Kako se imenuje pravilo

Trenutno berete:
Kako se imenuje pravilo

Pridružen
1. feb 2012
Prispevki
8
kaj je prav tujcev ali tujcov????????????????? zakaj je prav tujcev-katero pravilo je to???????????????????
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pravilno je Tujcev ni bilo. Za nekaterimi glasovi: C J Č Ž Š se O spremeni v E v nekaterih sklonih.

Torej: NEJC - NEJCEV (MN.) ni bilo ali boljši primer Z NEJCEM ...
NOJ - NOJEV, Z NOJEM
BIČ - BIČEV, Z BIČEM
NOŽ - NOŽEV, Z NOŽEM
KOŠ- KOŠEV, S KOŠEM
Upam, da sem bila jasna v razlagi.
lp m
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam narejen magisterij iz biološke smeri. Spoznal sem, da me delo z otroki zelo...
Odgovori
0
Ogledi
125
Živijo, nisem našel nikjer napisano, kako poteka sam zagovor. Čakaš verjetno na hodniku dokler...
Odgovori
4
Ogledi
439
Iščem in ne najdem. Pravice v ustavi se da deliti na področja, ampak to v ustavi ni napisano, na...
Odgovori
3
Ogledi
255
Živijo, pripravljam se za strokovnega, ki bo kmalu :eek: Vse še nekako gre, čeprav je snovi res...
Odgovori
0
Ogledi
210
  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
173
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
181
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.503

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu