Nov razpis prve zaposlitve aprila 2016?

Trenutno berete:
Nov razpis prve zaposlitve aprila 2016?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Če je bilo to namenjeno meni, naj povem, da so mi dejstva znana in vem, da bo bodoči razpis zopet polom, če bo res spisan tako, kot se šušlja. Res, da sem nov uporabnik, sem pa star bralec tega foruma.

Ne razumem, zakaj taka nastrojenost stare generacije proti novi generaciji. Želim izpostaviti, da po nekaterih zapisih sodeč, bi rada "stara" generacija naredila vse, da bi onemogočila "novi" generaciji diplomirancev postati enakopravni tekmec za službe. Treba je zapreti priliv novih študentov, ne pa nekomu zaklenit vrata pred nosom, ki ima za seboj petletni študij. Vpis je potrebno omejit, beri: zapret fakultete.

Hočem vam povedati, da s sovražnostjo ne bomo nikamor prišli, potrebna bo složnost.

Noben tukaj ne želi preprečiti pripravništva, to si narobe razumel. Preberi si peticijo, ki je bila spisana.

lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Prosim, da se držite teme in komentirate zgolj razpisne pogoje, ki se obetajo v ponovljenem razpisu. Vzdržite se žaljivih komentarjev, o tem in pravilih komentiranja bo imel verjetno kaj več za povedati administrator foruma @Mladi učitelj . Izogibajte se konfliktnim komentarjem, ki vzpodbujajo napetosti med različnimi skupinami, ki se jih problematika tiče (mlajši, starejši od 29, tisti brez vseh izkušenj, tisti z že opravljenim strokovnim itd.).

Peticija, ki je nastala na tem forumu, vključuje interese vse skupin. Vsi tisti, ki se vam ne zdi tako, še enkrat pazljivo preberite besedilo peticije.
Avtorji peticije novim razpisnim pogojem odločno nasprotujemo in razpisu v takšni obliki napovedujemo ponoven polom. Zavzemamo se za takojšnjo vpeljavo klasičnih pripravništev brez vseh starostnih omejitev, hkrati pa tudi za sistemske rešitve pri zaposlovanju mladih v VIZ.
 
Hej. Se moje skromno mnenje. Imam ze strokovca, pa pri svojih 34 letih se vedno v sluzbah za DC.
Najbolj prav bi za moje pojme bilo, da bi se pripravnistvo vneslo kot del prakse v zadnjem letniku studija. Po koncani diplomi pa bi se lahko prijavil na strokovca.
 
Se strinjam..naj bi razpisali klasična pripravništva oz uvedli volontersko pripravništvo, ker mislim da nas je kar nekaj kateri smo pripravljeni prostovolno opravljat delo samo da pridemo do strokovnega izpita, ne pa da si izmišljujejp vedno neke razpise za katere se ve da bodo neizvedljivi.
 
Zdravo,
pripravništvo bo samo za tiste, ki še nimajo strokovnega, ali bo šola lahko zaposlila tudi nekoga ki že ima strokovca in je brez službe? Hvala za odgovor.
 
@jagoda13

"Pripravništvo" oziroma ponoven razpis bo samo za tiste, ki imajo premalo ur za pristop k strokovnem izpitu (nimajo opravljenih vseh 840 ur). Tisti, ki že imajo opravljen strokoven izpit v ta projekt ne pridejo v poštev. Lahko te pa zaposli ravnatelj na "normalen" način, vendar brez črpanja evropskih sredstev.
 
Tu se zdaj vrtimo v začaranem krogu...kak so/ste bili vsi glasni, da ni več volonterskih....ja saj res bilo je delo zastojn, a vseeno si tako lahko prišel do strokovnega...zdaj pa mi nimamo nobene možnosti, oz. neke evropske projekte, kjer izkupiček dobijo tisti, ki imajo veze... in spet en taki razpis...to nikamor ne vodi...
 
Zakaj bi preprečevali razpise za pripravništvo? Kaj naj tisti, ki so zaključili z izobraževanjem, naj sedaj kar pozabijo na strokovni izpit? Delovnih mest na žalost ni, kolikor je diplomantov, to je dejstvo. Potrebna je omejitev vpisa, ne pa metanje polen pod noge svežim diplomantom. Prav tako kot vi, so si morali prislužiti diplomo. Ne morete jim vzeti pravice do opravljanja strokovnega izpita.
Tudi pomocniki vzgojiteljev rabimo pripravnistvo a za nas ni razpusa in drugi strokovni delavci zato se gre ne da drugim onemogocimo naj bo za vse pravicno!!!!
 
Točno tako! Tudi mi pomočniki imamo pravice do pripravništva saj spadamo v VIZ in čisto nobenemu ne bi nič omogočali, kakor je rekla bberglez! Gre se za enakopravnost in enake pravice v VIZ in povsod drugje. Se pa tudi strinjam s komentarjem, da predno kaj komentirate, sploh, če je ta komentar 'nastrojen' se prej pozanimajte zakaj se sploh gre, ne pa da pišete, da nočemo delati in da hočemo zavzeti mesto pripravništva za učitelje in podobno, ker to vsekakor ni res!!
 
Kdaj mislite, da bo razpis? Rečeno je bilo konec januarja .....

Čakam na razpis, upam da bom končno dobila možnost priti do strokovnega, po drugi strani pa me obdajajo dvomi o vsem tem ....
 
Kdaj mislite, da bo razpis? Rečeno je bilo konec januarja .....

Čakam na razpis, upam da bom končno dobila možnost priti do strokovnega, po drugi strani pa me obdajajo dvomi o vsem tem ....

Tudi mene zanima, kdaj bo razpis ...

V bistvu bo pa od tistih 1.800€ na mesec precej ostalo šoli (ali?) in bi potem to lahko dali na stran za plačo po pripravništvu, ne? Jaz bi takoj bila za to. Ker itak je vedno problem financiranje ... Hjoooooj ...
 
Hej, tudi sama sem mislila tako ampak sem si izračunala, da niti ne ostane kaj veliko.
30. plačilni razred je bruto plača 1360,00 € in tvoja neto plača znaša 921,23€, z vsemi stroški in prispevki stanemo delodajalca 1578, 96€ + stroški prevoza in malice, tako da ne vem če mu ostane 100€.
Prosim naj me kdo popravi, če sem se zmotila.

LP Eva
 
Hej, tudi sama sem mislila tako ampak sem si izračunala, da niti ne ostane kaj veliko.
30. plačilni razred je bruto plača 1360,00 € in tvoja neto plača znaša 921,23€, z vsemi stroški in prispevki stanemo delodajalca 1578, 96€ + stroški prevoza in malice, tako da ne vem če mu ostane 100€.
Prosim naj me kdo popravi, če sem se zmotila.

LP Eva

A celo tako? Uffff ... potem jim res ne ostane veliko.
Hjoooj ... in kje bodo vzeli denar? Itak, da potem ne bodo pristali na to ... mislim!! Tako me jezi ... ustrezam vsem pogojem, edino tole me spet "baše" ... tale zaposlitev, ki jo postavljajo za pogoj.
In kako naj ravnatelji danes vedo, če bodo prihodnje leto januarja imeli koga na porodniški/bolniški? Nemogoče ...
 
Ja sej tem pogojem ustreza najmanj 500 ljudi če ne več, ampak samo nekaj šol ustreza :)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Inspiring ERA! je nov mednarodni projekt v okviru programa Obzorje Evropa, ki bo podpiral in...
Odgovori
0
Ogledi
219
  • Članek
V petek, 1. decembra 2023, so na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem (UP PEF) potekali...
Odgovori
0
Ogledi
250
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
624
  • Vprašanje
Po novem pravilniku napredovanja me zanima, ali se mi šteje delovna doba, ko sem v šoli...
Odgovori
0
Ogledi
1.141
  • Članek
Zavod RS za šolstvo bo pripravil Katalog programov zunanjih izvajalcev obveznih izbirnih vsebin...
Odgovori
0
Ogledi
40
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
61
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v osnovnih šolah, šolah in...
Odgovori
1
Ogledi
302

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu