ZAKONODAJA - GIMNAZIJA - skupna vprašanja

Trenutno berete:
ZAKONODAJA - GIMNAZIJA - skupna vprašanja

17. 6. 2019

1. Šolska inšpekcija. Koga pošljejo, če sami niso pristojni za področje? Pod čigavim ministrstvom je inšpekcija?
2. Delovna obveznost učitelja.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Katerih dejavnosti v šoli ne smemo izvajati?
3. Naloge razrednika in potem je še navezala na vzgojne ukrepe (katere lahko izreče razrednik, kdo izključitev).
4. Na katero oceno se dijak lahko pritoži in kak je postopek?
 
Zakonodaja: ga. Marija Karba
  • javnost ocenjevaja;
  • avtonomija šolskega prostora;
  • šolski red, kaj je v njih in kaj v hišnih pravilih.
Zelo prijazna gospa, ko vidi, da veš, o čem govoriš, ne komplicira.
 
Zakonodaja (izpraševalka ŠTERBENC)
1. Splošna matura - kaj je, iz katerih predmetov se opravlja?
2. Kako poteka postopek imenovanja ravnatelja?
3. Kateri dijaki imajo pravico do prilagoditve obveznosti?
 
Ga. Počkar
svetovalna delavka v dijaškem domu

1. Naštej čim več ciljev vzgoje in izobraževanja v dijaškem domu.
2. Avtonomija šolskega prostora. Kdo lahko vstopi v dijaški dom?
3. Vzgojna načela v dijaškem domu.
 
Al-Monsour
1. Opredelite delovno obveznost učitelja (delovna, učna, drugo, ure za posamezno poročje/ oš, gim, praktični pouk) in navedite v katerem zakonu je opredeljena (ZOVFI).
2. Pravila preverjanja in ocenjenvanja - pravilnik + kaj je v šolskih pravilih, govorila sem še o javnosti ocenjevanja.
3. Vzgojno delovanje šole (šola vzgaja za ... ); ukrepi; kako jih imate opredeljene v vaši šoli (opomin, ukor - učitelja, odd. uč. zbora, ...).
 
Nazadnje urejeno:
2. junij.

Pluško zakonodaja:
- Veliko o svetu šole...ali lahko svet šole tudi razreši ravnatelja? Da.
- Organi šole..vloga razrednika.
- dva najpomemnejša pravilnika za srednje šole (o šolskem redu in o preverjanju in ocenjevanju).
Ubistvu tukaj sem se kar malo lovil, saj postavlja "tricky" vprašanja in te rad malo masira..ampak na koncu tudi če kaj zgrešiš ni hudega
 
Izpraševalka Ana Šterbenc

1. Opišite postopek za imenovanje ravnatelja.
2. Vse o maturi.
3. Naloge ravnatelja.
 
1. Katera področja ureja ZOFVI?
2. Naloge sveta zavoda.
3. Delovna in učna obveznost (razlika + kakšna je delovna in kakšna učna obveznost pri mojem poklicu - laborant)
 
spraševalka ga. Mavri
- Kateri predpisi urejajo splošno izobraževanje? (našteješ imena: Zakon o gimnazijah, Zakon o poklicnem in strokovnem izobraževanju ...)
- Naštej organe v gimnaziji, naštej strokovne organe in pri vsakemu povej, kdo ga sestavlja in eno (splošno) nalogo, naloge razrednika, v katerem zakonu je to definirano
- Javnost ocenjevanja
- Strokovni delavci v gimnazijah, katere pogoje morajo imeti izpolnjene (ustrezna izobrazba, obvladanje slovenskega knjižnega jezika, strokovni izpit)
 
Izpit sem opravljala za vzgojiteljico v dijaškem domu.

Izpraševalka je bila ANA ŠTERBENC:
Letni dopust
Strokovni delavci v dijaškem domu, kakšne pogoje morajo izpolnjevati, kdo je še zaposlen v dijaškem domu poleg strokovnih delavcev (čistilke, kuharji)
LDN dijaškega doma, kaj vsebuje, kdo ga sprejme, potrdi itd.

Prijazna spraševalka, pomaga. :)
 
  • Pristojnosti ravnatelja. Ali je ravnatelj tudi strokovni delavec?
  • Matura. Kdo lahko opravlja maturo? Kdaj dijaki izberejo izbirne predmete mature?
  • Učna obveznost (koliko ur kateri strokovni delavec, koliko lahko izjemoma več/manj, koliko lahko manj tisti, ki ima dovolj (ni bilo potrebno vedeti koliko) delovne dobe).
 
1. Zakoni in pravilniki na mojem področju.
2. Svet šole.
3. Napredovanje strokovnih delavcev.
 
Počkar
1 Svet zavoda: sestava, kako glasuje, kje piše, kako se izvoli člane (odg. akt o ustanovitvi).
2 Naštejte strokovne organe v šoli in opišite enega.
3 Definicija preverjanja in kdaj in kako ga izvajamo v šoli (odg. učitelj preveri doseganje učnih ciljev nekega vsebinskega sklopa, navadno pred preizkusom znanja. Lahko pa je preverjanje kadarkoli).
V bistvu zelo uradna. Po moje lahko hitro postane stroga, če izjavljaš neumnosti, vendar po drugi strani zelo korektna. Nisem vsega vedel, ampak je videla, da imam celostno sliko. Na koncu je bila zelo komunikativna, prijazna. V glavnem je treba znati že napisana vpr na forumu in se jo da hitro zadovoljiti, ne vrta, samo zahteva da prideš pripravljen in ne "na blef".
 
  1. HIŠNA PRAVILA (zmedla sem se, malo pomešala, mi je prijazno pomagala)
  1. SVET STARŠEV (vse, podrobno)
  2. STROKOVNI ORGANI ŠOLE (našteti: uč. zbor, progr. uč. zbor, odd. uč. zbor, razrednik in strk. aktiv, podrobneje STROKOVNI AKTIV, ki je najvišji str. organ, sem izvedela tam:))
Pomaga in te delno vodi do pravilnega odgovora. Ne smeš prehitro kar nekaj odgovoriti, razmisli. Pogumno in srečno!
 
Izpraševalka: Šmelcer.
Področje dela: svetovalna služba.

1. Katera področja ureja ZOFVI (samo naštet)?
2. Kaj vsebuje pravilnik o ocenjevanju znanja?
3. Katere izpite poznamo. Vsakega na kratko opiši.
 
Izpit sem opravljala za učiteljico glasbe v poklicnih in strokovnih programih ter gimnaziji.
Izpraševalec: Pluško

1. Kakšne so razlike med cilji v gimnazijskih programih in strovno-poklicnih? Kje je to napisano? (Gim-širša izobrazba usmerjena v nadaljevanje izobraževanja, strok.-poklicne šole - pridobitev poklica in nadaljnje izobraževanje ter vključitev v evropski trg dela ...).
2. Katere pravilnike dnevno uporabljam pri svojem delu? (Pravilnih o ocenjevanju, Pravilnik o šolskem redu in Pravilnik o dokumentaciji).
3. Svet staršev.

G. Pluško je bil prijazen, hitro zadovoljen z odgovori, ni vrtal.
Vso srečo!
 
Izpraševalka Ana Šterbenc - prijazna in nasmejana, sprašuje podrobnosti, a išče znanje

- šolski sklad: od kod prispevki, kdo upravlja sklad, kdo imuje člane (svet staršev) - Ali MORA šola imeti šolski sklad? DA
- prepovedi in kršitve ter ukrepi (rekla je, da sedaj se ne daje več opominov in potem ukrepov, ampak so nekako vsi "enakrovredni", bi jih lahko samo oštevilčili... in po 4. ukrepu pride do izključitve - jaz sicer teh info nisem zasledila nikjer v zakonodaji, tako pa je rekla izpraševalja na izpitu..)
- napredovanje strokovnih delavcev v nazive (nisem vedela, koliko točk rabi za napredovanje, pa ni vrtala..)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
738
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
683
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.175
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.221

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu