Razpis Javni razpis pripravniških mest (jan 2014) [volontersko pripravništvo]

Trenutno berete:
Razpis Javni razpis pripravniških mest (jan 2014) [volontersko pripravništvo]

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Nazadnje uredil moderator:
hjo jz sploh nism vedla da se lahko zmeniš za polovični delavni čas :) men bi prov pršlo ker mam 6 mesecev staro hčerko :) ja kratek rok je :)

kaj je kaka finta glede tega skrajšanega časa? Kaj se ne bi potem vsak raje dogovoril za skrajšani delovni čas, sploh seveda kdor ima poleg tudi tehten razlog?
Kdo ve mogoče?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Se lahko kaj zakomplicira, če ne vzameš ravno vrtca ali šole v svoji matični občini? Morda zaradi večjih stroškov prevoza potem vrtec ni izbran na razpisu?
 
Tudi jaz imam 6-mesečno hčerko, zato me zanima kako je s tem polovičnim delovnim časom, če mogoče kdo ve. Hvala.
 
Za pomočnico se šteje število točk, ki si jih dosegla na maturi, če pa je veliko kandidatov, ki imajo minimalno število točk, pa še povprečje ocen iz zadnjega letnika. Te vrtec ali šola, s katero so dogovorjen, res lahko vzame kljub temu, da nimaš dovolj točk? Ampak potem te ne plačuje več ministrstvo, temveč vrtec ali šola, če prav razumem.

Papana, iz tvojih ust v božja ušesa ;)
A 19 točk na maturi pomeni npr: 3je predmeti z oceno 5 in en predmet ocena 4?

Kako je v razpisu največ možnih točk 23? Od kje? 20 iz mature, kaj pa še ostale 3?
 
papana, če se srečava v tej temi, imam občutek, da tudi ti nisi med srečneži za plačano pripravništvo? :O

Res je Frucka, tudi jaz nisem dobila plačanega pripravništva. Čeprav sem nekako cel čas vedela, da ga ne bom dobila (saj sem iz Ljubljane, šolo imam v Ljubljani, mentor pa ni niti blizu 58 let :)).
Ampak sem vsaj poskusila. :)
 
Tudi jaz imam 6-mesečno hčerko, zato me zanima kako je s tem polovičnim delovnim časom, če mogoče kdo ve. Hvala.

Alja, jz kej bolj natančno ne vem, grem a v pon na OŠ pa bom itak vprašala za to stvar, ker meni bi pravprišla....Iz kje pa si?

Za ostale, ne vem kaj je fora, verjetno če maš še kej poleg ali kaj podobnega..
 
tole piše v razpisu:

Pogodbo o opravljanju volonterskega pripravništva se lahko v primeru, da se pripravnik in vzgojno-izobraževalni zavod tako dogovorita, sklene tudi s krajšim delovnim časom od polnega. V tem primeru morata stranki pogodbo za opravljanje volonterskega pripravništva s krajšim delovnim časom od polnega skleniti za najmanj 20 ur tedensko.


ampak je verjetno še kkšna finta....
 
No jaz sem tudi upala na en mesec, ker imam zagovor diplome februarja in bom avtomatsko padla skozi...:( Potem spet cakala vsaj pol leta na naslednji razpis in na tistem po moznosti se izbrana ne bom! Pa je leto naokoli...zaradi 'imenitnih birokratskih potez' najprej fakultete (roki zagovorov) nato se ministrstva (izredno kratek prijavni rok)!

Ahja...


Springroll,

hm, mislim, da bi se našla rešitev tudi zate. Na prejšnjem razpisu je bilo za vzgojiteljice razpisanih 30 mest če se ne motim. Prijavilo se je samo 11 kandidatk. Tokrat je mest 50 in v primeru da ta niso zapolnjena, se lahko prijaviš tudi po roku. V našem vrtcu je en tak primer. Punca se je prijavila vsaj mesec po zaključku. Ker mesta niso bila zapolnjena, je pripravništvo dobila - mislim, da je tako celo v zakonu. Piši Valeriji (spodaj v razpisu je naslov) vedno zelo prijazno odgovori - vsaj meni:)

Glede točk pa, js upam da bo krepko manj kot 19...saj je 3krat več mest in ja na maturi je pri slovenščini mislim, da možna ocena 5+2...nisem pa 100%

v moji piše 4+1 tako da neke točke so gotovo zraven
 
Hej!

Mene pa zanima, če mogoče kdo ve kako je, če recimo dobiš voluntersko pripravništvo in v tem času najdeš službo, ali se potem lahko tam nadaljuje z opravljanjem pripravništva pač ob delu ali moraš opraviti voluntersko pripravništvo 10 mesecev in ga nikakor ne moraš prej prekinit?

Hvala za odgovor in upam, da sem bila dovolj jasna.
 
Sara 88, tole piše na strani ministrstva:
Pripravništvo se lahko prekine pred iztekom pogodbe, če se pripravnik zaposli na prostem delovnem mestu na področju vzgoje in izobraževanja.
 
Mogoče kdo ve, ali se poletne počitnice štejejo v kvoto tistih 10 mesecev?
In ali je šola v prekršku, če ti dovoli zaključiti s pripravništvom po 6 mesecih (ki so potrebni za opravljanje strokovnega izpita?
 
Nazadnje urejeno:
Mogoče kdo ve, ali se poletne počitnice štejejo v kvoto tistih 10 mesecev?
Se štejejo.


In ali je šola v prekršku, če ti dovoli zaključiti s pripravništvom po 6 mesecih (ki so potrebni za opravljanje strokovnega izpita?
Skrajšanje pripravništva
V primeru posebno uspešnega dela pripravnika se lahko pripravništvo na predlog mentorja skrajša dolžina pripravniške dobe. O skrajšanju pripravništva odloča posebna komisija, ki jo za ta namen imenuje ravnatelj. Komisijo poleg ravnatelja sestavljata še mentor pripravnika in član pristojnega strokovnega aktiva vrtca ali šole. O skrajšanju pripravniške dobe odloči ravnatelj s sklepom. (vir: MIZŠ)

Preverite tudi te teme:
 
A ni na maturi pri slovnščini možno 5+3 točke? Te dodatne točke dobiš če si dobro pisal esej če se prav spomnim.

"Splošni uspeh pri poklicni maturi
Kandidat opravi poklicno maturo, če pri vseh maturitetnih izpitih doseže pozitivno oceno.

Splošni uspeh je izražen v točkah in predstavlja seštevek doseženih ocen pri posameznih predmetih. Pri prvem predmetu poklicne mature lahko kandidat doseže pozitivne ocene 2–8, pri ostalih predmetih pa 2–5, kar pomeni, da je najvišji možni uspeh 23 točk (1 x 8 + 3 x 5 točk)."
vir: www.ric.si


Na zadnjem razpisu, ki je bil maja se ni blo možno naknadno prijavit za diplomirano vzg., čeprav so ostala prosta mesta. Jaz sem kontaktirala gospo Jenko, in je rekla da ni možno zaradi plačila potnih stroškov in malice.
Tak odgovor sem jaz takrat prejela:
Spoštovani!

Možnost prijave po zaključku razpisa, v primeru, da razpisana mesta niso zasedena, se določi s posameznim razpisom. V preteklost so razpisi vsebovali določilo:
Če bo na volontersko pripravniško mesto v okviru izbora, izmed vlog prispelih za opravljanje volonterskega pripravništva, razporejenih manj kandidatov, kot je razpisanih volonterskih pripravniških mest, se za opravljanje volonterskega pripravništva kandidati lahko prijavijo tudi po roku.
V sklopu JR pripravniških mest v javnih vrtcih in šolah ni navedenega določila, ker zaradi narave stroškov (z novim Zakonom o delovnih razmerjih so volonterski pripravniki upravičeni do povračila stroškov prehrane in prevoza na delo in z dela) ni mogoče natančneje planirati potrebnih sredstev. Posledično prijava izven razpisnega roka ni več mogoča.

Z lepimi pozdravi,
Valerija Jenko
 
Mene zanima, če si dvopredmetni učitelj, kako je potem z opravljanjem pripravništva, saj na prijavnico lahko napišeš le enega mentorja.

Torej, če imaš srečo, da tvoj mentor poučuje ravno tvoja dva predmeta, potem lahko opravljaš pripravništvo pri obeh predmetih in po nekem obdobju tudi strokovni izpit? Ali če imaš mentorja, ki poučuje le eno od tvojih smeri, potem se moraš nekega lepega dne zopet prijaviti na pripravništvo?

LP
 
Dejaa,

opravljanje pripravništva (in s tem tudi strokovnega izpita) je za dvopredmetne učitelje vezano na en predmet. Sama izbereš, na katerem področju želiš opravljati pripravništvo ali pa to (glede na kadrovske sposobnosti) določi ravnatelj. Ko SI opraviš, ti ni potrebno opravljati izpita "še za drugo smer", ker SI velja za področje vzgoje in izobraževanja.

Lep pozdrav!
 
Če sem prav izračunala se pripravništvo izteče s 1.9? (šest mesecev) oz. takrat se lahko prijavim na strokovnega?
 
Frucka,

pripravništvo traja
• za pripravnike s srednješolsko izobrazbo 6 mesecev,
• za pripravnike z višješolsko izobrazbo 8 mesecev,
• za pripravnike z visokošolsko izobrazbo 10 mesecev.
Na strokovni izpit se lahko prijaviš pred iztekom pripravništva (za pripravnike z visokošolsko izobrazbo po 6 mesecih), vendar to pomeni, da moraš imeti do takrat izpolnjene vse pogoje - tudi pet nastopov pred ravnateljem. To pomeni, da bi morala imeti vsaj pet nastopov pred ravnateljem (da ne govorim o nastopih pred mentorjem) v času od 1. 3. do 24. 6. oz. konca pouka.
Teoretično je torej možno, kako pa je z praktičnim, pa je odvisno od dobre volje mentorja, da ti v tako kratkem času odstopi toliko "svojih ur" ter ravnatelja, da te pride poslušat.
Zapisano velja za pripravnike z visokošolsko izobrazbo splošno- in strokovno-teoretičnih predmetov.

Lep pozdrav.
 
Mene zanima, kaj je s tem, da vrtec, ki si ga določiš za opravljanje pripravništva, objavi trdi dni pred rokom izteka objavo o delovnem mestu na ZZRS? To je obvezno?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v osnovnih šolah, šolah in...
Odgovori
1
Ogledi
302
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje razpisuje pripravniška mesta v vrtcih, ki so vpisani v...
Odgovori
1
Ogledi
124
  • Članek
Zavod za šport RS je 29. 3. 2024 objavil Javni razpis za izbor izvajalcev programa zMIGAJ...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
CŠOD je 15. marca 2024 objavil Javni razpis programov Šole v naravi in drugih programov in...
Odgovori
0
Ogledi
51
  • Članek
Izteka se rok za prijavo. Študentke in študentje pedagoških poklicev se lahko še do 24. avgusta...
Odgovori
0
Ogledi
501
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
66
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
59

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu