vzgojno delovanje sole (kako poteka? Kateri je glavni dokument? Kaj pise pa v pravilih solskega reda?)
 
Izpraševalka Barbka Kresal Strniša - zelo prijazna gospa

1. Avtonomija šolskega prostora (navezala se je na vprašanje, ki sem ga dobila pri ustavi glede verouka v šoli)
2. Organi šole, bolj podrobno o delu ravnatelja
3. Javnost ocenjevanja
 
1. Program osnovnošolskega izobraževanja.
2. Normativi in standardi (normativi za oblikovanje oddelkov, učnih skupin ...).
3. Dokumentacija o delu oddelkov v osnovni šoli.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Izobraževanje in ne navsezadnje tudi vzgoja sta vseživljenjska procesa. Nadaljuj z branjem... -...
Odgovori
0
Ogledi
163
  • Vprašanje
Dober vecer,ima kdo izpiske iz zakonodaje za vrtec in je pripravljen deliti ? Lep pozdrav
Odgovori
0
Ogledi
336
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
916
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
789
  • Članek
Izhodišče pogovora v tretji epizodi GOVSI podkasta, ki ga je vodila Vesna Žarkovič z Urada Vlade...
Odgovori
0
Ogledi
72
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
240
  • Članek
Januarsko izobraževalno srečanje v programu Enajsta šola v knjigarni (9. januar 2024, ob 11...
Odgovori
0
Ogledi
167

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu