Nov razpis prve zaposlitve aprila 2016?

Trenutno berete:
Nov razpis prve zaposlitve aprila 2016?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Ja ... torej spet misija nemogoče ... ehhh ... brezzveze ...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ja kaj pa plačilo izobrazevanj, .... mislite da bo ta razpis uspešnejši? Dvomim, ker šole nimajo denarja...
 
Tudi jaz dvomim. Če bi ministrstvo ali EU financiralo, bi še šlo ... tako pa zelo, zelo dvomim ...
 
Hej, samo zanima me, če ima mogoče kdo kakšne nove informacije če bo šel razpis ven/kdaj bo šel?
 
Hej, samo zanima me, če ima mogoče kdo kakšne nove informacije če bo šel razpis ven/kdaj bo šel?


Tole so meni odgovorili pred 2 dnevoma:

Spoštovani,
datum objave še ni znan, si pa prizadevamo, da bi bil čim prej, zato vam svetujem, da redno spremljate našo spletno stran.

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, višja svetovalka III
 
Naj si raje prizadevajo, da bo uspešnejši kot prvi in da ne bo diskriminatoren.
 
Zdravo. Ima mogoce kdo kaksne "nove" informacije kdaj bo razpis? Konec januarja je ze zdavnaj mimo. Lepo bodite.
 
Ni novih informacij. Po zadnjih podatkih Sindikata Mladi plus bi naj bil razpis objavljen v petek, 5. 2. Vendar ni bil.
 
Svaštaaaaa ... pa kaj čakajo zdaj? Mislim ...
Verjetno še čakajo, da kakšen sin ali hči kakšnega pomembneža na ministrstvu opravi zagovor diplomske v februarju in bo potem lahko ustrezen kandidat za razpis :P drugače pa ja, groza kako se vse to vleče, dnevi in meseci pa kar tečejo :/
 
Nekdo, ki se strinjam z njim. Govorim predvsem o tem, da bi stari diplomanti z strokovci želeli preprečiti mladim opravljanje strokovca. Verjamem, da vam predstavljamo konkurenco, ampak za nasltalo situacijo nismo krivi mi, pač pa država, ki prekomerno vpisuje študente na PEF ... Bi bilo pa fer, da bi tudi mi lahko postali vam enakopravni in dobili možnost, da opravimo strokovni izpit. Ko ga bomo opravili, pa mislim, da bo marsikdo odstopo od učiteljevanja, pa ne da mu nebi bilo všeč, pač pa zato ker bo možnost zaposlitve iskal drugje. Če pa strokovnega nebomo opravili zdaj, ga ne bomo nikoli, leta bodo tekla, izkušnje bomo pridobivali drugje in izobrazbe učitelja pravzaprav nikoli ne bomo dokončali.
 
Nekdo, ki se strinjam z njim. Govorim predvsem o tem, da bi stari diplomanti z strokovci želeli preprečiti mladim opravljanje strokovca. Verjamem, da vam predstavljamo konkurenco, ampak za nasltalo situacijo nismo krivi mi, pač pa država, ki prekomerno vpisuje študente na PEF ... Bi bilo pa fer, da bi tudi mi lahko postali vam enakopravni in dobili možnost, da opravimo strokovni izpit. Ko ga bomo opravili, pa mislim, da bo marsikdo odstopo od učiteljevanja, pa ne da mu nebi bilo všeč, pač pa zato ker bo možnost zaposlitve iskal drugje. Če pa strokovnega nebomo opravili zdaj, ga ne bomo nikoli, leta bodo tekla, izkušnje bomo pridobivali drugje in izobrazbe učitelja pravzaprav nikoli ne bomo dokončali.

Če sem jaz stari diplomant (pred pragom 26. leta :))... Opravljen imam strokovni izpit (vol.pripr.). In ne nikakor ne želim onemogočiti mladim dipl. opravljanje strokovca. Mi pa se zdi hudo, hudo narobe, da bo nekdo imel sedaj plačano "pripr." in za tem kar službo za nedoločen čas, kjer pa mi "stari" diplomanti sploh ne bomo imeli možnosti, da se za delovno mesto potegujemo... Pa pozabimo pri tem spreminjanje pravil igre iz leta v leto... Če bi mi kdo prej povedal za ta razpis, absolutno ne bi prej opravljala strokovnega... Kruta realnost je namreč, da so tudi s strokovnim izpitom možnosti za zaposlitev brez vez in poznanstev skoraj nične.
Naslednje besede niso napad na mlade ali stare diplomante. So zgolj moje razmišljanje in videnje trenutne situacije iz moje persektive. Tako, da diplomanti brez strokovnega, ne si delat prevelikih utvar in pričakovanj, koliko možnosti za zaposlitev da pa vas čaka, ko bote imeli ta kos papirja v roki. Če nimate dobrih vez in sposobnosti mreženja.... zelo težka bo. Pa ti ne pomaga ne dober študijski uspeh in ne čut za poučevanje. Vse to ni vredno počenega groša. Še odgovora neizbranim kandidatom ne dobiš od vseh šol, pa razpis gor ali dol!

Vsekakor pa tudi jaz ne bi rekla ne službi, ker se mi zdi krivično do ostalih, v kolikor bi se mi odprla možnost zaposlitve pod temi pogoji, kot ste jih imeli nedavno (pa odmislimo kolikšne so bile realne možnosti ustrezanja vsem razpisnim pogojem).

Mislim, da lahko strnemo, da smo v veliki godlji, kar se tiče služb! Vsi, "mladi" brez in "stari diplomanti" s strokovnim...

Aja Ajtsan, izobrazbo učitelja si končal z dnem, ko si diplomiral/magistriral. Strokovni izpit je le pogoj za službovanje v javnem sektorju - VIZ in so ga starejši učitelji večinoma opravljali že po tem, ko so nastopili z delom, praviloma v omejenem času. Taka agonija okoli strokovnih je sedaj samo zaradi viška izobražencev.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Inspiring ERA! je nov mednarodni projekt v okviru programa Obzorje Evropa, ki bo podpiral in...
Odgovori
0
Ogledi
216
  • Članek
V petek, 1. decembra 2023, so na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem (UP PEF) potekali...
Odgovori
0
Ogledi
250
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
623
  • Vprašanje
Po novem pravilniku napredovanja me zanima, ali se mi šteje delovna doba, ko sem v šoli...
Odgovori
0
Ogledi
1.139
  • Članek
9. 5. 2023 se je uradno začelo Evropsko leto spretnosti, s katerim želi Evropska komisija...
Odgovori
0
Ogledi
193
  • Članek
Zavod RS za šolstvo bo pripravil Katalog programov zunanjih izvajalcev obveznih izbirnih vsebin...
Odgovori
0
Ogledi
40
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
61

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu