Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Trenutno berete:
Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Še za nobenega učitelja, ki bi ga odpustlili, ker se ni obnesel, nisem slišala. Ko si enkrat tam, si bolj večen od inventarja!!
To sem ji tudi na posvetu povedala, a tle smo mi krivi,r ne pišemo pritožb. Očitno bo treba rit in prijavljat vse po spisku, da bodo imeli na MŠ delo, ker edino tako se bodo zbudili!!!!!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mene pa zanima, če kdo ve, če se bomo lahko na ta razpis prijavili tudi tisti, ki imamo naziv samo profesor RP (po bolonjskem načinu) in čakamo na zagovor magistrske. Sprašujem v primeru, če nam do takrat ne uspe opraviti zagovora. Sprašujem pa zato, ker imam rahel problem z mentorjem in ne vem, če mi bo uspelo do takrat opraviti zagovor. Se opravičujem, če je slučajno že kdo napisal kaj v zvezi s tem in sprašujem še enkrat. Hvala za pomoč!
 
Ne. Izpolnjen mora biti pogoj izobrazbe. Niti, če pridobiš naziv do nastopa službe (1.2. - po novem), ne moreš kandidirati. Šola se prijavi s kandidatom, ki izponjuje razpisne pogoje. Torej moraš magistrirati približno do sredine decembra.
 
Ne. Izpolnjen mora biti pogoj izobrazbe. Niti, če pridobiš naziv do nastopa službe (1.2. - po novem), ne moreš kandidirati. Šola se prijavi s kandidatom, ki izponjuje razpisne pogoje. Torej moraš magistrirati približno do sredine decembra.

Najlepša hvala :)
 
Pozdravljeni.

Mene pa zanima, kje ste zasledili, da se datumsko vse skupaj premakne. Tudi sama sem bila na posvetu 16.10., toda takrat so samo omenili, da se lahko vse skupaj zamakne, vendar nič še ni zagotovljeno, saj jim z organa upravljanja še niso ničesar sporočili. Ali to tudi pomeni, da se prestavi rok, do katerega se bo morala šola prijaviti s svojim kandidatom?

Hvala za odgovor in imejte lep dan. :)
 
Jaz sem bila na posvetu prvi petek. Takrat je bilo rečeno, da v kolikor projekt ne bo odobren pravočasno, se zamakne objava razpisa in s tem tudi daatum za prijavo šole in datum začetka izvajanja. Ampak trdili so, da ni veliko možnosti za zamik. Jaz navijam celo za to, da se celoten projekt ovrže kot neverodostojen, diskriminatoren, neizvedljiv. Predvsem pa pričakujem poziv, da to ni nadomestek pripravništva. Kdaj gremo stat na ulico?
 
Jaz sem go. Cankarjevo razumela, da šola, ki ima učitelja, ki bo šel v pokoj, bo dala ven javen razpis. Vsi ustrezni kandidati (npr. če gre prof. za matematiko v pokoj, bodo vzeli matematika, ne geografa). Seveda pa bo imela šola že svojega "kandidata" in tako kot vsi razpisi in razgovori so večinoma že dogovorjeni. To je le zato, da zadostijo zakonski obvezi.

@ksihta seveda to ni razpis in imamo vso pravico, da stavkamo, ker nam država onemogoča kvalifikacijo poklica in posledično nismo konkurenčni na svobodnem trgu dela. Kršenje 49. člena ustave

Zagotovljena je svoboda dela.

Vsakdo prosto izbira zaposlitev.

Vsakomur je pod enakimi pogoji dostopno vsako delovno mesto.

Prisilno delo je prepovedano.
 
Ok, a lahko samo nekaj razjasnimo. Ali se ni govorilo, da bo najprej ministrstvo dalo ven ta javni razpis in datum, do katerega se morajo šole prijaviti s kandidatom? In šole nato zakonsko dajo ven razpis na zavod za "projektno delo ---10 mesecev", "poiščejo kandidate, opravijo razgovore, izberejo primernega kandidata" in se s tem kandidatom prijavijo na javni razpis od ministrstva, ki nato vse prijave pregleda in vidi, če kandidati izpolnjujejo pogoje, odobri enega kandidata na eno šolo, skupno 300 šol, in šele nato se skene pogodba o zaposlitvi za 10 mesecev, ki se bo pričela ali 1.1. ali 1.2., odvisno če bo program sprejet. Če temu ni tako, naj me prosim nekdo popravi.
 
Tudi jaz imam vprašanje. Pri zadnjem razpisu sem lani "padla ven" in se potem zaposlila na črpalki za 1 leto, zdaj sem nekje prebrala, da se torej na razpis sploh ne morem prijavit, ker sem že bila zaposlena? Ali se motim?
 
Nala, ker nisi bila zaposlena v šolstvu ni problema :) Prijavit se ne more nekdo, ki ima oddelanih toliko ur v šolstvu, da bi lahko šel opravljat strokovni izpit :)
 
Klicala sem na eno šolo, če imajo za upokojit koga, pa je učiteljica stara 60 let, pa mora še 5 let biti v službi. Mi je ravnatelj rekel, da je grozno, da obljubljajo toliko delovnih mest, ob enem pa dvigajo starostno mejo za upokojit, nam mladim pa obljubljajo službe, ki jih ni dejansko... Kako je sedaj s to starostno mejo? Res 65 let? Ojej...
 
Ok, a lahko samo nekaj razjasnimo. Ali se ni govorilo, da bo najprej ministrstvo dalo ven ta javni razpis in datum, do katerega se morajo šole prijaviti s kandidatom? In šole nato zakonsko dajo ven razpis na zavod za "projektno delo ---10 mesecev", "poiščejo kandidate, opravijo razgovore, izberejo primernega kandidata" in se s tem kandidatom prijavijo na javni razpis od ministrstva, ki nato vse prijave pregleda in vidi, če kandidati izpolnjujejo pogoje, odobri enega kandidata na eno šolo, skupno 300 šol, in šele nato se skene pogodba o zaposlitvi za 10 mesecev, ki se bo pričela ali 1.1. ali 1.2., odvisno če bo program sprejet. Če temu ni tako, naj me prosim nekdo popravi.
Jaz sem razumela, da mora se prijavit z že izbranim kandidatom. Enim... Ne vem, kdo je bil na zadnjem predavanju?
 
Ok, a lahko samo nekaj razjasnimo. Ali se ni govorilo, da bo najprej ministrstvo dalo ven ta javni razpis in datum, do katerega se morajo šole prijaviti s kandidatom? In šole nato zakonsko dajo ven razpis na zavod za "projektno delo ---10 mesecev", "poiščejo kandidate, opravijo razgovore, izberejo primernega kandidata" in se s tem kandidatom prijavijo na javni razpis od ministrstva, ki nato vse prijave pregleda in vidi, če kandidati izpolnjujejo pogoje, odobri enega kandidata na eno šolo, skupno 300 šol, in šele nato se skene pogodba o zaposlitvi za 10 mesecev, ki se bo pričela ali 1.1. ali 1.2., odvisno če bo program sprejet. Če temu ni tako, naj me prosim nekdo popravi.
Jst sem tudi tako razumela, da bo šola morala dati javni razpis, da iščejo nekoga za projektno delo 10 mesecev, potem pa se z enim od kandidatov prijavila na razpis. Če sem prav razumela, tudi če imajo notranjega kandidata, morajo dati javni oglas.
 
To je pol malo boljše... Še vseeno... Če so si izbrali enega, bodo tistega dali, pa če se vsi ostali na glavo postavimo...
 
To bo velika loterija da prideš not in začneš z pripravništvom..ali ni ustreznega vzgojitelja ali pa že imajo svojega kandidata s katerim se bodo prijavili na projekt.
 
Ne vem kaj vam ni jasno. Res ne razumem. Šola pač mora to delovno mesto objaviti v skladu z zakoni. Kolikor je meni znano, to pomeni, da v kolikor bodo že imeli kandidata, jim ni treba imeti razgovorov in objaviti na zavpdu kot da iščejo kandidata. Pač pa samo obvestijo zavod. A ni to tako? Saj zato je pa tista tabelca na strani zavoda. Tam so samo obvestila o delovnih mestih, ni pa možnosti prijave (oz, je, samo nima smisla, ker že imajo nekoga).

@blackblue kaj točno je tvoje vprašanje?
 
Še eno vprašanje... Meni je bilo rečeno, da učiteljica nima naziva mentor. Je to pogoj? Hvala!
 
@ksihta, ko sem prebirala vse možno na to temo, sem se zmedla, so mi že zgoraj odgovorili. Moje vprašanje se je nanašalo na sam postopek-najprej da ministrstvo ven ta javni razpis, nato šole iščejo z razpisi na zavodih (običajnimi ali v tabeli) in ko kandidata imajo, se prijavijo. Vse jasno. :);)
Tiste tabele ("javne objave")na zavodu so pa zelo zanimive. Se je že večkrat zgodilo, da izbrani kandidati niso imeli pogojev, kateri veljajo za navadno rajo. Komentarji, ki jih velikokrat slišim na to temo, je pa, da so "dobri, da si upajo", ker če dobijo inšpekcijo na vrat, kazni niso tako majhne. Je pa res, da se s temi javnimi objavami lahko marsikaj prikrije, ne le kandidata brez pogojev. Predvidevam, da tudi primere, ko nekoga nujno rabijo, ga iz kakršnegakoli razloga ne morejo zaposliti, posledično učitelj likovne uči slovenščino, ker sedaj vsi učitelji učimo/jo vse predmete.
 
Hej. Evo, ena izjava Darinke Cankar, ki jo delim z vami (sama izjava pove vse):

»Ni mogoče zagotavljati pripravništev brez izhoda v zaposlitev. To je 10-mesečno vlaganje v posameznika, od katerega država na področju vzgoje in izobraževanja ne bo ničesar pridobila, saj bo brezposeln. Tudi na pretekle pripravniške razpise so se praviloma javljali ljudje, ki zaposlitve niso dobili drugače, torej gre že v osnovi za kandidate, ki za zaposlitev niso imeli možnosti. Po kateri logiki bi jo dobili čez 10 mesecev, ko bodo pripravništvo končali? Vem, da je situacija neprijetna, ampak mi lahko v tem trenutku dajemo od sebe samo to, kar lahko. Več od tega ne moremo. Upam, da verjamete, da se to ministrstvo kot resorno ministrstvo bori za svoje strokovne delavce, si želi ukinitve ZUJF-a in kvalitetnega dela v šolah s primernim številom otrok v razredu. Če vi mislite, da smo mi tukaj zato, da bomo učitelje onemogočali, da jih bomo izčrpavali z neskončnim številom otrok, ur, poučevanjem neustreznosti in ne vem česa še vse, se po mojem mnenju precej motite, ker smo resorno ministrstvo. Mi smo tisti, ki se z ministrstvom za finance, ki je resorno ministrstvo za denar, borimo za svoj denar. Tako kot druga ministrstva. Ker vas poskušamo razumeti smo šli v spremembe pravilnika o strokovnem izpitu, zato smo se več kot eno leto pogajali z Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti za teh 300 pripravniških mest oz. mest učitelja začetnika. V začetku pripravniških mest oz. mest učitelja začetnika sploh ni bilo predvidenih. Po telekonferencah smo prepričevali Evropsko komisijo, da ima smisel vlagati denar v uvajanje mladih učiteljev. To smo dokazovali z njihovimi lastnimi dokumenti, ki jih je sprejela Evropska komisija na nivoju delovnih skupin v Bruslju (katerih članica sem tudi jaz), ki dokazujejo fruktuacijo mladih učiteljev v državah, kjer ni kvalitetnega uvajanja. In razumem lahko obup vsakega mladega posameznika, ki nima zaposlitve. Hkrati bomo pa vsi morali prevzeti svoj delež odgovornosti. Jaz ga prevzemam s tem, da sem se danes postavila tukaj pred vas kljub temu, da sem bila vnaprej opozorjena na to, da bo današnja debata vroča. Nisem se izognila tej odgovornosti. Sem vodja te službe, stojim za tem razpisom in si ga upam strokovno zagovarjati. V papirjih, ki smo jih oddali na Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, sem zagovarjala, da gre za projekt, s katerim želimo do leta 2021 dokazati, da je kvalitetno uvajalno obdobje vredno svojega denarja. Tudi vsi vi boste morali prevzeti del svoje odgovornosti – za pretekle in sedanje odločitve.«
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Odgovori
0
Ogledi
408
  • Članek
Vabimo vas k sodelovanju pri izvedbi pomembne raziskave v okviru projekta “Digital tech as the...
Odgovori
0
Ogledi
73
  • Članek
Pedagoški inštitut v sodelovanju s Pedagoško fakulteto in Filozofsko fakulteto Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
75
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
235
  • Članek
Ekipa raziskovalk in raziskovalcev iz Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
160
  • Članek
V letu 2023 je začel delovati Natov pospeševalnik inovacij (angleško Defence Innovation...
Odgovori
0
Ogledi
216
  • Članek
Pedagoški inštitut in Oddelek za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete v Ljubljani...
Odgovori
0
Ogledi
161

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu