JAVNA DELA

Trenutno berete:
JAVNA DELA

Pa so vam kaj svetovalke povedale, kdaj bomo izvedeli, če smo bili izbrani?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

jaz sem zdaj klicala na zavod ( mojega delodajalca sem klicala v petek, pa še prej enkrat in jim nočem preveč težit). Na zavodu so m povedali, da sproti dobivajo odločbe, včeri so dobli, pa danes..ampak mi ne smejo povedati, preden ne dobi obvestila sam delodajalec. tako da tiste, ki ste že delale pa še imate nekaj mescev, kr pokličite delodajalca, bodo oni najbolj vedeli.
 
Kje pa si zvedela, da si izbrana?
Sama sem kontaktirala šolo, da se naj prijavijo na razpis Javnih del, preko katerih bom lahko opravila pripravništvo. Šla sem tudi do župana in ga prosila, če lahko občina deloma financira Javna dela (mislim da 25% plače), in seveda.... ustrezam tudi kriterijem za vključitev v letošnja Javna dela. Tak da za ziher bo, ko podpišem pogodbo. Aja pa nimam vez v šolstvu, z vztrajnostjo se tudi daleč pride.
 
Sama sem kontaktirala šolo, da se naj prijavijo na razpis Javnih del, preko katerih bom lahko opravila pripravništvo. Šla sem tudi do župana in ga prosila, če lahko občina deloma financira Javna dela (mislim da 25% plače), in seveda.... ustrezam tudi kriterijem za vključitev v letošnja Javna dela. Tak da za ziher bo, ko podpišem pogodbo. Aja pa nimam vez v šolstvu, z vztrajnostjo se tudi daleč pride.
Kako dolgo pa si prijavljena na zavodu?
 
1. aprila bo dve leti. Ampak sem medtem delala tudi preko usposabljanja na delovnem mestu, kar se ne šteje kot prava zaposlitev.
Jaz sem prijavljena leto in tri mesece. Zato me skrbi, da me ne bodo dali na seznam, kljub temu, da je moja osnovna šola na seznamu. Z ravnateljico sem tudi kontaktirala, ampak je vse odvisno od oseb na zavodu...:(
 
Jaz sem prijavljena leto in tri mesece. Zato me skrbi, da me ne bodo dali na seznam, kljub temu, da je moja osnovna šola na seznamu. Z ravnateljico sem tudi kontaktirala, ampak je vse odvisno od oseb na zavodu...:(
  • Pozanimaj se na zavodu pod katero številko si na seznamu za ustreznost Javnih del. Baje da se lahko tudi s šolo zmeniš, da ob izdaji razpisa postavijo določene kriterije tudi sami. Recimo, da iščejo pripravnika na določenem področju, ali pa nekaj podobnega, da potem ustrezaš samo ti tem kriterijem. Te informacije sem pridobila od ene kolegice, ki je v podobni situaciji kot ti.
 
  • Pozanimaj se na zavodu pod katero številko si na seznamu za ustreznost Javnih del. Baje da se lahko tudi s šolo zmeniš, da ob izdaji razpisa postavijo določene kriterije tudi sami. Recimo, da iščejo pripravnika na določenem področju, ali pa nekaj podobnega, da potem ustrezaš samo ti tem kriterijem. Te informacije sem pridobila od ene kolegice, ki je v podobni situaciji kot ti.
Hvala za informacije. Ampak ta moja svetovalka ni ravno prijazna. Ko jo kaj vprašam, mi sploh ne odgovori na zastavljeno vprašanje. Potem misliš, da ima vpliv tudi ravnateljica?
 
Hvala za informacije. Ampak ta moja svetovalka ni ravno prijazna. Ko jo kaj vprašam, mi sploh ne odgovori na zastavljeno vprašanje. Potem misliš, da ima vpliv tudi ravnateljica?
Seveda, da ima vpliv. Mogoče do prišli k njej trije, ki so enako časa kot ti na borzi. Bo pa se morala ona odločit, koga bo vzela.
 
Seveda, da ima vpliv. Mogoče do prišli k njej trije, ki so enako časa kot ti na borzi. Bo pa se morala ona odločit, koga bo vzela.
To vem, ampak me skrbi, da je več kandidatov takšnih, ki so morda dlje na Zavodu. Kaj oddaljenost tudi upoštevajo pri izbiri? Ali morda veš, kdaj bomo seznanjeni, če smo med izbranimi?
 
Vpliv ima tudi občina, kjer živiš, ker nekaj sofinancirajo občine. Če se gre za osnovno šolo, je vrejetno tak da moraš bit doma iz iste občine. Glede srednjih šol je pa na mojem koncu tak, da sta v enem kraju dve srednji šoli, in vsaki "druga občina da javnega delavca".
 
Vpliv ima tudi občina, kjer živiš, ker nekaj sofinancirajo občine. Če se gre za osnovno šolo, je vrejetno tak da moraš bit doma iz iste občine. Glede srednjih šol je pa na mojem koncu tak, da sta v enem kraju dve srednji šoli, in vsaki "druga občina da javnega delavca".
Aha...sam vprašanje če bom sploh na seznamu...ohjoj:(
 
Nazadnje urejeno:
Držim pesti, da vam vsem uspe nadaljevati!!
Je mogoče že kdo, ki bi letos na novo začel, dobil obvestilo od Zavoda o prostem javnem delu?

Tisti s 5. stopnjo pa so bili na 1. razpisu. Pejt na spodnji link in se zarolaj dol do tam, kjer piše "STE BILI IZBRANI NA JAVNEM POVABILU". Ampak mislim da so tisti že vsi začeli delati...
Javna dela 2016 – prvo javno povabilo

1. razpis je bil samo za 1-4. stopnjo in za 5. ter 7. za socialo, v kar pa šole (vsaj npr. učna in druga pomoč....) ne sodijo (mogoče edino kakšni informatorji/nestrokovni delavci na šoli). Tako da mislim, da je na teh seznamih drugega povabila tudi precej šol, ki iščejo delavce za 5. stopnjo (npr. spremljevalci otrok) - vsaj lani je bilo tako na nekaterih meni pozannih šolah. Mogoče je najbolje preveriti na šoli za katero stopnjo dejansko iščejo, da se ne bomo prehitro veselili.
 
Kako pa je s tem "seznamom ustrzenosti za JD", ki ga je @Tadeja.O omenila? A ni tako, da vsi, ki so prijavljeni več kot leto na zavodu in ustrezajo profilu iskanega delavca dobijo obvestilo o javnem delu?
 
To leto mislim, da je več kot 2 leti in če prej nikoli nisi bil vključen v javna dela. Če v enoti, v kateri si prijavljen, izvajajo javna dela in imaš tisto stopnjo izobrazbe, ki jo iščejo ter si več kot 2 leti prijavljen, te svetovalka pokliče in pove za dol. del mesto ter doda na seznam ljudi, katere potem pošlje v ustanovo na razgovor.
 
Držim pesti, da vam vsem uspe nadaljevati!!
Je mogoče že kdo, ki bi letos na novo začel, dobil obvestilo od Zavoda o prostem javnem delu?



1. razpis je bil samo za 1-4. stopnjo in za 5. ter 7. za socialo, v kar pa šole (vsaj npr. učna in druga pomoč....) ne sodijo (mogoče edino kakšni informatorji/nestrokovni delavci na šoli). Tako da mislim, da je na teh seznamih drugega povabila tudi precej šol, ki iščejo delavce za 5. stopnjo (npr. spremljevalci otrok) - vsaj lani je bilo tako na nekaterih meni pozannih šolah. Mogoče je najbolje preveriti na šoli za katero stopnjo dejansko iščejo, da se ne bomo prehitro veselili.
To sem napisala, ker je ena punca mal nazaj spraševala, kako vemo kdaj se gre za 5. in kdaj za 7. stopnjo...pa sem očitno mal zamešala, in sicer da je bil prvi razpis sam do 4. stopnje. Kakorkoli, zdaj šla malo gledati izvajalce za 1. razpis, kjer sem videla, da je v nekaterih območnih enotah, na primer Ljubljana in Murska Sobota kar veliko šol, ki so dobila javnega delavca za informatorja, itd. Mogoče so se kje ustrašli da ne bi dobili na 2. razpisu, kjer je bistveno manj sredstev na razpolago, pa so znižali kriterije...kar je velika škoda, če je to res.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Zavod RS za šolstvo organizira javno razpravo o posodobljenih Programskih smernicah svetovalnega...
Odgovori
0
Ogledi
76
  • Članek
Na spletni strani NAKVIS so objavili javno evidenco sprememb študijskih programov (xlsx). Vir...
Odgovori
0
Ogledi
167
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
287
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
421
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
420
  • Članek
Na spletni strani Visokošolskega sindikata Slovenije so 15. 10. 2023 objavili Javno izjava...
Odgovori
0
Ogledi
325
  • Članek
Skupina za pripravo Nacionalnega programa vzgoje in izobraževanja 2023–2033 (NPVI) vabi na javno...
Odgovori
0
Ogledi
359

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu