Mentor postane ravnatelj

Trenutno berete:
Mentor postane ravnatelj

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
3. mar 2014
Prispevki
24
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,

moj mentor z novim šolskim letom prevzame vlogo ravnatelja, zato me zanima, če lahko še vedno ostane moj mentor ali si moram najti zamenjavo, saj imam pripravništvo do meseca januarja.

Hvala vam za odgovore!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nikjer nisem zasledil, da bi izrecno pisalo, da mentor ne more biti ravnatelj, je pa nenavadno. Potem bi ravnatelj lahko bil mentor tudi nekomu za strokovni izpit.

V Pravilniku o pripravništvu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja sicer piše sledeče:
Mentorja pripravniku s sklepom določi ravnatelj izmed strokovnih delavcev vrtca oziroma šole, ki izpolnjujejo z zakonom določene pogoje.

Mentor opravlja naslednje naloge:

- pripravi program pripravništva,
- svetuje pripravniku pri izvajanju nalog, ki jih mora izvesti v skladu s programom,
- sodeluje z ravnateljem vrtca oziroma šole, šolsko svetovalno službo, ustreznimi strokovnimi aktivi in drugimi strokovnimi organi vrtca oziroma šole, pri organizaciji in izvedbi nalog programa pripravništva,
- svetuje pripravniku pri načrtovanju, organizaciji in izvedbi praktičnih nastopov oziroma drugih oblik neposrednega vzgojno-izobraževalnega dela, ki ga spremlja in analizira ter pripravniku sproti posreduje povratne informacije,
- spremlja pripravnikove priprave in njegov dnevnik glede na potek izvedbe ostalih delov programa pripravništva,
- izdela poročilo o pripravnikovi usposobljenosti za samostojno opravljanje dela in pripravi oceno praktičnih nastopov, ki jih pripravnik uveljavlja za pristop k strokovnemu izpitu v skladu s pravilnikom, ki ureja strokovni izpit na področju vzgoje in izobraževanja,
- ob zaključku pripravništva v sodelovanju z ravnateljem poroča o spremljavi pripravništva,
- opravlja druge naloge, povezane s programom pripravništva.

Ravnatelj lahko določi pripravniku drugega mentorja, če pripravnik ali mentor tako želita oziroma če mentor ne opravlja svojih nalog v skladu s tem pravilnikom.

Lahko povprašate tudi za pravni nasvet: http://forum.mladiucitelj.si/forumi/brezplacni-pravni-nasveti.224/
 
Pozdravljeni,

podajam odgovor, ce je kdo morebiti v isti zagati, kot sem bila sama. Na ministrstvu so mi odgovorili, da se vloga mentorja in ravnatelja izkljucujeta, torej sem si mogla najti novega mentorja.

lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Prva, aprilska številka revije Mentor in znanje je posvečena vprašanjem, kako oblikovati...
Odgovori
0
Ogledi
266
  • Članek
Tokratno izobraževalno srečanje Mreže SUTŽO bo namenjeno utrjevanju vloge mentorja v študijskih...
Odgovori
0
Ogledi
339
  • Članek
Na seminarju se bodo učitelji geografije in katerekoli stroke, ki lahko pri svojem delu...
Odgovori
0
Ogledi
41
  • Članek
Slovensko šolstvo terja nujne spremembe zakonodaje. Ravnatelji in učitelji se namreč po mnenju...
Odgovori
0
Ogledi
592

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu