Razpis Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Trenutno berete:
Razpis Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Odgovori so menda v pošiljanju. Nočejo pa na ministrstvu čisto nič več povedat. Ne razumem, zakaj ne, saj naj bi bili to samo dve številki!
V naslednjih dneh lahko torej pričakujemo pošto. Iskreno - prav nič se je ne veselim. Tako sem razočarana nad letošnjim razpisom in za moje pojme nepravičnim sistemom, da težko izrazim. Izgubila sem prav vse veselje do dela, ki me čaka - pa sem prej komaj čakala, da pridem v šolo! Toliko dela in znanja sem pokazala na faksu, res sem bila vedno ponosna na svoje povprečje, zdaj pa ... ah. Brezveze.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Jaz sem že dobila pošto, ravno danes zjutraj. Situacija je taka, da je bilo preveč prijavljenih na voluntersko, za je bilo potrebno zbrati 9,68 točk, kar pomeni, da je potrebno imeti povprečje 7,68. Upam, da ste imeli drugi več sreče. Meni je čisto za malo zmanjkalo. Sedaj pa na lov za službo in najti kakšno nadomeščanje, ki ni že vnaprej dogovorjeno.
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Za voluntersko pripravništvo si moral imeti povprečje 7,68? Koliko pa za plačano?

hvala za odgovor,
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Za plačano je bilo potrebno zbrati 11,04 točke, kar pomeni, da rabiš povprečje 9,04.
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Mene pa zanima naslednje.

Dobil sem volontersko pripravništvo, na zavodu pa so mi svetovali, da ravnateljici omenim še "usposabljanje na delovnem mestu". Kar pomeni, da bi lahko dobil 3 mesece, 3eur na uro. Ne vejo pa, če lahko ta program izvajamo ne da bi prekinili pripravništvo. Kaj kdo ve o tem?

Hvala za odg.!
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

poznam punco, ki je delala volontersko pripravništvo v produkcijski šoli in je zraven še na eni šoli izvajala dodatno strokovno pomoč za 9ur na teden...pokliči rajši na ministarstvo!
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

V pismu, ki ga je Ministrstvo poslalo kot odgovor na prijavo razpisa pise, da se tudi volontersko pripravnistvo opravlja 10 mesecev. Kdo kaj ve o tem? Kolikor imam jaz v spominu, naj bi volontersko pripravnistvo trajalo 6 mesecev. Fino, 10 mesecev izkoriscanja brez moznosti polovicnega delovnega casa (so mi ze v soli povedali, da me bodo izkoristili, kolikor se bo le dalo).
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

soncnica:

Ja, uradno naj bi opravljali pripravništvo 10 mesecev, je pa varianta, da ga skrajšaš na 6 mesecev, če se dobro izkažeš. To se morata dogovoriti z ravnateljico/ravnateljem. Kolikor sem govoril z drugimi, so ga večinoma opravljali kar 6 mesecev. Tudi sam se bom pred izvajanjem dogovoril za to možnost, da čimprej opravim strokovni izpit.

Srečno ti želim!
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

živjo, kje ste zasledili, da naj bi potekalo pripravništvo 10 mesecev, jaz namreč tega na odgovoru nisem zasledila. V mesece dela pa se verjetno štejejo le tisti meseci ko smo v razredu z učenci ali kako je s tem? Ali kdo ve kdaj naj bi začeli s pripravništvom? Ali je to vse v dogovoru s šolo?
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Mislim, da je to vse v dogovoru s solo. Ce imas placano pripravnistvo, ti zacne pogodba teci s 1. 2. 2013, ce si volonterka, mora biti pogodba sklenjena najkasneje 3 mesece po prejemu odgovora. Koliko casa traja pripravnistvo, pise v predzadnjem odstavku, ki govori o placilu mentorja volonterskega pripravnika ("Predvideni strosek volonterskega pripravnika za obdobje 10 MESECEV je 418 eur).
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Najlepša hvala za odgovor. :) Ali mogoče kdo ve kako je potem glede poteka, saj če s februarjem začnemo s pripravništvom, potem s septembrom dobiš na novo nov razred, ali greš s tem dosedanjim razredom naprej...
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Mene pa zanima, ce ste ze vsi prejeli odgovor? Tudi kdo, ki bo opravljal placano pripravnistvo? Po napisanih tockah namrec sklepam, da bom dobila placanega, ampak se nisem prejela odlocbe. Doma sem v okolici Ljubljane, tako da to ne bi smel biti razlog. Hmm, upam, da se ni tista posta kam izgubila ali kaj podobnega ...
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Uporabnik soncnica33 je napisal:
Mislim, da je to vse v dogovoru s solo. Ce imas placano pripravnistvo, ti zacne pogodba teci s 1. 2. 2013, ce si volonterka, mora biti pogodba sklenjena najkasneje 3 mesece po prejemu odgovora. Koliko casa traja pripravnistvo, pise v predzadnjem odstavku, ki govori o placilu mentorja volonterskega pripravnika ("Predvideni strosek volonterskega pripravnika za obdobje 10 MESECEV je 418 eur).
Res je - vse je odvisno od posamezne šole oz.ravnatelja... jaz sem dobila pogodbo za volonterko za 10m,s tem da mi je ravnatelj najprej rekel,da bova kasneje lahko skrajšala (na nekje 7m,manj niti pod razno!),ko pa je preteklo,in sem se že lahko prijavila na strokovca,pa je rekel,da nič ne ve o tem,da sva se pogovarjalo o skrajšanju ... tako da ... ni se preveč dobro zanašat na to,da vam bodo skrajšali... v njihovem interesu je,da ste tam čim dlje,saj ste brezplačna delovna sila ... pa ne me narobe razumet... sama še kako dobro vem,kako je delat zastonj - hvala bogu sem po 7m volonterstva dobila zaposlitev za pol.del.čas na drugi šoli,za kar sem še danes zelo hvaležna,bolje 4m pol plače kot 10m zastonjskega dela! vem pa,da marsikdo nima te sreče... waiting.gif
Kar se tiče pa tistega usposabljanja na delovnem mestu - tudi meni je to predlaga svetovalka na zavodu,ampak kot si lahko že mislite,ravnatelj ni bil za to (čudno,ane?!) z izgovorom,da bi moral posredovati plačilne liste mojega mentorja zavodu,kar se mu je zdela preveč interna zadeva - kot da je to največja poslovna skrivnost... Ne netu lahko brez težav najdeš lestvice z razredi in plačami učiteljev,tako da nisem in verjetno nikoli ne bom razumela,v čem je sploh bila težava... ques.gif
Srečno vsem in uspešen začetek v šoli vam želim!!!
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

tudi jaz sem ena izmed tistih, ki so dobili potrjeno volontersko pripravništvo. si nisem delala utvar, da bi dobila plačano.. kakorkoli, res se mi ne zdi pošteno do tistih, ki niso dobili potrjenega- sploh volontersko in so morali na negativen odgovor tako dolgo čakati. če pogledam sebe, če ne bi dobila pozitivnega odgovora za pripravavništvo bi praktično izgubila dober mesec in pol iskanja službe, saj bi še vedno imela v ozadju pripravništvo, katerega dajem seveda trenutno na prvo mesto..
kar se pa tiče trajanja pripravništva sem pa tudi jaz slišala, da je odvisno od ravnatelja. uradno bi naj bilo 10 mesecev, ampak če se ''posebej dobro izkažeš'', ti ga lahko ravnatej skrajša na pol leta. sama upam, da bo slednje :)
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Ja, vse je odvisno od ravnatelja. Jaz sem ga vprašala koliko časa naj bi trajalo pripravništvo in je povedal da 10mesecev ampak je povedal da po drugi strani lahko po 6 mesecih gremo na strokovni izpit. Tko da sva na koncu prišla do sklepa da je zadosti da pri njih delam 6 mesecev prostovoljno, ker od zraka ne morem živet. Zanima me kako je glede zdravstva, treba je sam plačevat a ne?
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

Kdo kaj ve, kako je s pocitnicami? Se nam stejejo v pripravnistvo ali ne?
 
Odg: Javni razpis pripravniških mest za leto 2013 [november 2012]

No, tako, pa sem tudi jaz dobila pošto iz Ministrstva. Sporočili so mi, da moje vloge sploh niso obravnavali, ker sem na kuverti imela napisano "Ne odpiraj - pripravništvo v šolah za leto 2012/2013". Po pomoti sem torej napisala še 2012 (ne vem zakaj, najbrž avtomatično, ker smo v šolskem letu 2012/13). In moje vloge sploh niso obravnavali! Povprečje imam 9, 51 in si nisem zaslužila niti obvestila, da moja vloga ni popolna (čeprav je! - poslala sem namreč vse dokumente, pravilno izpolnjene itd.) ali kaj podobnega. Če to ni absurdno, potem pa res ne vem kaj je. Priznam, da sem naredila napako, ampak da si ne zaslužiš niti obvestila in še ene možnosti ... Sprašujem se, ali moje vloge ne bi obravnavali tudi če bi se zmotila in napisala Ne odperaj, ali pa pripravnštvo ali kak podoben tiskarski lapsus.
Pritožba zoper ta sklep seveda ni dovoljena, dopustna pa je tožba. Sicer ne vem kaj bi s tožbo lahko dosegla, se bom pa definitivno pozanimala.
Torej, če ta zapis bere kdo, ki se še bo prijavljal na pripravništvo: res bodite zelo zelo pozorni na to kaj napišete na kuverto, ker je to bolj pomembno, kot pa to, da ste diplomirali, imeli dobre ocene in bi radi začeli opravljati delo za katerega ste študirali.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v osnovnih šolah, šolah in...
Odgovori
1
Ogledi
312
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v vrtcih, ki so vpisani v...
Odgovori
1
Ogledi
141
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
64
  • Članek
CŠOD je 15. marca 2024 objavil Javni razpis programov Šole v naravi in drugih programov in...
Odgovori
0
Ogledi
58
  • Članek
Izteka se rok za prijavo. Študentke in študentje pedagoških poklicev se lahko še do 24. avgusta...
Odgovori
0
Ogledi
506
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
80
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
74

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu