pripravništvo 2015

Trenutno berete:
pripravništvo 2015

Hej, se opravičujem za pozen odgovor. Za okrožnico mi je povedala mama, ki je zaposlena v šoli. Naj bi v petek potekala razprava o tem, da pripravništva več ne bi bilo, da bi se diplomanti brez strokovnega izpita lahko vseeno prijavili na prosto delovno mesto oz. bi bili enakovrednim tistim, že ki imajo strokovni izpit.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Če je tako, potem skorajda nismo nič v boljši poziciji. Delodajalec ti lahko pove, da je izbral nekoga z več izkušnjami (logično). In še nekaj - kako bodo "poskrbeli" za nas, če je zaposlovanje novih učiteljev praktično onemogočeno. Meni je izbrana ravnateljica rekla, da me z veseljem vzame za pripravnico v smislu mentor - pripravnik, ne pa da bi samostojno delala, ker ne more odvzeti ur že zaposleni učiteljici. V glavnem komaj čakam petek, da delno rešimo tudi ta misterij pripravništva.
 
Mene pa najbol to skrbi, ker so nas pomočnike vzgojiteljev, pa kar zignorirali. Sem vesela, da se na šolskem področju premikajo stvari, ampak kaj pa ostali, ki tudi spadamo pod vzgojo in izobraževanje in imamo enake pravice? Na nas so pa kar pozabili? Sedaj se predstavitve, ki bo v petek ne bom udeležila, saj so povabljeni samo tisti, ki ste diplomirali. Upam, da bosta saj vi, ki ste diplomirali oz., ki bi radi delali v šolstvu, vsaj kaj rešili v petek na predstavitvi, ker tole nikamor več ne pelje. Stalno se vrtimo v začaranem krogu...
 
Če je tako, potem skorajda nismo nič v boljši poziciji. Delodajalec ti lahko pove, da je izbral nekoga z več izkušnjami (logično).

Verjetno bo tako, da se boš najprej dogovoril z šolo, ki ti bo omogočila opravljanje pripravništva in bo izpolnjevala pogoje - potem pa bo šola objavila prosto delovno mesto, ki bo verjetno prilagojeno dejstvu, da gre za pripravništvo. Nekaj takega je bilo lani januarja, ko je bilo tudi plačano pripravništvo. Dvomim, da bodo za isto delovno mesto lahko kandidirali tako tisti s storkovnim izpitom kot diplomanti. Samo moje mnenje...

Sklepam pa, da bodo ta delovna mesta tipa podaljšano bivanje, jutranje varstvo, kakšno dopolnjevanje posameznih predmetov...dvomim, da bo pripravnik moral sam v celoti prevzeti določen predmet na šoli, ker še vedno, v vsakem primeru potrebuje mentorja! Veliko sreče vsem, ki boste kandidirali.
 
Ja kaj pa diplomirani vzgojitelji? Namreč vzgojitelji nimamo varstva in podaljšanega bivanja.
 
Jaz mislim, da bo tako kot do sedaj-da si z mentorjem v razredu. Kajti razpis,ki je bil dec. 2013 je bil tudi tako. Prav tako je bil financiran iz EU.
 
Zaposlili bodo 300 učiteljev Evo ga, imate prav res bo kot nekakšna zaposlitev vendar boš imel mentorja in verjetno ne boš sam vodil pouka samostojno
Ampak kolikor razberem iz napisanega, se ne bomo prijavili posamezniki ampak sama šola, sedaj pa nekateri ravnatelji bodo za to, eno pa po moje ne bodo šli v to...
 
Pozdravljeni!
Zanima me, na koga na ministrstvu se lahko naslavlja vprašanja. Prosim za mail.
Hvala
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, sem magistrica profesorica pedagogike in sociologije (čakam še na datum zagovora...
Odgovori
0
Ogledi
263
Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
547

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu